X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Космічне сміття"

Завантажити презентацію

"Космічне сміття"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Космічне сміття

Слайд 2

Космічне сміття або орбітальне сміття — некеровані об'єкти антропогенного походження, які більше не виконують своїх функції та літають навколо Землі або в меншій мірі навколо інших планет чи Сонця.

Слайд 3

На фотографіях ESA навколо планети щільна хмара - залишки того, що встигли запустити за останні 50 років.

Слайд 4

На навколоземній орбіті обертається близько 19 000 об'єктів Майже 90% сміття припадає на продукцію трьох держав: Росії (СРСР), США, Китаю.

Слайд 5

Кількість некерованих об’єктів

Слайд 6

«Мертві  супутники». Останні ступені ракет. Невеликі шматки. Фрагменти знищених супутників. Походження 1. - Штучні супутники, які припинили своє функціонування і з певних причин не були знищені. Або це не передбачалося проектом запуску, або супутник передчасно вийшов з ладу тощо. 2. - Після відділення власне корабля чи супутника від ракети-носія, деякі фрагменти ракети-носія залишаються на орбіті. 3. - Незначні об'єкти — фрагменти обшивки, всілякі викрутки, що випали з рук космонавтів (астронавтів), тощо. 4. - Особливо потенційно шкідливі наслідки військових навчань. Подібні тренування, по знищенню своїх відпрацьованих супутників, проводили: Китай, США, СРСР

Слайд 7

Небезпека вибухів Причиною вибухів можуть бути електрохімічні реакції, що протікають в акумуляторах супутників. Місце , де стався вибух , огортають цілі хмари уламків. 

Слайд 8

5% 31% - это действующие спутники, 37 % - дрейфующие вокруг Земли объекты, 13% колеблются примерно около стабильно равновесных точек, 153 объекта по орбитам которых нет данных и 60 неидентифицированных (неопознанных) объектов.

Слайд 9

Об'єкти космічного сміття можуть представляти пряму небезпеку для Землі При їх неконтрольованому сході з орбіти, неповному згорянні при проходженні щільних шарів атмосфери Землі відбувається випадання уламків на населені пункти.

Слайд 10

Вага всього великого сміття в космосі (NASA 2006р) Максимальний розмір частинки, зіткнення з якою витримає МКС Середня швидкість, з якою зіштовхуються уламки в космосі На такій висоті супутники та ракети розвалюються на частини Висота орбіти, звідки космічне сміття почне падати не раніше ніж через 100 років

Слайд 11

Skylab -100-тонна космічна станція, попередниця КС Skylab збирались вивести з орбіти і 1979 році, але не змогли зробити це контрольовано. Станція зруйнувалася над Індійським океаном, а шлейф уламків зачепив Австралію.

Слайд 12

Атомні краплі Радянські супутники РОРСАТ (1967-1988) мали на борту повноцінний ядерний реактор. За реакторами NASA знайшло шлейф з крапель застиглого охолоджувача - радіоактивного натрій-калієвого сплаву. Усього таких крапель діаметром до 5 сантиметрів нарахували 110-115 тис. Експерти називають їх головною загрозою польотів на висоті близько 900 кілометрів.

Слайд 13

об'єкт J002E3 Витягнуте 18-метрове тіло, що робить оборот навколо Землі за 48 днів, спочатку приймали за астероїд. Об'єкт рухається по хаотичної орбіті, час від часу опиняючись далі Місяця. Визнати його залишками корабля Apollo-12, допоміг спектральний аналіз: сліди титану вказували на фарбу, якою покривали цей вид ракет.

Слайд 14

Методи захисту від зіткнення з космічним сміттям Ефективних заходів захисту від об'єктів космічного сміття розміром більше 1 см в діаметрі немає При зіткненні супутника з сміттям утворюється нове сміття (синдром Кесслера), що призводить до його неконтрольованого росту.

Слайд 15

синдром Кесслера Зіткнення двох об'єктів призведе до появи великої кількості уламків. Кожен з них здатний зіткнутися з іншим сміттям, що викличе "ланцюгову реакцію" народження нових уламків. При великій кількості зіткнень кількість виниклих нових уламків може зробити навколоземний простір непридатним для польотів.

Слайд 16

Слайд 17

Зменшення кількості сміття в космосі Пропонується вже на етапі проектування супутників передбачати шляхи їх видалення з орбіти - гальмування до швидкості входу в щільні шари атмосфери, де вони згорять -переведення на «орбіти поховання» (значно вище орбіт ДСО-супутників).

Слайд 18

Дякуємо за увагу! Над презентацією працювали Іванкевич Юлія та Ковалевська Аніта 11-Б

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія