X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тригонометричні рівняння та функції

Завантажити презентацію

Тригонометричні рівняння та функції

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Серед усіх наук, що відкривають людству шлях до пізнання законів природи є наймогутніша, найважливіша наука – математика. С.В. Ковалевська Серед змістовних ліній математики є тема “Рівняння” “Рівняння – це золотий ключик, який відкриває всі математичні сезами” С. Коваль

Слайд 2

Слайд 3

\ в якому вивчають тригонометричні функції та їх застосування. Тригонометричні функції-функції, аргументрами яких є кути або дуги.

Слайд 4

Слайд 5

Алгебра багато століть розвивалася як наука про рівняння

Слайд 6

Для розв’язування цих відомих нам рівнянь ми користуємося заздалегідь виведеними формулами або виробленими алгоритмами, що значно спрощує роботу.

Слайд 7

Особливістю є те: -що загальних методів, загального способу не існує; -що вони або зовсім не мають розв’язків, або мають безліч, внаслідок періодичності.

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Множину розв’язків тригонометричних рівнянь, яка задається формулою називається серією. Розв’язки, які одержують при конкретних значеннях n (k), називають частковими розв’язками.

Слайд 12

Пробуємо всі тригонометричні функції звести до одного аргументу; Якщо вдалося звести до одного аргументу, то пробуємо всі тригонометричні вирази звести до однієї функції; Якщо до одного аргументу вдалося звести, а до однієї функції ні, то пробуємо звести рівняння до однорідного; Якщо попередні пункти не виконуються, то пробуємо одержати добуток; В решті випадків переносимо всі члени в один бік і використовуємо спеціальні прийоми розв’язування (намагаємося розпізнати типове рівняння).

Слайд 13

Приклад. Розв’язати рівняння sin2x + 4sinx -5 = 0 Розв’язання. Заміна sinx=t.Одержуємо t2 +4t -5 =0; t= -5; t=1. Тоді sinx=-5, sinx=1 Якщо до рівняння змінна входить в одному й тому ж вигляді, то зручно цей вигляд змінної позначити однією буквою (новою змінною)

Слайд 14

4cosx – 4 = sin2x, sin2x–4cosx+4 =0, 1-cos2x-4cosx+4=0, cos2x+ 4cosx -5=0, тоді cosx =-5, cosx = 1. Зводяться до однієї функції, вводиться нова змінна і одержується алгебраїчне рівняння, зокрема квадратне.

Слайд 15

Приклад: cos2x + sinx = 0 1 – 2sin2x +sinx =0, 2sin2x-sinx -1=0, тоді sinx=1 або sinx=-1/2 В такому випадку слід виконати такі перетворення, щоб утворилися однакові аргументи та залишилася лише одна функція.

Слайд 16

Рівняння називається однорідним рівнянням відносно sinx і cosx, якщо сума показників степенів у кожному доданку однакова( дорівнює степеню рівняння). Загальний запис: asinx +bcosx =0; asin2x + bcosxsinx +ccos2x = 0 Ідея розв’язування: ділення членів рівняння на cosx або sinx в степені,що дорівнює степеню рівняння. Але при цьому необхідні обгрунтування, що cosx не дорівнює нулю, що є частиною розв’язування рівняння. Приклади: Sin3x- 2cos3x=0, 3sin2x-=2sinxcosx-cos2x=0, cos2x -3cosxsinx = -1, 6sin2x+1/2sin2x-cos2x =2.

Слайд 17

Cos3xsin2x+cos3x =0, 3cosx/2 – sinx =0, Sin2x – sin2x = 0. Для розв’язування використовуються відповідні формули та умова рівності добутку нулю.

Слайд 18

Серед типових є рівняння asinx + bcosx = c. Рівняння одне, а способів 10! Приклад: sinx + cosx = -1. Можливі 3 шляхи розв’язування: - рівносильні перетворення(що не змінюють ОДЗ); - перетворення , що звужують ОДЗ; - перетворення,що розширюють ОДЗ.

Слайд 19

Приклад: sinx + cosx =-1,

Слайд 20

Знайдемо ті значення х при яких тангенс не існує Перевіримо, чи є коренями даного рівняння (при ) + -1= -1, то є коренем даного рівняння.

Слайд 21

Якщо: n=0, то x=0; n=1, то x= n=2, то x= n=4, то х= n=3, то х= Отже, x=π і х=3π/2 – корені даного рівняння, а x=0 і x= π/2– сторонні корені. Відповідь:

Слайд 22

Рівняння, що розв’язуються: перетворенням суми в добуток; використанням формул пониження степеня; перетворенням в суму, а потім в добуток; використанням оцінки множини значень; Рівння з додатковими умовами; Рівняння, що містять суму і добуток sinx і cosx; Рівняння, для розв’язування яких використовуються формули потрійного аргументу.

Слайд 23

Поняття рівняння пронизує весь шкільний курс математики. Мова алгебри рівняння. Без них не обходяться такі сьогодні предмети як фізика, хімія, географія, біологія, економіка...

Слайд 24

Рівняння – це не просто рівність З одною змінною чи кількома. Рівняння – це думок активність. Це інтелекту боротьба. То ж будьте творчими,активно розвивайтесь Долайте труднощі у своєму житті, Але з рівняннями, прошу не розлучайтесь. Вони послужать вам ще в майбутті Л.О.БУКАТА

Слайд 25

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Алгебра