БІОСФЕРА
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Від грецького літо – камінь і сфера – куля. Зовнішня тверда оболонка планети завтовшки 50-200км. Склад: осадові породи (крейда, вапняк, кремнезем, тощо), граніту і бальзату. Літосфера
Гідросфера Від грецького гідро – вода і сфера – куля. Сукупність усіх водойм (океанів, морів, річок, тощо). Займає майже 71% поверхні планети. Може бути завтовшки понад 11км.
Атмосфера (від грец. атмос – пара) газова оболонка, розташована над поверхнею літосфери і гідросфери Тропосфера (від грец. тропос – зміна) – нижня частина атмосфери заввишки до 15-18км Тут міститься зважена в повітрі пара. Внаслідок нерівномірного нагрівання поверхні Землі вона формує хмари, здатні пересуватися на значні відстані.
Стратосфера Від лат. стратус – шар – верхня частина атмосфери заввишки 80км. Біля верхньої межі цього шару виникає північне сяйво. На висотах між 7-8км (над полюсами), 17-18 (над екватором) Сформувався особливий озоновий екран (від грец. Озон- пахучий).
Біосфера Це сукупність усіх біогеоценозів Землі, єдина глобальна екосистема вищого порядку (тобто оболонка живих організмів на планеті)
Біосфера - частина атмосфери, гідросфери і літосфери, яку населяють живі організми. Межі біосфери визначаються межами існування живих істот.
Типи природоохоронних територій Біосферні заповідники; заказники; національні парки; інші природоохоронні території.
Біосферні заповідники Біосфе рні запові дники є природоохоронними, науково-дослідними установами міжнародного значення, що створюються з метою збереження в природному стані найбільш типових природних комплексів біосфери, здійснення фонового екологічного моніторингу, вивчення навколишнього природного середовища, його змін під дією антропогенних факторів.
«Асканія-Нова» (Український науково-дослідний інститут тваринництва степових районів «Асканія-Нова») — науково-дослідна установа в системі Академії аграрних наук України, державний заповідник заснований в 1874 році Фрідріхом Фальц-Фейном. Розташований в смт Асканія-Нова Чаплинського району Херсонської області.
На території заказників обмежена або заборонена діяльність, що суперечить цілям і завданням, передбаченим положенням про них. Господарська, наукова та інша діяльність, що не суперечить меті і завданням заказників, проводять із дотриманням загальних вимог до охорони навколишнього природного середовища. Заказники
Класифікація заказників Залежно від характеру, мети організації і необхідності режиму охорони заказники поділяють на: ландшафтні лісові ботанічні загальнозоологічні орнітологічні ентомологічні іхтіологічні гідрологічні загальногеологічні палеонтологічні карстово-спелеологічні.
Національні парки Національний парк — територія, звичайно визначена у законі та у державній власності, що охороняється від більшості типів людської діяльності та забруднення. Національний парк є природоохоронною територією категорії II згідно визначенню МСОП. Найбільшим у світі національним парком є Північно-східний гренландський національний парк, заснований в 1974 році.
Схожі презентації
Категорії