X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Утворення, розвиток та зміцнення Московської держави

Завантажити презентацію

Утворення, розвиток та зміцнення Московської держави

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Утворення та зміцнення Московської держави © Тарасова Ю.В. вчитель історії Серпневської ЗОШ І-ІІІ ступенів Валківської районної ради Харківської області 2008 р.

Слайд 2

Що таке феодальна роздробленість? Які причини феодальної роздробленості? На які князівства розпалася Київська Русь? Яка історична подія відображена на карті? Які події відбувалися на території князівств Київської Русі в 1237 – 1241 роках?

Слайд 3

Феодальна роздробленість – це розпад держави на окремі самостійні незалежні держави. Феодальною роздробленістю Київської Русі скористалися монголо – татари, які вогнем і мечем пройшли по всіх князівствах. Як склалася доля князівств Київської Русі після навали монголо – татар? Південно – західні князівства ( українські ) опинилися в складі Литовської та Польської держав. Північні та північно – східні князівства будуть об”єднані в складі Московської держави, з якою ми сьогодні і познайомимось.

Слайд 4

План уроку Початок об'єднання руських земель навколо Москви. Боротьба за визволення з – під влади Золотої Орди. Посилення Московської держави в XV столітті. Державне управління і суспільство. Культура Московської держави. Повсякденне життя.

Слайд 5

Опорні поняття і дати Опорні поняття: Централізована держава Боярська дума Опорні дати: 1380 р. 1480 р Діячі : Іван Калита Дмитро Донський Іван ІІІ Афанасій Нікітін Феофан Грек Андрій Рубльов

Слайд 6

Причини виникнення Московської держави Розвиток економіки, торгівлі, економічних зв”язків між окрем