X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Небесна сфера

Завантажити презентацію

Небесна сфера

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Небе сна сфе ра, уявна сфера, що оточує Землю, на якій, як здається, лежать небесні тіла. Розташування небесних тіл, таких як зірки, планети і галактики, визначається за їхніми координатами на небесній сфері. Еквіваленти широти і довготи на небесній сфері називаються нахилом і прямим сходженням (виміряється в годинах від 0 до 24). Небесні полюси лежать строго над полюсами Землі, а небесний екватор знаходиться над земним екватором. Небесна сфера обертається навколо Землі, що є результатом обертання Землі навколо своєї осі.

Слайд 4

Назви найважливіших точок і дуг на небесній сфері Z – зеніт Z' – надир Р, Р' - полюси світу РР' - вісь світу W –захід E - схід

Слайд 5

Прямовисна лінія (або вертикальна лінія) — пряма, що проходить через центр небесної сфери і співпадаюча з напрямом ниттю виска в місці спостереження. Для спостерігача, що знаходиться на поверхні Землі, прямовисна лінія проходить через центр Землі і точку спостереження. Небесний екватор Небесний екватор — великий круг небесної сфери, площина якого перпендикулярна осі світу. Небесний екватор ділить поверхню небесної сфери на дві півкулі: північну півкулю, з вершиною в північному полюсі світу, та південну півкулю, з вершиною в південному полюсі світу. Зеніт і надир Прямовисна лінія перетинається з поверхнею небесної сфери в двох точках — зеніті, над головою спостерігача, і надирі — діаметрально протилежній точці. Математичний горизонт Математичний горизонт — великий круг небесної сфери, площина якого перпендикулярна до прямовисної лінії. Математичний горизонт ділить поверхня небесної сфери на дві половини: видиму для спостерігача, з вершиною в зеніті, і невидиму, з вершиной в надирі.

Слайд 6

Слайд 7

Вісь світу Вісь світу — діаметр, навколо якого відбувається обертання небесної сфери. Небесний екватор Небесний екватор — великий круг небесної сфери, площина якого перпендикулярна осі світу. Небесний екватор ділить поверхню небесної сфери на дві півкулі: північну півкулю, з вершиною в північному полюсі світу, та південну півкулю, з вершиною в південному полюсі світу. Небесний меридіан Небесний меридіан — великий круг небесної сфери, площина якого проходить через прямовисну лінію і вісь світу. Небесний меридіан ділить поверхню небесної сфери на дві півкулі — східну півкулю, з вершиною в точці сходу, і західну півкулю, з вершиною в точці заходу. Полуденна лінія Полуденна лінія — лінія перетину площини небесного меридіана і площини математичного горизонту.

Слайд 8

Слайд 9

Екліптика Екліптика — великий круг небесної сфери, перетин небесної сфери і площини орбіти системи Земля — Місяць. З великою точністю по екліптиці здійснюється видимий річний рух Сонця по небесній сфері. Площина екліптики перетинається з площиною небесного екватора під кутом ε = 23°26'. Вісь екліптики Вісь екліптики — діаметр небесної сфери, перпендикулярний площині екліптики. Полюси екліптики Вісь екліптики перетинається з поверхнею небесної сфери в двох точках — північному полюсі екліптики, що лежить в північній півкулі, і південному полюсі екліптики, що лежить в південній півкулі.

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія