X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Історія виникнення похідної

Завантажити презентацію

Історія виникнення похідної

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

І С Т О Р И К И Історія виникнення похідної « Разом навчатися не тільки легше й цікавіше, але й значно ефективніше Є.С.Полат

Слайд 2

Похідна – одне з фундаментальних понять математики Відкриттю похідної та основ диференціального числення передували роботи французьких математиків П’єра Ферма (1601-1665), який у 1629 р. запропонував способи знаходження найбільших і найменших значень функцій, проведення дотичних до довільних кривих, що фактично спиралися на застосування похідних.

Слайд 3

Рене Декарт – французький вчений (1596-1650) Створив основи аналітичної геометрії, ввів поняття змінної величини, розробив метод координат. Здійснив зв’язок алгебри з геометрією. Основні праці –”Геометрія”, “Міркування про метод”. Декарт вперше сформулював, що всяке алгебраїчне рівняння має стільки коренів, який його степінь. Ввів сучасний запис степенів.

Слайд 4

У 1670-1671рр. англійський математик і механік Ісаак Ньютон (1643-1727) і дещо пізніше у 1673-1675 рр. німецький філософ і математик Готфрід Вільгельм Лейбніц (1646 – 1716 ) незалежно один від одного побудували теорію диференціального числення Розробив основи математичного аналізу, сформулював основні закони класичної механіки, відкрив закон всесвітнього тяжіння. Головна його праця –”Математичні початки натуральної філософії ”. Сучасні означення і позначення степеня з нульовим, від’ємним і дробовим показником беруть початок з його праць. І. Ньютон

Слайд 5

Г.В.Лейбніц-німецький математик (1646-1716) Створив основи важливого розділу математики – математичного аналізу. Лейбніц увів багато понять і символів, які вживаються у математиці і зараз.Ідеї Лейбніца мали значний вплив на розвиток математичної логіки. Ввівтерміни”функція”,”абсциса”, ”ордината”,знаки множення і ділення(крапку і двокрапку) Символ “Інтеграл” ввів вперше Лецбніц.

Слайд 6

Ньютон прийшов до поняття похідної, розв’язуючи задачі про миттєву швидкість, а Лейбніц – розглядаючи геометричну задачу про проведення дотичної до кривої

Слайд 7

Термін «похідна» ввів у 1797 р. французький математик Жозеф Луї Лагранж (1736 – 1813 ). Він ввів і сучасні позначення для похідної у вигляді y/ та f/ . До Лагранжа похідну за пропозицією Лейбніца називали диференціальним коефіцієнтом .

Слайд 8

Велику роль у розвитку диференціального числення відіграв видатний математик, фізик, механік і астроном Леонард Ейлер, який написав підручник « Диференціальне числення» (1755)

Слайд 9

За допомогою диференціального числення було розв’язано багато задач теоретичної механіки, фізики, астрономії. Зокрема , використовуючи методи диференціального числення , вчені передбачили повернення комети Галлея, що стало тріумфом науки XVIII ст. За допомогою цих методів математики у XVIII ст. вивчали властивості різних кривих, знайшли криву, по якій найшвидше падає матеріальна точка, навчилися знаходити кривину ліній. І тепер поняття похідної широко застосовується у різних галузях науки та техніки.

Слайд 10

Ці задачі не прості: Застосуєш їх в житті. Ну а щоб їх розв’язати – Похідну слід добре знати.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Алгебра