X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Електромагніти

Завантажити презентацію

Електромагніти

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

(9 клас) Підготували група “Дизайнери”

Слайд 2

Що об'єднуе ці малюнки і чим вони відрізняються? 1 2 3

Слайд 3

Магнітная абетка на холодильнику Це цікаво Магніти, що прикріпляються на холодильник, стали настільки популярні, що є об'єктом колекціонування. Так на поточний момент рекорд по числу зібраних магнітів належить Луїзі Грінфарб (США). На даний момент у Книзі рекордів Гіннеса за нею зареєстрований рекорд в 35 000 магнітів.

Слайд 4

Електромагніт Андре Марі Ампер, проводячи досліди з котушкою (соленоїдом), показав еквівалентність її магнітного поля полю постійного магніту.     Дослідження магнітного поля кругового струму привели Ампера до думки, що постійний магнетизм пояснюється існуванням елементарних кругових струмів, обтекающих частинки, з яких складаються магніти. Магнетизм - один із проявів електрики. Соленоїд (від грец. Solen - трубка і eidos - вид) - дротова спіраль, по якій пропускають електричний струм для створення магнітного поля.

Слайд 5

Електромагніт Це котушка, що складається з великого числа витків дроту, намотаного на дерев'яний каркас. Коли в котушці є струм, залізні ошурки притягуються до її кінців, при відключенні струму вони падають.

Слайд 6

Електромагніт Включимо в ланцюг, що містить котушку, реостат і за допомогою нього будемо змінювати силу струму в котушці. При збільшенні сили струму дію магнітного поля котушки зі струмом посилюється, при зменшенні - послаблюється.

Слайд 7

Електромагніт Магнітне дію котушки зі струмом можна значно підсилити, не змінюючи число її витків і силу струму в ній.     Для цього треба ввести всередину котушки залізний стрижень (сердечник). Залізо, введене всередину котушки, підсилює магнітне дію котушки. Котушка із залізним сердечником всередині називається електромагнітом. Електромагніт - одна з основних деталей багатьох технічних приладів.

Слайд 8

Електромагніт Обмотки електромагнітів виготовляють з ізольованого алюмінієвого або мідного дроту, хоча є і надпровідні електромагніти. Магнітопровід виготовляють з магнітно-м'яких матеріалів - звичайно з електротехнічної або якісної конструкційної сталі, литої сталі і чавуну, залізозонікелевих і залізокобальтових сплавів. Електромагніт - пристрій, магнітне поле якого створюється тільки при протіканні електричного струму.

Слайд 9

Електромагніт Запитання 1.Чи можна намотаний на цвях       дріт назвати електромагнітом? (Так.) 2. Від чого залежать магнітні властивості електромагніту?   (Від сили струму, від кількості витків, від магнітних властивостей осердя, від форми і розмірів котушки.) 3. По електромагніту пустили струм, а потім зменшили його в два рази. Як змінилися магнітні властивості електромагніту? (Зменшилися в 2 рази.)

Слайд 10

Перші електромагнітиВ.Стержена Це цікаво… Вільям Стерж (1783-1850), англійський інженер-електрик, створив перший підковоподібний електромагніт, здатний утримувати вантаж більше власної ваги (200-грамовий електромагніт був здатний утримувати 4 кг заліза).

Слайд 11

Це цікаво… Перший електромагніт, продемонстрований Стердженом 23 травня 1825, виглядав як зігнутий у підкову лакований залізний стрижень довжиною 30 см і діаметром 1,3 см, покритий зверху одним шаром ізольованого мідного дроту. Електромагніт утримував на вазі 3600 г і значно перевершував по силі природні магніти такої ж маси.      Джоуль, експериментуючи з найпершим магнітом Стерджен, зумів довести його підйомну силу до 20 кг. Це було в тому ж 1825

Слайд 12

Це цікаво… Джозеф Генрі (1797-1878) - американський фізик. Написав роботи з електрики і магнетизму. Удосконалив електромагніт.      У 1827 р. Дж. Генрі став ізолювати вже не сердечник, а саму дріт. Тільки тоді з'явилася можливість намотувати витки в кілька шарів. Дж. Генрі досліджував різні методи намотування дроту для отримання електромагніту. Створив 29-кілограмовий магніт, що втримує гігантський по тим часам вага - 936 кг.

Слайд 13

Електромагніт Дугоподібний електромагніт, що утримує якір (залізну пластинку) з підвішеним вантажем. Електромагніт розбірний демонстраційний ЕМРД.

Слайд 14

Прямокутні електромагніти Прямокутні електромагніти призначені для захоплення і утримання при транспортуванні листів, рейок та інших довгомірних вантажів.

Слайд 15

Електромагнітні траверси Електромагнітні траверси використовуються для переміщення довгомірних вантажів.

Слайд 16

Застосування електромагнітов Електромагніти широко застосовують в техніці завдяки їх чудовим властивостям. Вони швидко розмагнічуються при виключенні струму, їх можна виготовляти (в залежності від призначення) самих різних розмірів, під час роботи електромагніту можна регулювати його магнітне дію, змінюючи силу струму в котушці. Електромагніти однофазні змінного струму призначені для дистанційного керування виконавчими механізмами різного промислового і побутового призначення.

Слайд 17

Застосування електромагнітів Електромагніти, що володіють великою підйомною силою, використовують на заводах для перенесення виробів із сталі або чавуну, а також сталевих і чавунних стружок, злитків.

Слайд 18

Застосування електромагнітів Застосовуються електромагніти в телеграфному, телефонному апараті, в електричному дзвінку, електродвигунах, трансформаторах, електромагнітному реле і в багатьох інших пристроях.

Слайд 19

Тормозні електромагніти Застосування електромагнітів У складі різних механізмів електромагніти використовуються в якості приводу для здійснення необхідного поступального переміщення (повороту) робочих органів машин або для створення утримуючої сили. Це електромагніти вантажопідіймальних машин, електромагніти муфт зчеплення і гальм, електромагніти, вживані в різних пускачі, контактори, вимикачі, електровимірювальних приладах і так далі.

Слайд 20

Це цікаво… Генеральний директор компанії Walker Magnetics, г-н Брайан Твейтс з гордістю представляє найбільший у світі підвісний електромагніт. Його вага (88 т) приблизно на 22 т перевищує вагу діючого переможця Книги рекордів Гіннеса зі США. Його вантажопідйомність становить приблизно 270 тонн.

Слайд 21

Запитання Що називають електромагнітом? Якими способами можна підсилити магнітне дію котушки зі струмом? В якому напрямку встановлюється котушка з струмом, підвішена на довгих тонких провідниках? Яка схожість є у неї з магнітною стрілкою?   Для яких цілей використовують на заводах електромагніти?

Слайд 22

Дякуємо за роботу і увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика