X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
БІОСФЕРА

Завантажити презентацію

БІОСФЕРА

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

БІОСФЕРА Природоохоронні території

Слайд 2

Оболонки планети Земля

Слайд 3

Від грецького літо – камінь і сфера – куля. Зовнішня тверда оболонка планети завтовшки 50-200км. Склад: осадові породи (крейда, вапняк, кремнезем, тощо), граніту і бальзату. Літосфера

Слайд 4

Гідросфера Від грецького гідро – вода і сфера – куля. Сукупність усіх водойм (океанів, морів, річок, тощо). Займає майже 71% поверхні планети. Може бути завтовшки понад 11км.

Слайд 5

Атмосфера (від грец. атмос – пара) газова оболонка, розташована над поверхнею літосфери і гідросфери Тропосфера (від грец. тропос – зміна) – нижня частина атмосфери заввишки до 15-18км Тут міститься зважена в повітрі пара. Внаслідок нерівномірного нагрівання поверхні Землі вона формує хмари, здатні пересуватися на значні відстані.

Слайд 6

Стратосфера Від лат. стратус – шар – верхня частина атмосфери заввишки 80км. Біля верхньої межі цього шару виникає північне сяйво. На висотах між 7-8км (над полюсами), 17-18 (над екватором) Сформувався особливий озоновий екран (від грец. Озон- пахучий).

Слайд 7

Біосфера Це сукупність усіх біогеоценозів Землі, єдина глобальна екосистема вищого порядку (тобто оболонка живих організмів на планеті)

Слайд 8

Біосфера - частина атмосфери, гідросфери і літосфери, яку населяють живі організми. Межі біосфери визначаються межами існування живих істот.

Слайд 9

Типи природоохоронних територій

Слайд 10

Типи природоохоронних територій Біосферні заповідники; заказники; національні парки; інші природоохоронні території.

Слайд 11

Біосферні заповідники

Слайд 12

Біосферні заповідники Біосфе рні запові дники є природоохоронними, науково-дослідними установами міжнародного значення, що створюються з метою збереження в природному стані найбільш типових природних комплексів біосфери, здійснення фонового екологічного моніторингу, вивчення навколишнього природного середовища, його змін під дією антропогенних факторів.

Слайд 13

Асканія-Нова (заповідник)

Слайд 14

«Асканія-Нова» (Український науково-дослідний інститут тваринництва степових районів «Асканія-Нова») — науково-дослідна установа в системі Академії аграрних наук України, державний заповідник заснований в 1874 році Фрідріхом Фальц-Фейном. Розташований в смт Асканія-Нова Чаплинського району Херсонської області.

Слайд 15

На території заказників обмежена або заборонена діяльність, що суперечить цілям і завданням, передбаченим положенням про них. Господарська, наукова та інша діяльність, що не суперечить меті і завданням заказників, проводять із дотриманням загальних вимог до охорони навколишнього природного середовища. Заказники

Слайд 16

Слайд 17

Класифікація заказників Залежно від характеру, мети організації і необхідності режиму охорони заказники поділяють на: ландшафтні лісові ботанічні загальнозоологічні орнітологічні ентомологічні іхтіологічні гідрологічні загальногеологічні палеонтологічні карстово-спелеологічні.

Слайд 18

Національні парки Національний парк — територія, звичайно визначена у законі та у державній власності, що охороняється від більшості типів людської діяльності та забруднення. Національний парк є природоохоронною територією категорії II згідно визначенню МСОП. Найбільшим у світі національним парком є Північно-східний гренландський національний парк, заснований в 1974 році.

Слайд 19

Північно-східний гренландський національний парк

Слайд 20

Північно-східний гренландський національний парк

Слайд 21

Слайд 22

Північно-східний гренландський національний парк

Слайд 23

Північно-східний гренландський національний парк

Слайд 24

Біосферний заповідник "Асканія-Нова" ім. Ф. Е. Фальц-Фейна

Слайд 25

Біосферний заповідник "Асканія-Нова" ім. Ф. Е. Фальц-Фейна

Слайд 26

Біосферний заповідник "Асканія-Нова" ім. Ф. Е. Фальц-Фейна

Слайд 27

Біосферний заповідник "Асканія-Нова" ім. Ф. Е. Фальц-Фейна

Слайд 28

Слайд 29

Слайд 30

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія