X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Золоте століття в мистецтві Іспанії"

Завантажити презентацію

"Золоте століття в мистецтві Іспанії"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Золоте століття в мистецтві Іспанії (Родрігес де Сильва Веласкес)

Слайд 2

Іспанська живопис XVII століття(Золотого століття),епохи бароко - епоха найвищого розквіту іспанського образотворчого мистецтва. У своїх роботах художники цього століття стверджують велич і значимість людської особистості.

Слайд 3

«Золотий вік» іспанського живопису назначений іменами таких художників, як Франсіско Рібальта, Хусепе Рібера , Франсиско Сурбарана, Естебана Мурільйо і Веласкеса.

Слайд 4

Дієго Веласкес (1599-1660)

Слайд 5

Живопис Веласкеса вирізняють гострота спостережень, сміливість проникнення в характер моделі, вишуканість панелі і особливе відчуття гармонії. Парадні портрети далеких для нас людей вражають умінням художника не тільки передати характер людини, але і передбачити його долю, зафіксувавши все це в тонких рисах, в міміці, повороті голови, жесті...

Слайд 6

Портрет короля Філіпа IV (Мадрид)

Слайд 7

«Бахус» (1629)

Слайд 8

«Королева Ізабелла Бурбон на коні» (1634)

Слайд 9

«Прялі»(друга назва-«Міф про Арахне»)

Слайд 10

Реальні прялі працюють в реальному мадридської майстерні, що обслуговує королівський двір, а на стіні висить вишуканий гобелен (плід їх роботи) зі сценою, сюжетом якої узятий фрагмент «Метаморфоз» Овідія. Давньоримський поет розповів про те, як богиня Мінерва, рассердившаяся на Арахну за те, що та вважала себе майстерною ткалею на світі, перетворила її на павука. Звідси і друга назва картини («Міф про Арахне»). Був у долі цієї роботи і трагічний момент - вона сильно постраждала під час пожежі, що трапилася в королівському палаці в 1734 році.

Слайд 11

Портрет папи Інокентія X (1650)

Слайд 12

«Менины» (1656)

Слайд 13

Чарівна дівчинка в центрі кімнати-п'ятирічна дочка короля Іспанії Філіпа IV Габсбурга і королеви Маріанни Австрійської, інфанта Маргарита. Навколо неї клопочуть придворні дами - меніни: так називали в Іспанії прислуговуючих інфанте дівчат з хороших сімей. З XVII століття в картини було друге назву «Familia» - «Родина». У вищих шарах іспанського суспільства «родиною» в ті часи називали не тільки близьких родичів, але і всіх домочадців, включаючи прислугу.

Слайд 14

У «Менинах» дзеркальне відображення - ключ до розуміння прихованого сенсу картини. Подивимося на що висить у неї за спиною дзеркало. Відображення короля і королеви перетворили дзеркало у подобу обрамленого полотна - в, свого роду, ідеальну картину, створену самим життям. Фігура стоїть в дверях Хосе Ньєто теж дуже «картинна» - дверний проріз схожий на раму, а сам дворецький, застиглий в красивій позі з капелюхом у руці, немов приготувався позувати для портрета. Над дзеркалом висять дві великі картини, яким Веласкес, очевидно, надавав серйозне значення - вони займають значну частину полотна і написані дуже ретельно. Це картина про те, як створюються картини, про творчість, про плідно прожите життя художника, і взагалі про життя, яку, немов дзеркало, відображає мистецтво.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія