X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Уманське диво. Софіївка

Завантажити презентацію

Уманське диво. Софіївка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Уманське диво. Дендрологічний парк “Софіївка” Головний вхід у парк

Слайд 2

Націона льний Дендрологі чний парк «Софі ївка» — парк, науково-дослідний інститут Національної академії наук України. На сьогодні — це місце відпочинку. Щорічно його відвідують близько 500 тисяч людей. Площа — 179,2га. План-схема парку

Слайд 3

Парк вважається Пам’ятником архітектури, державним заповідником. Охороняється державою. Пошкодження карається законом.

Слайд 4

Парк «Софіївка» заснований у 1796 році власником міста Умані, польським маґнатом Станіславом Щенсним (Феліксом) Потоцьким та названий на честь його дружини Софії Вітт-Потоцької і подарований їй до дня іменин в травні 1802 року.

Слайд 5

Комплекс для обслуговування туристів, що тепер носить статус Будинку творчості вчених Національної академії наук України. Цей будинок має оригінальну архітектуру, а на вершині будівлі — оглядовий майданчик. Крім музею, в Будинку творчості вчених є готель на 45 осіб, ресторан, сауна.

Слайд 6

Зимовий сад у Будинку творчості вчених

Слайд 7

Зимовий сад

Слайд 8

Центральна алея «Софіївка» є пам'ятником краєвидного типу світового садово-парковогo мистецтва кінця XVIII — першої половини XIX століть. Тут росте понад 2000 видів дерев і кущів (місцевих і екзотичних).

Слайд 9

Зліва від центрального входу відкривається прекрасний пейзаж

Слайд 10

Ввечері, коли запалюються ліхтарі, тут дуже красиво

Слайд 11

Слайд 12

З правої сторони знаходиться Женевське озеро

Слайд 13

Грот “Грибок”

Слайд 14

Тарпейська скеля розташована праворуч по ходу Головної алеї. На ній розташована дерев'яна альтанка легкої конструкції, що продовжує скелю.

Слайд 15

Перед павільоном Флори, праворуч, розташоване джерело — «Срібні джерельця». Оформлення його виконано в античному стилі. Це підковоподібна споруда з граніту, на краях якої дві вази з декоративними рослинами. В середній частині вертикальної стінки вмонтовані декоровані бронзою трубки, з яких тече джерельна вода. Фонтан «Срібні джерельця» був споруджений в 1974 році за проектом київського архітектора О. І. Лопушинської на місці будки із залізною трубою для випуску води, яка стояла тут з 1850 року.

Слайд 16

Павільон Флори Центральна частина парку

Слайд 17

Тут можна здійснити верхову прогулянку

Слайд 18

Павільон Флори з Венеціанського мосту

Слайд 19

Венеціанський міст Міст прикрашають гранітні пілони, між якими звисають важкі ковані ланцюги.

Слайд 20

Внизу під містом маленька альтанка для лебедів

Слайд 21

Фонтан “Змія” Посеред Нижнього ставу з широко роззявленої пащі змії, що звивається на камені, б'ється стовп води. Вода надходить до фонтану по самопливному підземному водогону.

Слайд 22

Вид на Нижній став

Слайд 23

На ставі добре почуваються лебеді

Слайд 24

Вигляд на правий берег Нижнього ставу

Слайд 25

Скеля Бербедер. З правої сторони у воді Камінь Смерті

Слайд 26

Можна покататись на гандолі

Слайд 27

В кінці Нижньої алеї розташована на високому гранітному п'єдесталі двометрова статуя давньогрецького поета-драматурга Еврипіда. Він зображений у повний зріст із сувоєм в правій руці і зв'язкою рукописів біля ніг. Скульптура Еврипіда єдина в парку, яку не переставляли на інше місце з часу її встановлення 1800 року. 1996 року всі оригінали мармурових скульптур перенесено в музеї, а на їх місця встановлено копії з гіпсу та оргскла.

Слайд 28

Грот Аполона

Слайд 29

Джерело Іппокрени Далі, біля підніжжя крутого схилу, розташоване джерело Гіппокрени (Іппокрени). За грецькою міфологією, джерело Гіппокрени з'явилося від удару копита крилатого коня Пегаса (звідси «кінське джерело») на горі муз Геліконі в Беотії. Джерело присвячене Аполлону і музам. На квадратному п'єдесталі біля джерела 1851 року було встановлено статую Венери — що купається, яка раніше стояла в гроті Аполлона. Зараз на цьому місті стоїть копія в оргсклі, виконана 1952 року.

Слайд 30

Статуя Венери-купальниці

Слайд 31

З лівої сторони від джерела – вхід у грот Діани. Так він виглядає з середини.

Слайд 32

Повертаючи на Площу Зборів бачимо скульптуру

Слайд 33

З правої нас зустрічає Великий водоспад

Слайд 34

Місток на Площу Зборів Ця назва з'явилася в період, коли «Софіївка» перебувала у віданні управління військових поселень. Того часу в парку в недільні дні грав військовий оркестр і шляхетні люди міста збиралися тут, щоб послухати музику, потанцювати.

Слайд 35

Площа Зборів Знаходиться вона на півострові овальної форми. У центрі площі розташований басейн, посередині якого поміщено велику гранітну вазу. В басейні плавають декоративні риби.

Слайд 36

Площа Зборів

Слайд 37

Біля басейну розташована статуя Паріса.

Слайд 38

Статуя Орфея на площадці скелі Бельбедер

Слайд 39

Нижня частина скелі Бельбедер. Вона нагадує собою профіль графа Потоцького

Слайд 40

Грот Страху і Сумніву Ліворуч від площі розташований грот. Велика гранітна брила, вагою більше 300 тонн, зависла без опори і утримується лише на трьох точках.

Слайд 41

Над Гротом Страху і Сумніву, біля Великого водоспаду розташований невеликий п'єдестал. На ньому статуя Амура — виконана з органічних матеріалів

Слайд 42

Вище Площі зборів ідуть гранітні сходинки вздовж великої гранітної брили нагору. Відразу ж зліва знаходиться Західний грот (грот Скілли, або Сцілли). Грот створено з рожевого граніту, в ньому влаштовано гранітні лавочки та столик.

Слайд 43

Далі по алеї знаходиться міст через русло річки Кам'янки, який веде в Темпейську долину. У цьому місці Людвіг Метцель намагався створити прообраз грецької Темпейської долини.

Слайд 44

Східна частина парку Усічена колона Тут росли 9 берестів, що алегорично відображали дев'ятьох синів Потоцького. Двоє з них (Костянтин та Микола) померли в ранньому віці, а також і дочка Потоцьких Гелена. Як пам'ять про їх ранню смерть в долині встановлено гранітний обеліск, який має назву «Усічена колона» — (Розбита або Зламана колона).

Слайд 45

Водоспад "Три сльози" Біля основи обеліска покладено надмогильний гранітний камінь, який нагадує лева, що спить, а поряд протікає струмок річки Кам'янки, розбитий на три окремих маленьких водоспади. Називаються вони «Три сльози» й алегорично виражають смуток матері за трьома померлими дітьми.

Слайд 46

Праворуч на гранітному постаменті встановлений мармуровий бюст давньогрецького філософа Платона.

Слайд 47

У парку також встановлені бюсти Арістотеля, Гомера та Сократа.

Слайд 48

Наступна частина парку називається Єлисейські поля. Біля входу на Єлисейські поля лежить гранітна брила природної форми, а поряд з нею - тесана чотиригранна шліфована гранітна колона. Ці два камені випадково виявилися поряд в «Софіївці» і з часом почали називатися композицією «Природа та мистецтво».

Слайд 49

Праворуч стоять штучно зрощені три дерева тополі білої, які вже відмерли. Їх називають «сімейним деревом».

Слайд 50

На схід від Єлисейських полів знаходиться найбільший висічений у природній скелі грот. Він називається Левовий або Громовий (первісна назва — грот Каліпсо). Вхід до нього розділений на дві половини гранітною глибою грубої форми.

Слайд 51

Недалеко від входу на правій стіні залишилися видовбані в стіні два рядки польською мовою, які належать Станіславу Потоцькому: «Забудь тут пам'ять про нещастя і прийми щастя віще, якщо ж ти щасливий, так будь ще щасливішим».

Слайд 52

Далі по алеї знаходиться грот Фетіди (Венери). Грот має вестибюль, що складається з чотирьох колон. Вони утримують на собі гранітну плиту та напівкругле вікно. Середину гроту прикрашає скульптура Венери Медицейської, відреставрованої останній раз в 1952 році.

Слайд 53

Праворуч від гроту Фетіди стоїть статуя Аполлона Флорентійського. Скульптура зроблена із оргскла відповідно до мармурового зразка, який став зовсім непридатним. Перша її копія відлита і встановлена тут 1958 році, але 1980 року вона була розбита повінню. Це друга копія, виготовлена у1980 році.

Слайд 54

Ліворуч від гроту Фетіди знаходиться круглий павільйон, який називається Фазанником. Цей павільйон збудований з круглих дубових колон, інкрустований корою дуба, ясена та клена. Встановлений він у парку в 1812 році.

Слайд 55

В самій північно-східні частині парку знаходиться Верхній став. На ньому знаходиться острів, на якому виділяється павільйон, обсаджений екзотичними рослинами. Це Острів кохання.

Слайд 56

Острів Анти-Цирцеї створений в перший період будівництва парку в розширеній частині Верхнього ставу, або Чаруючого моря. Кріпаки насипали острів вручну і надали йому овальної форми з таким розрахунком, щоб не закривати далекі перспективи ставу.

Слайд 57

Прогулянка на паромі

Слайд 58

Амстердамський шлюз, що перекриває воду з верхнього ставу

Слайд 59

Слайд 60

Ахеронтійське озеро

Слайд 61

Вхід до підземної ріки

Слайд 62

Західна частина Західна частина парку починається із входу по вул.Київській, біля якого знаходиться магазин "Флора", "Акванарій".

Слайд 63

Тут розміщені адміністративно-господарські будівлі, створено розарій — де зростає більше 5000 екземплярів понад 150 сортів троянд.

Слайд 64

В магазині “Флора” біля входу в парк можна придбати декоративні рослини

Слайд 65

Наукова робота У Софіївці ведеться наукова робота в галузі дендрології, садівництва (зокрема вивчення, акліматизація та інтродукування цінних рослин), паркобудівництва, ботаніки та екології рослин. Національний дендрологічний парк "Софіївка" є науково-дослідним інститутом у складі Відділення загальної біології Національної академії наук України згідно з Постановою Президії Національної академії наук України № 68 від 18.04.2005 р.

Слайд 66

Китайська альтанка — зроблена повністю з дерева і пофарбована в різні кольори. Альтанка із заходу прикрита гіллям модрини.

Слайд 67

Трохи збоку стоїть старий дуб — віком біля 400 років. Народні перекази сповіщають, що саме під цим дубом зустрічалися герої селянського антифеодального повстання 1768 року Максим Залізняк та Іван Гонта.

Слайд 68

Композиція в новій зоні парку

Слайд 69

Поряд з альтанкою встановлено 1975 року меморіальний камінь на згадку про революційні події, які тут відбувалися. Поляна слугувала місцем проведення перших міських мітингів, демонстрацій, зборів. Тут, 1904 року відбулася перша маївка, а в 1919 році робітники святкували Першотравень.

Слайд 70

Пейзаж західної частини парку

Слайд 71

Північна частина Англійський парк — або арборетум ім.В. В. Пашкевича, розташований у північній частині парку. Він займає невелику територію у формі трикутника, площею біля 2 га. Територія арборетума густо порізана досить складним лабіринтом стежок. Тут є басейн, де колись розміщалась колекція водяних рослин, а також кам'яниста гірка

Слайд 72

Поряд з Англійським парком на захід знаходиться Партерний амфітеатр і оранжерея.

Слайд 73

Оранжерея Оранжерея

Слайд 74

Фонтан Семиструмінь влаштований в перший період будівництва парку. Фонтан є невеликим круглим басейном з ажурною бронзовою вазою посередині. З центра вази вириваються вгору сім пружних струменів води.

Слайд 75

За фонтаном установлена статуя «Зима». Статуя зображає старого чоловіка, обличчя його виражає біль, страждання, він намагається прикритися хітоном, щоб захиститися від холоду. Вважалося, що це — алегорія і пори року, і життя людини. Раніше статуя називалась скульптурою Вічного Жида.

Слайд 76

Нижче від Партетного амфітеатру знаходиться Тераса Муз. На ній у 1856 році встановлено гранітний обеліск. Вершину обеліска до революції 1917 року прикрашав позолочений триголовий орел, а напис вказував, що він поставлений в честь відвідування парку Миколою І. Після революції обеліск і напис щезли, і лише до 200-річчя «Софіївки» 1996 року за проектом інституту «Укрпроектреставрація» цим же інститутом виготовлений триголовий орел — сімейний герб династії Романових. Обеліск огороджений кованим декоративним ланцюгом. Обеліск «Орел»

Слайд 77

Лісове озеро

Слайд 78

Грекова балка

Слайд 79

Завітайте в “Софіївку”!

Слайд 80

Використані ресурси Інтернет: http://uk.wikipedia.org/ http://stara-uman.org.ua/ http://photoalbum.zp.ua/uman/

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна