X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Місяць, як природній супутник Землі

Завантажити презентацію

Місяць, як природній супутник Землі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Місяць, як природній супутник Землі

Слайд 2

Рух Місяця Форма Місяця Фази Місяця Поверхня та рельєф Місяця. Походження Місяця. Новий етап дослідження Місяця. Внутрішня будова Місяця. Міжнародно-правові проблеми план

Слайд 3

Місяць - єдиний природний супутник Землі і найближче до нас небесне тіло, середня відстань до Місяця - 384000 кілометрів.

Слайд 4

Місяць рухається навколо Землі із середньою швидкістю 1,02 км/сек. по приблизно еліптичній орбіті в тім же напрямку, у якому рухається переважна більшість інших тіл Сонячної системи, тобто проти вартової стрілки. Місяць обертається навколо осі, нахиленої до площини екліптики під кутом 88°28', з періодом, точно рівним сидеричному місяцю, унаслідок чого вона повернена до Землі завжди однієї і тією же стороною. Такий збіг періодів осьового обертання й орбітального звертання не випадково, а викликано тертям припливів, що Земля робила у твердій чи рідкій оболонці Місяця. Рух місяця

Слайд 5

Форма місяця Форма Місяця дуже близька до кулі з радіусом 1737 км, що дорівнює 0,2724 екваторіального радіуса Землі. Площа поверхні Місяця складає 3,8 * 107 км2, а обсяг 2,2 * 1025. Більш детальне визначення фігури Місяця утруднене тим, що на Місяці, із за відсутності океанів, немає явно вираженої рівної поверхні стосовно якої можна було б визначити висоти і глибини. Місяць під впливом приливних сил, небагато витягнутий убік Землі. Маса Місяця точніше всього визначається зі спостережень її штучних супутників. Вона в 81 разів менше маси Землі, що відповідає 7.35 *1025 р. Середня щільність Місяця дорівнює 3,34 р. (0.61 середньої щільності Землі).

Слайд 6

Фази місяця молодик перша чверть повний місяць остання чверть

Слайд 7

Поверхня місяця Поверхня Місяця досить темна, її альбедо дорівнює 0.073, тобто вона відбиває в середньому лише 7.3% світлових променів Сонця. Візуальна зоряна величина повного Місяця на середній відстані дорівнює - 12.7; вона посилає в повню на Землю в 465 000 разів менше світла, чим Сонце.

Слайд 8

Навіть неозброєним оком на Місяці видні неправильні темнуваті протяжні плями, що були прийняті за моря; назва збереглася, хоча і було встановлено, що ці утворення нічого загального з земними морями не мають. Телескопічні спостереження, яким поклали початок у 1610 р. М. Галілей.

Слайд 9

Рельєф місячної поверхні Рельєф місячної поверхні був в основному з'ясований у результаті багаторічних телескопічних спостережень. "Місячного моря", що займають близько 40% видимої поверхні Місяця, являють собою рівнинні низовини, пересічені тріщинами і невисокими звивистими валами; великих кратерів на морях порівняно мало. Багато морів оточені концентричними кільцевими хребтами. Інша, більш світла поверхня покрита численними кратерами, кільцеподібними хребтами, борознами і так далі. Рельєф досліджували такі вчені:Ф. Хайн, А. А. Нефедьєв, Ч. Уотс , А. В. Хабаков

Слайд 10

Походження місяця Походження Місяця остаточно ще не установлено. Найбільш розроблені три різні гіпотези. Наприкінці 19 ст. Дж. Дарвін висунув гіпотезу, відповідно до якої Місяць і Земля спочатку складали одну загальну розплавлену масу, швидкість обертання якої збільшувалася в міру її остигання і стиску; у результаті ця маса розірвалася на дві частини: велику - Землю і меншу - Місяць. Ця гіпотеза пояснює малу щільність Місяця, утвореної з зовнішніх шарів первісної маси. Однак вона стикається із серйозними запереченнями з погляду механізму подібного процесу; крім того, між породами земної оболонки і місячних порід є істотні геохімічні розходження. Гіпотеза захоплення, розроблена німецьким ученим К. Вейцзеккером, шведським ученим Х. Альфвеном і американським ученим Г. Юри, припускає, що Місяць спочатку був малою планетою, що при проходженні поблизу Землі в результаті впливу тяжіння останньої перетворилася в супутник Землі. Імовірність такої події дуже мала, і, крім того, у цьому випадку варто було б очікувати більшого розходження земних і місячних порід. Відповідно до третьої гіпотези, що розроблялася радянськими вченими - О. Ю. Шмідтом і його послідовниками в середині 20 століття, Місяць і Земля утворилися одночасно шляхом об'єднання й ущільнення великого роя дрібних часток. Але Місяць у цілому має меншу щільність, чим Земля, тому речовина протопланетного хмари повинна була розділитися з концентрацією важких елементів у Землі.

