X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Постійні магніти. Магнітне поле Землі

Завантажити презентацію

Постійні магніти. Магнітне поле Землі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Постійні магніти. Магнітне поле Землі.

Слайд 2

Постійні магніти N – північний полюс магніту S – південний полюс магніту Постійні магніти – тіла, які довго зберігають намагніченість. Підковоподібний магніт Полосовий магнит N N S S Полюс - місце магніта, де спостерігається найсильніше притягання

Слайд 3

Властивості постійних магнітів. 1. Різнойменні магнітні полюси притягуються, а одноіменні - відштовхуються. 2. Магнітні лінії - це замкнуті лінії.Поза магнітом лінії виходять з «N» і входять у «S», замикаючись всередині магніту.

Слайд 4

Магнітне поле Магнітне поле — особливий вид матерії, який відрізняється від речовини та існує навколо намагнічених тіл. Магнітне поле проникає крізь багато речовин. Є речовини, які послабляють дію магнітного поля, й речовини, що підсилюють її.

Слайд 5

Магнітне поле Землі. Земля — це великий магніт і що на півночі нашої планети розташований її південний магнітний полюс. Земне магнітне поле надійно захищає поверхню Землі від космічного випромінювання, дія якого на живі організми смертельна. В склад космічного випромінювання входять не тільки електрони та протони, а й інші частинки, які рухаються з величезними швидкостями. S Пд Пн N

Слайд 6

Силові лінії магнітного поля Умовні лінії, уздовж яких у магнітному полі встановлюються осі маленьких магнітних стрілок, називають лініями магнітного поля або магнітними лініями

Слайд 7

Магнітні бурі та магнітні аномалії Сильні збурення магнітного поля Землі, що охоплюють всю планету і тривають від одного до кількох днів, називають магнітними бурями. Якщо на Сонці відбувається потужний спалах, то збільшується сонячний вітер. Це викликає супротив земного магнітного поля і призводить до магнітної бурі. Пролітаючи мимо Землі частинки сонячного вітру створюють додаткові магнітні поля. Магнітні бурі спричиняють серйозну шкоду: вони здійснюють сильний вплив на радіозв’язок, на лінії електропередач та на вимірювальні пристрої.

Слайд 8

Вплив магніного поля на людину Магнітні бурі спричиняють разлад сердечно-судинної, дихальної та нервової системи, а також змінюють в ’язість крові.

Слайд 9

Контрольні запитання Що таке постійний магніт? Що таке полюси магніту і яку назву має кожний із них? Назвіть властивості постійних магнітів. За допомогою яких дослідів можна виявити властивості постійних магнітів? Як розташовуються в магнітному полі магнітні стрілки? Наведіть означення магнітних ліній. Який напрямок взято за напрямок ліній магнітного поля? Як розташовані магнітні полюси Землі відносно географічних? Чим можна пояснити виникнення магнітних бур? Як вони впливають на самопочуття людини?

Слайд 10

Підсумки уроку та повідомлення д\з Д/З: п, стр., питання після параграфа(усно) . Використані ресурси: http://revolution.allbest.ru/physics/00005474_0.html ; http://elkin52.narod.ru/texnika/magnit.htm ; http://www.valtar.ru/Magnets4/School/m_4_21_03.htm; http://www.astronet.ru:8101/.../chapter6_03.html; http://wpdom.com/metamir/index.php?mmm=emf. Творче завдание д/з: Складіть мінітвір «Я і магнітне поле Землі…» або Самостійно дослідити різні речовини й скласти список речовин, які: - притягуються до магніту; - не притягуються до магніту; - послабляють магнітне поле; - підсилюють магнітне поле.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика