X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
СОНЯЧНА АКТИВНІСТЬ ТА ЗАХВОРЮВАНІСТЬ

Завантажити презентацію

СОНЯЧНА АКТИВНІСТЬ ТА ЗАХВОРЮВАНІСТЬ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СОНЯЧНА АКТИВНІСТЬ ТА ЗАХВОРЮВАНІСТЬ Артем Чуйков Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченко, м. Кіровоград Науковий керівник – докт. техн. наук, к. ф.-м. н., проф. Філєр Залмен Юхимович

Слайд 2

Захворюваність – медично-статистичний показник, один із критеріїв оцінки здоров’я населення. При аналізі цього показника за ряд років можна одержати найбільш правильне уявлення про частоту виникнення і динаміку захворюваності, а також про ефективність заходів, спрямованих на її зниження. Одним із чинників виникнення хвороб є сонячна активність, вплив якої на біосферу ще не достатньо вивчений.

Слайд 3

Історія вивчення впливу СА на захворюваність Уперше проблемами впливу сонячної активності на епідемії хвороб дослідив радянський вчений Олександр Леонідович Чижевський. «Сонячну гіпотезу» підтверджує використана Чижевським широка. Він розглянув статистику епідемій з 430 року по 1899 рік спалахи такого захворювання, як чума, і зауважив, що точки максимуму кривої, що зображувала хід сонячної діяльності, розташовувалися саме над підйомами кривої, що відображувала динаміку активності та розповсюдження чуми.

Слайд 4

Уперше вплив СА на епідемію дифтерії в Єлисаветградському повіті Херсонської губернії був описаний у книзі О.Л. Чижевського «Земное эхо солнечных бурь», виданої вперше у Франції в 30 – і роки, а в СРСР через 9 років після його смерті, у 1973 р.

Слайд 5

Стан захворюваності на Кіровоградщині в роки Незалежності України З рисунка видно, що в період 1998-2000 рр. захворюваність на Кіровоградщині зростала, при цьому зростала і сонячна активність, яка набула свого максимуму в 2000-2002 роках. У 2000-му році була зареєстрована максимальна кількість хвороб. У наступні чотири роки разом із зменшенням сонячної активності стрімко зменшувалась і захворюваність. З кінця 2008 року активність Сонця разом із захво-рюваністю знову почала зростати.

Слайд 6

Хвороби системи кровообігу Смертність від хвороб системи кровообігу – найвища в Україні. За допомогою програми Extrapol побудовано тригонометричний тренд, який дає змогу прогнозувати захворюваність на найближчі роки. Коефіцієнт кореляції, який складає 0,85, свідчить про сильний зв’язок між процесами на Сонці та захворюваністю.

Слайд 7

Хвороби кістково-м’язової системи Процеси захворюваності на цей тип хвороб та сонячної активності теж розвиваються синхронно, коефіцієнт кореляції складає 0,80.

Слайд 8

вплив СОнячної Активності на захворюваність по україні

Слайд 9

ВИСНОВКИ 1. Сонце – джерело життя майже всіх фізичних, хімічних і біологічних явищ на Землі. Вплив сонячної активності на виникнення і хід захворювань встановив ще в 20- х роках XX ст. О.Л.Чижевський (1897-1964). Його вважають основоположником науки геліобіології та геліосоціології. З того часу проводяться дослідження, накопичуються наукові дані, що підтверджують вплив сонячних і магнітних бур, зокрема, на здоров'я. 2. Природа Сонця і його значення для нашого життя – невичерпна тема, дослідження якої потребує об’єднання багатьох галузей науки: фізики, біології, хімії, астрономії, історії, соціології та, зокрема, статистики. 3. Аналіз захворюваності населення Кіровоградщини виявив вплив сонячної активності на підвищення випадків вперше зареєстрованих хвороб в роки «активного» Сонця, та зниження захворюваності в роки «спокійного» Сонця. 4. Використані дані по Україні теж свідчать про наявність впливу сонячної активності на захворюваність населення. 5. Більш поглиблений аналіз фахівцями в цій області може дозволити надалі розробити ряд профілактичних заходів, що в свою чергу вплине на зниження ризику захворюваності й смертності серед певних груп населення не тільки в Кіровоградській області. 6. За допомогою програми Extrapol побудований прогноз захворюваності на хвороби системи кровообігу – основної причини смертності в Україні. Ця програма дає тригонометричний тренд з пошуком основних частот (на відміну від ряду Фур’є, де основна частота відома, а інші є кратними).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія