X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Магнітне поле Землі

Завантажити презентацію

Магнітне поле Землі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

МАГНІТНЕ ПОЛЕ ЗЕМЛІ Розділ 3. Магнітне поле. 9 клас

Слайд 2

Мета уроку: З‘ясувати природу походження магнітного поля Землі; Познайомитись з поняттями: магнітні бурі; магнітні аномалії

Слайд 3

Контроль знань Що таке постійні магніти? Що таке полюси магніту і яку назву має кожний із них? Назвіть властивості постійних магнітів. Як розташовуються в магнітному полі магнітні стрілки?

Слайд 4

Чому залізні ошурки, які насипали на аркуш паперу, під яким розташований стрічковий магніт, дають таку картину?

Слайд 5

Продовжіть речення… За напрямок ліній магнітного поля беруть напрямок, на який указує … полюс магнітної стрілки Лінії магнітного поля виходять із … полюса магніту і входять у … Лінії магнітного поля …ні Магнітне поле є найсильнішим навколо …

Слайд 6

На стіл поклали стрічковий магніт, а поряд поставили магнітну стрілку на підставці. Як розташується магнітна стрілка, якщо її помістити в точках А, В, С?

Слайд 7

На малюнку показано орієнтований вигляд силових ліній магнітного поля намагнічених залізних тіл. Укажіть магнітні полюси магнітів цих тіл.

Слайд 8

Дайте відповідь на запитання: Учень підносить залізну скріпку до одного з полюсів магнітної стрілки. Полюс стрілки притягується до скріпки, і стрілка повертається. Чи свідчить це про те, що скріпка була намагніченою?

Слайд 9

Дайте відповідь на запитання: Стрічковий магніт розрізали посередині. Чи отримаємо ми два магніти, кожний з яких матиме один полюс? Гуляючи лісовою посадкою вздовж узбережжя ставка, учень знайшов невеликий сталевий стержень. Як він може визначити, чи намагнічений стрижень, якщо ні компаса, ні інших приладів в учня не має?

Слайд 10

Дайте відповідь на запитання: Для того, щоб магніт якомога довше зберігав свої магнітні властивості, його не можна кидати на тверду підлогу. Чому? На заводах з виплавляння сталі залізничний металобрухт переносять за допомогою електромагнітів. Чому такі самі електромагніти не використовують для перенесення гарячих залізних відливок?

Слайд 11

Подумайте, що зв’язує наступні картинки

Слайд 12

Магнітне поле Землі Вільям Гільберт припустив, що Земля — це великий магніт і що на півночі нашої планети розташований її південний магнітний полюс.

Слайд 13

Магнітне поле Землі Поблизу південного географічного полюса Землі розташований північний магнітний полюс Магнітний і географічний полюс не збігаються (2100 км) Лінії магнітного поля не паралельні поверхні

Слайд 14

Магнітні бурі Причина виникнення магнітних бур – сонячна активність

Слайд 15

Магнітні аномалії У місцях магнітних аномалій магнітне поле завжди відхилене від норми.

Слайд 16

Укажіть на малюнку розташування магнітних та географічних полюсів

Слайд 17

Дайте відповіді на запитання Чому на сучасних суднах не використовують магнітні компаси? Про що свідчать значні зміни напрямку, на який вказує магнітна стрілка, під час подорожі Кривим Рогом?

Слайд 18

Яке явище ми спостерігаємо на картинці, як воно пояснюється?

Слайд 19

Завдання додому Опрацювати §25 Впр 22 (усно) Експериментальне завдання (1,2)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія