X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Бактерії, археї. Засоби боротьби

Завантажити презентацію

Бактерії, археї. Засоби боротьби

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Основні види організмів: бактерії, археї.Засоби боротьби із хворобами бактеріальної природи Підготувала учениця 9-А класу КЗСОР СОГІ Охрименко Діана Вчитель: Мироненко А.О.

Слайд 2

Поняття про основні види організмів Особливості, різноманіття, значення бактерій Наукове і практичне значення архей Способи боротьби з бактеріальними інфекціями Зміст

Слайд 3

Поняття про основні види організмів Роль модельних об’єктів у біології важко переоцінити - на них тримається вся наука. Багато з цих біологічних об’єктів є загальновідомими -практично всі знають горох посівний, дрозофілу, жабу чи мишей. Однак є й такі, про які й зовсім не чули. Це кишкова паличка (Escherichia coli).

Слайд 4

Особливості, різноманіття, значення бактерій БАКТЕРІЇ (Bacteria) - група мікроскопічних, одноклітинних організмів, у яких немає ядра та мембранних органел. Уперше ці мікроскопічні організми побачив під мікроскопом А. ван Левен-гук (1632 - 1723). Предки -архебіонти - анаеробні гетеротрофні прокаріотичні організми, які виникли близько 3,5 - 3 млрд років тому.

Слайд 5

Більшість прокаріотів є аеробами, але є й численна група анаеробів, які дістають енергію, необхідну для життя, завдяки процесам бродіння. Рухаються за допомогою слизу або джгутиків. Розмножуються нестатево - поділом клітини навпіл, іноді брунькуванням, дуже швидко(кожні 20 - 30 хв).

Слайд 6

РОЛЬ БАКТЕРІЙ У ПРИРОДІ ТА ЖИТТІ ЛЮДИНИ Мінералізація органічних решток Санітарна роль на Землі Роль у колообізі речовин Ґрунтоутворення «Цвітіння» води Азотофіксація Утворення нафти та газу Спричиняють хвороби Виробляють антибіотики Підвищення врожайності рослин У процесах бродіння Як лабораторні об'єкти Знешкодження забруднювачів

Слайд 7

Наукове й практичне значення архей АРХЕЇ (від грец. археос - старий) - мікроскопічні одноклітинні без’ядерні організми, що відрізняються від бактерій та еукаріотів. Це найменш вивчена і, можливо, найдавніша група клітинних організмів. Ці організми відкрито у 1977 р. К. Воузом і Дж. Фоксом.

Слайд 8

 На сьогодні описано близько 50 видів археїв із доволі незвичною формою клітин у вигляді квадрата, куба, паралелепіпеда. Але за формою клітин відрізнити їх від бактерій дуже складно.Основні особливості археїв пов’язані з хімічним складом і процесами життєдіяльності.

Слайд 9

Археї розмножуються нестатево. Багато архей поширені там, де життя інших організмів неможливе. Основна роль архей у природі пов’язана з їхньою участю в колообігу Нітрогену й Карбону.

Слайд 10

Способи боротьби з бактеріальними інфекціями Незважаючи на активний розвиток медицини, проблема інфекційних, в тому числі бактеріальних, захворювань вельми актуальна.

Слайд 11

Кишкові інфекції Причина: накопиченням токсинів, в різних продуктах харчування, домашні тварини, птахи, гризуни, хворі люди. Інкубаціонний період: від 2 годин до 3 діб. Симптоми: підвищується температура, з'являється озноб, головний біль, колікообразние болі в області живота, нудота. Тривалість захворювання: 7 днів

Слайд 12

Черевний тиф і паратифи А і В Причина: їжа, вода, інфіковані предмети, джерело - хвора людина. Інкубаціонний період: 3 - 21 день. Симптоми: лихоманка, безсоння, головний біль, відсутність апетиту, збліднення шкірних покривів, збільшення печінки і селезінки, здуття живота, затримка стільця,діарея.

Слайд 13

Харчова токсикоінфекція Причина:умовно-патогенні мікроорганізми, що знаходяться в їжі. Інкубаціонний період: від 30 хвилин до доби. Симптоми: інфекція проявляється у вигляді нудоти, блювоти, рідкого стільця , температури, ознобу.

Слайд 14

Дизентерія Причина:прийняття інфікованої їжі, води, через побутові предмети і брудні руки, хвора людина. Інкубаціонний період: 2-3 дні. Симптоми: болі зліва і внизу живота, підвищення температури, запаморочення, озноб, головний біль. Тривалість захворювання: від 2-3 до 7 днів і більше.

Слайд 15

Тонзиліт (Ангіна) Симптоми: зміни піднебінних мигдалин, болі в горлі, озноб, головні болі, блювота.

Слайд 16

Гайморит Причина: є бактерії, що проникли в порожнину носа через кров або з верхньої щелепи. Симптоми: болі в носі та голові.

Слайд 17

Пневмонія Причина: хвороботворні бактерії . Симптоми: кашлель з мокротинням, лихоманка, задишка, озноб, головний і м'язовий біль, зниження апетиту, підвищення стомлюваністі, слабкість.

Слайд 18

Епідермальний булеоз Причина: стафілококи. Симптоми: пухирці і гнійники, які легко розкриваються, утворюючи товсті жовтувато-коричневі лусочки.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія