Планети сонячної системи
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Що таке планета? Раніше планетою вважалося будь-яке космічне тіло, що обертається навколо зірки, що світиться світлом, відбитим від зірки і має розміри більше ніж у астероїдів. Ці космічні об'єкти: Сонце, Меркурій, Венера, Місяць, Марс, Юпітер і Сатурн. Примітно, що в цей список увійшли Сонце (зірка) і Місяць (супутник Землі), а Землю не включили, так як стародавні греки вважали, що Земля є центром всього сущого.
Якщо раніше на питання, скільки планет в Сонячній системі можна було відповісти дев'ять і бути правим, то зараз це буде невірне рішення, в силу виключення планети Плутон з даного списку. Зараз в сонячній системі 8 планет. Від Сонця вони розташовуються в наступному порядку: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун. Вченими постійно відкриваються космічні об'єкти, як великі, так і дрібні, які літають за Нептуном, але поки, жодному офіційно не присвоїли звання – Планета. Система планет
Сонце Сонце — єдина зоря в Сонячній системі. Земля та сім інших планет обертаються навколо Сонця. Крім них навколо Сонця обертаються комети, астероїди та інші дрібні об'єкти. Відстань до Землі: 149 600 000 км Температура поверхні: 5 778 К Маса: 1,989Е30 кг Радіус: 695 500 км Сонце, насправді, біле. Кожну секунду на Сонці згорає 700 млрд. тонн водню. Не дивлячись на таку величезну швидкість втрат, енергії Сонця вистачить ще на 5 млрд. років такого. Закінчить своє життя Сонце білим карликом, заздалегідь збільшившись в розмірах і відштовхнувши від себе всі планети. На цих планетах випарується вся вода і зникне атмосфера.
Меркурій Меркурій - найменша планета земної групи. Маса планети дорівнює 3,3 · 1023 кг. Відстань планети від Сонця - 45900000 км Період обертання Меркурія навколо своєї осі дорівнює 58,646 діб. Меркурій — найшвидша планета в Сонячній Системі, один рік на Меркурії становить 87 днів. Один день на Меркурії відповідає 58 дням на Землі Діаметр Меркурія приблизно 4878 км., тобто рівний Атлантичному океану. Меркурій - Бог ремесел, мистецтв, таємничих вчень, магії і астрології. Крім того, він проводжав померлих в царство мертвих і приносив вісті. Меркурій – планета сильних, пронизливих вітрів. Пересуватися там можливо лише, справді, маючи крила.
Венера Венера — друга внутрішня планета Сонячної системи з періодом обертання навколо Сонця в 224,7 земних діб. Названа на честь Венери, богині любові з римського пантеону. Відстань від Сонця: 108 200 000 км Радіус: 6 052 км Площа поверхні: 460 234 317 км² Маса: 4,867Е24 кг (0,815 мас Землі) Тривалість дня: 116д 18г 0х Венера обертається навколо Сонця у зворотний бік, зі сходу на захід. Венера – найгарячіша планета у системі. Венера постійно покрита щільними хмарами, що складаються з сірчаної кислоти астрономи не мають можливість побачити поверхню Венери через оптичні телескопи.
Земля — третя від Сонця планета Сонячної системи, єдина планета, на якій є життя Вік: 4,54 мільярда років Маса: 5,972Е24 кг Відстань від Сонця: 149 600 000 км Площа поверхні: 510 072 000 км² Населення: 7,046 мільярда (2012) Під поверхнею океанів знаходяться найбільші гірські ланцюги- охоплюють поверхню земної кулі, як шви на бейсбольному м'ячі. Людству відомі лише 38% усіх живих організмів. Інші 62% - знаходяться на дні океану. Місяць стабілізує її нахил відносно Сонця. Без місяця Землю поглине Хаос. Вчені досі не розуміють, як діє гравітація. Земля
Марс Марс — четверта планета Сонячної системи за відстанню від Сонця й сьома за розміром і масою. Марс — давньоримський бог війни. Радіус: 3 390 км Маса: 639Е21 кг (0,107 мас Землі) Площа поверхні: 144 798 500 км² Тривалість дня: 1д 0г 40х Супутники: Фобос(паніка), Деймос (страх). На Марсі існують гори на багато вище Евересту, а гора Олімп є в даний час найвищою горою в Сонячній системі, відомою людству. Тиск на Марсі настільки низький, що кисень у крові миттєво перетворився б на газові бульбашки.
Юпітер Юпітер — п'ята й найбільша планета Сонячної системи. Разом із Сатурном, Ураном і Нептуном Юпітер класифікують як газового гіганта. Радіус: 69 911 км Маса: 1,898Е27 кг (317,8 мас Землі) Площа поверхні: 61 418 738 571 км² Відстань від Сонця: 778 тис. Супутники: Європа, Ганімед, Каллісто, Амальтея, Метіда. Юпітер всмоктує космічне сміття. Планета не має твердої поверхні й складається з газу. Юпітер випускає дивні звуки або так звані “електромагнітні голоси”.
Сатурн Сатурн — шоста за віддаленістю від Сонця та друга за розмірами планета Сонячної системи. Сатурн швидко обертається навколо своєї осі, складається переважно з рідкого водню і гелію, має товстий шар атмосфери. Радіус: 58 232 км Маса: 568,3Е24 кг (95,16 мас Землі) Відстань від Сонця: 1 433 км Тривалість дня: 0д 10г 39х Сатурн - титан, одне з найдавніших грецьких божеств, наймолодший син Урана і Геї, пожирач дітей. Ученим вдалося отримати радіосигнали з полюсів Сатурна, що вразили їх своєю незвичністю. За аналізом звук сигналу нагадую стогін. Хто веде цю радіопередачу і навіщо, невідомо.
Уран Уран — сьома від Сонця велика планета Сонячної системи, належить до планет-гігантів. Третя за діаметром та четверта за масою планета Сонячної системи. Радіус: 25 362 км Маса: 86,81Е24 кг (14,54 мас Землі) Площа поверхні: 8 083 079 690 км² Відстань від Сонця: 2 877 000 000 км Супутники:Титанія, Аріель, Оберон, Купідон. Інші великі планети мають надзвичайно гарячі ядра, і випромінюють інфрачервону радіацію. Але щось змусило ядро Урана охолонути. Літо на Урані триває один довгий день - 42 роки. День на Урані становить приблизно 17 годин. У стародавні часи Уран вважався прабатьком всіх грецьких богів.
Нептун Нептун — восьма за віддаленістю від Сонця, четверта за розміром і третя за масою планета Сонячної системи, що належить до планет-гігантів. Її орбіта перетинається з орбітою Плутона в деяких місцях. Також орбіту Нептуна перетинає комета Галлея. Радіус: 24 622 км Маса: 102,4Е24 кг (17,15 мас Землі) Супутники: Тритон, Нереїда, Лариса Хмари на Нептуні летять у чотири рази швидше літаку. У повітрі на Нептуні така концентрована вологість, що виживе там, хіба що русалка. Над Нептуном постійно плавають темні плями – хмари, з яких іноді йде чорній дощ.
Плутон Плутон — друга за розмірами, після Ериди, карликова планета, транснептуновий об'єкт (ТНО), Сонячної системи та дев'яте/десяте за величиною небесне тіло, що обертається довкола Сонця. Спочатку Плутон класифікувався як планета, проте зараз він вважається одним з найбільших об'єктів (можливо, найбільшим) в поясі Койпера.
Підсумки Такий ось він загадковий світ Космосу. У багатьох планет і навіть у деяких супутників є свої особливості. У цей загадковий світ Космосу зміни вносять і вчені. Приміром, вони внесли зміни, виключивши Плутон з числа планет. Вивчайте планети Сонячної системи – це цікаво!
Схожі презентації
Категорії