X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Образи античної скульптури"

Завантажити презентацію

"Образи античної скульптури"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Образи античної скульптури Давня Греція

Слайд 2

Скульптуру можна вважати одним із найдавніших видів образотворчого мистецтва. Адже різні її форми існували в усіх народів світу з давніх часів. Важливий етап розвитку цього виду мистецтва − доба Античності, ідеалом якої було створення образу гармонійно розвиненої людини.

Слайд 3

Скульптор епохи, що передувала найвищому розквiту грецького мистецтва. У письмових пам,ятках, що збереглися, сучасники характеризують його як найвидатнiшого реалiста i знавця анатомii. Вiн зображував богів, героїв i тварин, з особливою любов,ю вiдтворюючи складнi, скороминучi пози. Найвiдомiший його твiр – «Дискобол», атлет, який має намір пустити диск. Ця статуя дійшла до наших часiв у декількох копіях, iз яких краща, що виконана з мармуру, зберiгається в палацi Массiмi у Римi. Мірон (5 ст. до н.е.)

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Велич, відчуженість, неземна краса є характерними рисами творiв Фідія. Вiн створив велетенські статуї Афiни Парфенос (Діви) заввишки 12 м та Афiни Промахос (Войовницi) заввишки 8 м для Афiнського акрополя, а також одне iз чудес свiту – 14-метрову статую Зевса Олімпійського. Фідій, на вiдмiну від Мирона, вiдходить від зображення iндивiдуальностi героя, намагаючись утілити загальний ідеал прекрасного.  Фідій (4 ст. до н.е.)

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Молодшим сучасником Фідія був скульптор Полiклет iз Аргуса (2-а половина 5 ст. до н. е.), який зображував здебільшого атлетiв. Його статуї «Дорифор» та «Дiадумен» вiдомi в римських копіях. Полiклет був також архітектором театру в Епiдаврi, розрахованого на 10 000 глядачiв, багато працював над ідеальними пропорцiйними спiввiдношеннями людського тіла, що виклав у трактатi «Канон». Поліклет (5 ст. до н.е.)

Слайд 10

Слайд 11

Пракситель – давньогрецький скульптор доби пiзньої класики, провiдний представник новоаттичної школи пластики. Збагатив мистецтво елементами лiрики, вирiзнявся майстерним створенням божественних образiв. Вiн першим почав зображати красу оголеного жіночого й чоловiчого тіла, активно працюючи у мармурi. Найвiдомiшi твори Праксителя – «Аполлон Сауроктон», «Афродіта з острова Кос», «Афродіта Кнiдська». Пракситель (4 ст. до н.е.)

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Дякую за увагу! Полошко Анастасія 11-В

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія