X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Класифікація зірок

Завантажити презентацію

Класифікація зірок

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Класифікація зірок

Слайд 2

Зоря  (також Зірка, грец. hoi Asteres) — велетенське розжарене, самосвітне небесне тіло, у надрах якого ефективно відбуваються (або відбувались) термоядерні реакції.

Слайд 3

Класифікація Зірки класифікують: по світності, масі, температурі поверхні, хімічному складу, особливостям спектра.

Слайд 4

Світність Дослідження багатьох тисяч об'єктів зоряного неба привели до висновку, що за своєю світністю зорі істотно відрізняються між собою. Одні з них мають світності у сотні, тисячі чи навіть мільйони разів більші від світності Сонця, а інші, навпаки, у сотні, тисячі й навіть сотні тисяч разів менші за неї.

Слайд 5

Температура Друга важлива характеристика зірок—температура випромінюючого зовнішнього шару, тобто фотосфери. Існує декілька способів її визначення. Один з них базується на аналізі кольору зірки. Чим вища температура фотосфери, тим блакитніша зірка, чим нижча — тим вона червоніша.

Слайд 6

Маса Четверта характеристика зірок — маса — визначається за величиною орбітального руху. Маси багатьох зірок не настільки різняться, як їхні світності та об'єми. Крім того, з'ясувалося, що маса і світність звичайних зірок статистично залежні

Слайд 7

Спектральна класифікація Спектра льна класифіка ція зі р - спосіб класифікації зірок у астрономії на підставі аналізу їхніх спектральних характеристик.

Слайд 8

Гарвардська спектральна класифікація Гарвадська спектральна класифікація є одномірною й базується лише на ефективній температурі зір, яка може приймати значення від 2000°K до 40000°K. Тому кожен клас вказує на зорі з відповідною певною ефективною температурою

Слайд 9

Слайд 10

Спектральна класифікація Моргана-Кінана Наразі для позначення спектральної класифікації зір послідовно застосовують латинські літери O, B, A, F, G, K, M,R та N, де клас O відповідає найгарячішим зорям, а класи M, R та N -- найхолоднішим зорям. Для точнішої класифікації в межах одного класу в сучасній системі Морган-Кінана разом з літерами для позначення підкласів використовують арабські цифри від 0 до 9.

Слайд 11

Слайд 12

Діагра ма Герцшпрунга—Рассела Графічно відображена залежність між світністю (чи абсолютною зоряною величиною) та спектральним класом (тобто, температурою поверхні) зорі.

Слайд 13

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія