X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Культура Вавилона і Ассирії"

Завантажити презентацію

"Культура Вавилона і Ассирії"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

У середині XIX століття в Межиріччі, на території сучасного Іраку, почалися розкопки. Вони тривають досі. Знайдено залишки будівель і навіть цілих міст, витягнуті із землі статуї і рельєфи, предмети і зброю. За цими речами ми знайомимося з культурою, побутом і мистецтвом, створеними в глибоку давнину жителями Межиріччя, або Месопотамії, як називали древні греки долину між Тигром і Євфратом. У середині XIX століття в Межиріччі, на території сучасного Іраку, почалися розкопки. Вони тривають досі. Знайдено залишки будівель і навіть цілих міст, витягнуті із землі статуї і рельєфи, предмети і зброю. За цими речами ми знайомимося з культурою, побутом і мистецтвом, створеними в глибоку давнину жителями Межиріччя, або Месопотамії, як називали древні греки долину між Тигром і Євфратом. На півдні Месопотамії на початку III тисячоліття до н. е.. виникли найдавніші рабовласницькі міста-держави - спочатку Шумер, а пізніше Аккад. У II тисячолітті до н. е.. вавилонський цар Хаммурапі підпорядкував своїй владі Шумер і Аккад. Так утворилося Вавілонське царство. На півночі, по середній течії Тигру знаходилося інше рабовласницька держава - Ассирія. На багатьох архітектурних і скульптурних пам'ятниках вавілонян і ассирійців видно сліди розмальовки. Глазуровані цеглини із облицювання будинків досі зберегли свої яскраві кольори. Тому, хоча у нас немає справжніх картин того часу, ми все ж таки маємо деяке уявлення і про живопис стародавніх жителів Межиріччя.

Слайд 3

Близько стародавнього міста Ура археологи відкопали велике кладовище. Там (особливо в царських могилах) знайшли величезну кількість найрізноманітніших речей, що розповідають про чудове мистецтво стародавніх ювелірів. Тут і шолом, викуваний із золота, і кинджал, прикрашений тонким різьбленням, намисто, сережки, золотий і срібний посуд. Близько стародавнього міста Ура археологи відкопали велике кладовище. Там (особливо в царських могилах) знайшли величезну кількість найрізноманітніших речей, що розповідають про чудове мистецтво стародавніх ювелірів. Тут і шолом, викуваний із золота, і кинджал, прикрашений тонким різьбленням, намисто, сережки, золотий і срібний посуд.

Слайд 4

Але, мабуть, найкраще - золота арфа. Спереду її рама прикрашена інкрустацією з раковин із зображенням фантастичних тварин. А внизу - золота голова бика з темно-синьою бородою з лазуриту (мінерал). Всі ці речі відносяться до початку III тисячоліття до н. е. Але, мабуть, найкраще - золота арфа. Спереду її рама прикрашена інкрустацією з раковин із зображенням фантастичних тварин. А внизу - золота голова бика з темно-синьою бородою з лазуриту (мінерал). Всі ці речі відносяться до початку III тисячоліття до н. е.