X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Астрофізика"

Завантажити презентацію

"Астрофізика"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Астрофізика Підготували учениця 6-А класу Федун Юлія

Слайд 2

Астрофізика розділ астрономії, що вивчає всю різноманітність фізичних явищ у Всесвіті. розділ астрономії, який вивчає фізичний стан і хімічний склад небесних тіл і міжзоряного середовища, а також процесів, що відбуваються в них.

Слайд 3

Астрофізика розпочала свій розвиток з відкриття спектроскопії в 19 столітті, що дозволило астрономам аналізувати склад зір за випромінюваним ними світлом. Астрофізики розглядають Всесвіт як величезну лабораторію, у якій вони можуть вивчати матерію при різних температурах, тиску і щільності, які недосяжні на Землі.

Слайд 4

Розвиток На початку 20 століття розроблення теоретичної фізики, зокрема теорії випромінювання і атомної фізики, а також швидке зростання техніки спостережень стали передумовою інтенсивного розвитку астрофізики.

Слайд 5

Основні розділи астрофізики: Фізика Сонця фізика зоряних атмосфер фізика газових туманностей теорія внутрішньої будови зір фізика планет

Слайд 6

Астрофізика Практична (розробляє методи досліджень небесних тіл) Теоретична (використовує результати цих досліджень для з'ясування фізичної природи небесних тіл)

Слайд 7

Області досліджень: Елементарні частинки і поля в астрофізиці. Моделі Всесвіту. Походження елементів. Внутрішня будова зір. Атмосфери зір. Навколозоряні оболонки. Змінні зорі. Подвійні та кратні зорі. Зоряні скупчення, асоціації. Міжзоряне середовище. Молекули в міжзоряному середовищі. Кінематика та динаміка зоряних систем. Будова і еволюція галактик. Теплове радіовипромінювання. Космічні промені, радіовипромінювання залишків наднових. Радіовипромінювання Місяця, планет та інших тіл сонячної системи. Радіовипромінювання Сонця. Радіоджерела в Галактиці, будова Галактики за радіоданими. Методи, засоби та фізико-математичні принципи апаратури для астрофізичних та радіоастрономічних досліджень.

Слайд 8

Методи астрофізики Астрометрія (завдання: вимірювання розташування та блиску небесних тіл за допомогою візуальних, фотографічних і фотоелектричних спостережень) Астроспектроскопія (дає можливість робити висновки про хімічний склад і фізичний стан речовини на цих тілах, визначати температуру зір, обчислювати швидкість наближення/віддалення зорі, робити висновки про обертання зір, про різні фізичні процеси, що відбуваються в атмосферах Сонця та зір, у газових туманностях і в міжзоряному середовищі) Інші (у зв'язку з запуском в СРСР перших штучних супутників Землі та Сонця астрофізика здобула нові методи досліджень. Апаратура, встановлена на супутниках, дає можливість реєструвати випромінювання небесних тіл далеко за межами атмосфери Землі.)

Слайд 9

Досягнення астрофізики Висновок про єдність речовини у Всесвіті. Виявлення великої різноманітності зір у зоряному світі. Великі успіхи у вивченні зоряних атмосфер, зокрема атмосфери Сонця. Вивчення планет.

Слайд 10

Вклад радянських вчених у розвиток астрофізики Академік В.А.Амбарцумян та його учні виконали фундаментальні дослідження у вивченні газових туманностей та зоряних атмосфер, з теорії розсіяння світла, фізики нестаціонарних зір та в інших галузях астрофізики. Вивчення процесів на Сонці (Е.Р.Мустель, А.Б.Сєверний, В.О.Крат, Й.С.Шкловський та інші) Вивченні планет (Г.А.Тихов, М.П.Барабашов та інші). Вивчення міжпланетного середовища (В.Г.Фесенков та інші).

Слайд 11

Провідні науково-дослідницькі установи СРСР в галузі астрофізики Кримська астрофізична обсерваторія АН СРСР Головна (Пулковська) астрономічна обсерваторія АН СРСР Астрономічний інститут ім. Штернберга МДУ

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія