X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Східна поезія середньовіччя

Завантажити презентацію

Східна поезія середньовіччя

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Східна поезія середньовіччя Презентацію підготувала учениця 8 класу Довгань Марія

Слайд 2

Середньовічна література Середньові чна літерату ра — це період в історії світової літератури, що розпочинається в надрах пізньої античності (4—5 століття), а завершується у 15 столітті. Зародження і розвиток літератури Середньовіччя визначається трьома основними факторами: традиціями народної творчості, культурними впливами античного світу і християнством.

Слайд 3

Сторінка з середньовічного рукопису

Слайд 4

Лі Бо

Слайд 5

Лі Бо — біографія Лі Бо, відомий поет давнього Китаю, народився у 701 році, був родом з теперішньої провінції Сичуань.. Ще в юному віці поет мріяв допомагати людям, і через те він обрав незвичайний шлях для молодої людини його покоління: пішов з дому, жив осторонь від людського житла, мандрував, захоплювався лаоською самотністю. Йому було понад сорок років, коли імператор покликав його до свого палацу і нагородив званням ханьлінь, що його нині ми б вважали академічним ступенем. Лі Бо залишався поетом, незалежним у переконаннях і вчинках, а це не збігалося з чиношануванням і придворними правилами. Через три роки Лі Бо залишив столицю заради нових подорожей і зустрічі з поетами Ду Фу, Гао Ші та іншими. У 762 році, Лі Бо помер у домівці свого родича Лі Ян-біна, якому ми зобов'язані збіркою творів поета. Залишилося понад дев'ятьсот його віршів.

Слайд 6

ПЕЧАЛЬ НА ЯШМОВОМУ ҐАНКУ На яшмових сходах біліє холодна роса. Промокли панчохи. Пливуть мовчазні небеса. Дивлюсь крізь фіранку на місяць осінній печальний — На тихій воді він тремтить і повільно згаса.

Слайд 7

Ду Фу

Слайд 8

Ду Фу - біографія Ду Фу народився у збіднілій на той час сім'ї провінційного урядовця невисокого рангу.Свій перший вірш написав у 7 років, і його високо оцінили знавці поезії. Намагався скласти державні іспити, щоб за сімейною традицією отримати посаду державного службовця, але службовцем він не став.У 20-35 років багато подорожував по різних місцях Китаю . У 741 р. прибув до столиці імперії Чан'ань. Там мешкав майже 10 років, отримав при дворі незначну посаду. Після придушення бунту Ду Фу було наближено до імператора і у 757 р. він став радником молодого імператора Суцзуна .Проте у 759 р. Ду Фу пішов зі служби та оселився зі своєю родиною на півдні, у нижній течії Янцзи.Смерть спіткала поета 770 року, коли він на човні спускався річкою.У 770 році Ду Фу у віці 59 років помер у злиднях.

Слайд 9

ПРИ МІСЯЦІ ЗГАДУЮ БРАТА Тривожно гримлять барабани — вже люди не ходять; Це осінь, і чується втомлена пісня гусей... А ніч розсипає дзвінкої роси білі води; А в ріднім краю місяць світло ясніше несе. І брат мій далеко, розлучені ми — чи навіки? Ніхто не пита, чи помер я давно, чи живу; Я довго не маю листів, а послав їх без ліку, — Пожежі війни все палають вві сні й наяву...

Слайд 10

Рудакі

Слайд 11

Рудакі - біографія Рудакі (Абуабдулло Джафа р Ібн Мухаммад, народився в 858 році, селище Панджрудак, помер в 941 , там же) — перський і таджицький поет, вважається засновником персько-таджицької літератури. Видатний персько-таджицький поет Рудакі був осліплений за наказом «осяйного» еміра Бухари. Сам поет походив із народу і цього ніколи не цурався. Інакше б не обрав собі за псевдонім (перс. тахаллус) назву рідного села Рудак. Тогочасні поети зазвичай обирали гучні назви або імена покровителів. Він писав справжньою поезією.

Слайд 12

Рубаї чотиривірш, як правило, філософського змісту за схемою римування: ааба чи аааа (різновид монорими). Рубаї як викінчений мініатюрний віршовий твір, що виражає певну думку, підкреслену в останньому рядку строфи, — одна з найпопулярніших версифікованих форм у ліричній поезії народів Сходу.

Слайд 13

Рубаї Чотири речі нам потрібні, щоб невеселих збуться дум: Здорове тіло, добра вдача, ім'я хороше, світлий ум. Кого Всевишній обдарує цими дарами чотирма, Той завжди радуватись має і проганять од себе сум. * * * Знов на грядках замайоріли квіти, Прийшла пора для парості й для віти. Минулася пора вогню жаркого - Тепер тюльпанам тільки пломеніти.

Слайд 14

Мої враження Мені дуже подобається читати вірші вище згаданих поетів. Література давнього сходу дуже цікава, вона дає змогу задуматись над істинними цілями у житті, вчить нас що головне і житті не матеріальний достаток, духовне збагачення.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література