Слайд 11

Новий етап дослідження місяця Ця честь належить радянському космічному апарату "Місяць-l", запуск якого був здійснений 2 січня 1958 року. Відповідно до програми польоту через кілька днів він пройшов на відстані 6000 кілометрів від поверхні Місяця. Пізніше в тому ж році, у середині вересня подібний апарат серії "Місяць" досяг поверхні природного супутника Землі.

Слайд 12

Ще через рік, у жовтні 1959 року автоматичний апарат "Місяць-3", оснащений апаратурою для фотографування, провів зйомку зворотної сторони Місяця Перші три "Орбитера" були виведені на кругові орбіти з невеликим нахиленням і малою висотою; на кожнім з них проводилася стереозйомка обраних ділянок на видимій стороні Місяця з дуже високим дозволом і зйомка великих ділянок зворотної сторони з низьким дозволом. Четвертий супутник працював на набагато більш високій полярній орбіті, він вів зйомку всієї поверхні видимої сторони, п'ятий, останній "Орбитер" вів спостереження теж з полярної орбіти, але з менших висот. 1967 році у радянській місячній програмі були автоматичні станції "Місяць-16, -20, -24", призначені для забору ґрунту з поверхні Місяця і доставки його зразків на Землю. Апарати "Лунар орбитер" мали систему тривісної орієнтації, їхня маса складала близько 390 кілограмів. Після завершення картографування ці апарати розбивалися об місячну поверхню, щоб припинити роботу їхніх радіопередавачів.

Слайд 13

21 липня 1969 на Місяці уперше висадилися люди - американські астронавти Н. Армстронг і Э. Олдрин, доставлені туди космічним кораблем "Аполлон-11". Космонавти доставили на Землю кілька сотень кілограмів зразків і провели на Місяці ряд досліджень: виміру теплового потоку, магнітного полючи, рівня радіації, інтенсивності і складу сонячного вітру (потоку часток, що приходять від Сонця).

Слайд 14

Внутрішня будова місяця Самий верхній шар представлений корою, товщина якої, визначена тільки в районах улоговин, складає 60 км. Дуже імовірно, що на великих материкових площах зворотної сторони Місяця кора приблизно в 1,5 рази могутніше. Кора складена виверженими кристалічними гірськими породами - базальтами. Однак по своєму мінералогічному складі базальти материкових і морських районів мають помітні відмінності.

Слайд 15

У той час як найбільш древні материкові райони Місяця переважно утворені світлою гірською породою - анортозитами (майже що цілком складаються із середнього й основного плагіоклазу, з невеликими домішками піроксену, олівіну, магнетиту, титаномагнетиту й ін.), кристалічні породи місячних морів, подібно земним базальтам, складені в основному плагіоклазами і моноклінними піроксенами (авгітами). Імовірно, вони утворилися при охолодженні магматичного розплаву чи на поверхні поблизу її. При цьому, оскільки місячні базальти менш окислені, чим земні, це означає, що вони кристалізувалися з меншим відношенням кисню до металу.

Слайд 16

Міжнародно-правові проблеми У червні 1971 СРСР подав на розгляд 26-й сесії Генеральної Асамблеї ООН проект міжнародного договору про Місяць, що переданий для відповідного вивчення в Комітет ООН по використанню космічного простору в мирних цілях.

Слайд 17

Узагальнення Отже, Місяць є природнім та дивовижним супутником Землі.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія