X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Культура Індії"

Завантажити презентацію

"Культура Індії"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Культура індії

Слайд 2

Індійська цивілізація розвивається вже більше 4500 років. Ці тисячоліття були наповнені боротьбою, підйомами і спадами, що виявлялося в піднесенні і загибелі династій, в розповсюдженні, процвітанні і згасанні релігійних учень; складалися все нові і нові школи у філософії, архітектурі, ліпленні, музиці і танцювальному мистецтві.

Слайд 3

Освіта На початок 1990-х років у країні налічувалося 154 млн. учнів. Число викладачів початкової, середньої і вищої школи становить близько 3,5 млн. чоловік.

Слайд 4

Навчання в школі безкоштовне і обов'язкове для дітей молодше 15 років. З 1983 система освіти набула наступну структуру: початкова і неповна середня школа (програма навчання розрахована на 10 років). Для вступу у вищий навчальний заклад необхідно закінчити 12-річну повну середню школу.

Слайд 5

Три роки потрібні для отримання першою університетського ступеня. Початкове навчання в кожному штаті ведеться на прийнятому там офіційній мові, а університетська і вища технічна освіта - переважно англійською мовою. Для середньої школи характерно лінгвістичне розмаїття, хоча прийнята тримовне формула: рідна мова - основний, гінді або англійська - другий і ще одна з мов Індії - третій.

Слайд 6

В кінці 1990-х років в Індії діяли 226 університетів, що складаються з 4,7 тис. коледжів з викладанням природничих і гуманітарних наук, 1,9 тис. педагогічних, 185 інженерно-технічних і 359 медичних коледжів. Серед університетів з яскраво вираженою специфікою Висва Бхарати; Індіра Калу Сангитх в Хайрагархе, де знайомлять виключно з індійською музикою; Рабиндра Бхарати в Калькутті, який орієнтований на навчання мови бенгалі і тагороведению; жіночий університет у Бомбеї.

Слайд 7

Найбільші університети Індії: Калькуттский (150 тис. студентів), Бомбейський (Мумбайський, 150 тис.), Раджастханский (150 тис.), Делійський (130 тис.), Університет імені М. К. Ганді (150 тис.). Всього в університетах країни навчається понад 6,5 млн. студентів, що складає 5-6% молоді у віці 17-23 років.

Слайд 8

Наука В країні склалася розгалужена система державних науково-дослідних установ, мережа яких доповнюють численні приватні дослідні інститути і лабораторії. Напрямки їх діяльності досить різноманітні і включають як традиційні науки - медицину, агрономію, ветеринарію, метеорологію та інші, так і сучасні - атомну енергетику, вивчення космосу, електроніку.

Слайд 9

Література і мистецтво Індійські літературні традиції сягають великим священним текстам індусів. Серед них Рігведа (ок. 1300-1100 до н. е..); Махабхарата, створена через кілька століть; Упанішади (ок. 500 до н. е..) і Рамаяна, що з'явилася пізніше за інших.

Слайд 10

Інші класичні твори відображають різноманітну тематику, включаючи мистецтво дипломатії, обов'язки правителів і граматичні навички. В цілому художня література не була обмежена заздалегідь визначеними сюжетами або формами і охоплювала всі сторони життя.

Слайд 11

Першим загальновизнаним індійським літератором став драматург Бхаса (ок. 2-3 ст. н. е.). Серед інших драматургів далекого минулого - напівлегендарний цар Шудрака (ок. 3 ст.) і Калідаса (ок. 4 ст.), який був також найбільшим поетом, який писав на санскриті.

Слайд 12

Більше 1500 років відділяють золотий період індійської літератури від наших днів. За цей час відбулося поширення буддизму і джайнізму, потім індуїзму, було встановлено британське правління. В кінці 19 ст. почалось культурне відродження, що охопило насамперед Бенгалію. Нову художню літературу стали створювати англійською мовою.

Слайд 13

Серед письменників цього періоду - Майкл Модхушудон Дотто (1824-1873), Говін Чандра Датт (1828-1884), його дочка Тору Датт (1856-1877) і Манмохан Гхош (1867-1924). З авторів, які писали на бенгалі, особливу популярність придбали Банкима Чандра Чаттерджі (1838-1894), Гириш Чандра Гхош (1844-1912) і Амритсал Басу (1853-1929). Відомі автори, які творили за межами Бенгалії, - письменник Харишчандра Бхаратенду (1850-1885), що писав на хінді, поет Дагх Дехлеви (1831-1905), який творив на урду, письменник Харі Нараян Апте (1864-1919), що створював свої твори на маратхі, прозаїк Чанду Менон (1847-1899), що писав на мові малаялам, і поет з Керали Кодунгаллур Кунджикуттан Тхампуран (1864-1913).

Слайд 14

Класичні традиції і нові художні віяння знайшли вираження у творчості лауреата Нобелівської премії 1913 Рабіндраната Тагора (1861-1941) - романіста, драматурга, художника, музиканта.

Слайд 15

У 1930-ті роки література країни зазнала впливу ідей Махатми (Мохандаса Карамчанда) Ганді (1869-1948) - політичного і духовного лідера, погляди якого відбилися на ладі мислення індійців у всіх сферах життя. Серед тих письменників, у творах яких особливо відчутний його вплив, були хиндиязычные поети Майтхилишаран Гупта (1886-1964) і Сумитранандан Пант (1900-1977) і прозаїки Прем Чанд і Джайнендра Кумар (р. 1905), маратхский письменник Бхаргаврам Виттхал Вареркар (псевдонім Мама, 1883-1964) і малаяльский поет Нараяна Менон Валлатхол (1878-1958).

Слайд 16

С 1965 в Индии ежегодно присуждается литературная премия Джнан Питх. В числе ее лауреатов, в частности, П.В.Акиландам, Ашапурна Деви, Кота Шиварама Карант, Агьея (настоящее имя Саччидананд Хирананд Ватсьяян) и Бирендра Кумар Бхаттачария.

Слайд 17

З поетів другої половини 20 ст. відомий С. Г. Ватсьяян, порывающий з традиційною епічної стилістикою своїх попередників. Серед прозаїків найбільш відомий Джайнендра Кумар, знаменитий роман якої Відставка переведений на англійську мову. Один з найбільш широко читаних сучасних індійських літераторів - Тхакази Шивасанкара Піллаі, що пише на мові малаялам; його роман Кеммин був виданий на більшій кількості мов, ніж будь-яке інше з індійських художніх творів.

Слайд 18

Театральне мистецтво сучасної Індії пішло від концепції «синкретичного театру» кудияттам і санскритській класичній драми. П'єси Тагора повели театр від банальних шаблонів комерційних постановок 19 ст. Інші письменники, які працювали в цьому літературному жанрі на початку 20 ст., орієнтувалися на запити народностей, на мові яких писалися п'єси, і жителів конкретних областей. До видатним майстрам драматургії першої половини 20 ст.

Слайд 19

відносяться П. Самбанда Мудалияр та О. В. Крішна Піллаі з Південної Індії, Бхаргаврам Виттхал Вареркар (Мама) і Прахлад Кешав Атре (псевдонім Кешавкумар) з Махараштри, хиндиязычный Джайшанкар Прасад і Адія Рангачария з штату карнатака.

Слайд 20

Лідером авангарду в Бенгалії став Бадал Саркар - драматург, продюсер, режисер і актор. Постановник п'єс на відкритих майданчиках і організатор імпровізованих вистав, Саркар виступає, можливо, головним каталізатором змін, що відбуваються на індійській сцені. Інші відомі театральні діячі Бенгалії - Сомбху Мітра і Утпал Датт, який використовував джатру (форму подання, яке давалося мандрівної театральною трупою) для постановки вистав, на які збиралося до 15 тис. глядачів.

Слайд 21

У маратхском театрі виділилися такі фігури, як П. Л. Дешпанде і Виджья Тендулкар. Перший з них виявив одночасно дар письменника, продюсера, режисера-постановника й актора. Другий, чиї майстерно побудовані п'єси зачіпають глибокі соціальні проблеми Індії, є кращим драматургом країни. Крім них, завоювали популярність писав на маратхі Т. Ч. Кханолкар, хиндиязычный Мохан Ракеш і Гириш Карнад, талант якого в рівній мірі належить театру та кінематографу.

Слайд 22

В колоніальний період багато індійські музиканти служили при дворах магараджею і набобов. Нині музика звучить у кінофільмах, на танцювальних майданчиках, на марші, при общинних релігійних співах.

Слайд 23

У перехідний період з'явилися видатні виконавці, наприклад, Раві Шанкар - блискучий майстер гри на сітарі, пропагує індійську музику за кордоном. Як композитор і поборник дбайливого ставлення до славних традицій минулого Шанкар написав безліч творів для індійських і західних кінофільмів. Ще один відомий музикант, який завоював міжнародне визнання, - Мадураї Шанмукхавадиву Субулакшми. Алі Акбар-хан, кращий майстер гри на сароде, відкрив школу індійської музики в Сан-Франциско.

Слайд 24

Широку популярність придбали сучасні артисти: Устад Вілаят-хан і Нікхіл Банерджі (сітара), Пандіт Рам Нараям (смичковий інструмент саранг), Устад Бисмаллах-хан (шенаи) і Алла Ракха і Кришен Махарадж (барабан табла). Серед найбільш відомих співаків - Бхимсен Джоші, Кумар Гандхарва і Кішоре Амонкар, а серед южноиндийских музикантів - флейтист Т. Р. Махалингам, барабанщик Палгхат Мані Айр і старійшина співаків Семмангуди Срініваса Айр.

Слайд 25

Інтерес до західної музичної культури проявляється в основному у великих містах, насамперед у Мумбаї (Бомбеї), Калькутті, Делі і Ченнаї (Мадрасі). Однак серйозне ставлення до неї поступово формується в середовищі професійних музикантів, дотримуються класичних індійських традицій. У країні з'явився ряд композиторів, пищущих в західному стилі, - Зубін Мехта, Ванрадж Бхатіа і Нареш Сохал.

Слайд 26

Подібно музиці, танець в сучасній Індії представляє собою частину того культурної спадщини, витоки якого йдуть на 2000 років в глиб минулого. В порівняно недавній час такі артисти-новатори, як Удай Шанкар (1900-1977), почали використовувати традиційну техніку в сучасних танцях. Вагомий внесок у відродження індійського танцювального мистецтва вніс Рукміні Деві Арундале, заснував з цією метою училище в Калакшетре. З іншого подібного навчального закладу, що діє в Кералі, вийшли такі відомі актори, як Каламандалам Крішна Наїр і Каламандалам Раманкутти Наїр.

Слайд 27

Міжнародну популярність здобули також Санджукта Паниграхи, чудовий виконавець танців в стилі «одіссеї»; Ведантам Сатьянараяна, видатний представник школи «кучипуди»; Бирджу Махарадж, заслужено прийшов на місце Шамбхо Махараджа, великого танцівника в стилі «катак». Напрям в індійському танці «бхаратнатьям» знайшло чудового виконавця в особі Баласарасвати.

Слайд 28

Ще одна помітна танцювальна школа, «манипури», що сформувалася на північному сході країни, демонструє груповий танець, в якому артисти виступають у яскравих костюмах під звуки ударних інструментів. Гідні представники цієї школи - Сингхаджит Сінгх і Гуру Біпін Сінгх.

Слайд 29

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія