X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Музична культура Індії і Далекого Сходу"

Завантажити презентацію

"Музична культура Індії і Далекого Сходу"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентацію підготувала Шейко Юлія 11-А клас 27.02.14р.

Слайд 2

Індійська культура є однією з найстаріших і найрізноманітніших культур світу. Вірування й релігії відіграють в Індії значну роль, це країна походження кількох світових релігій (індуїзм, буддизм, джайнізм, сикхізм) які своїм впливом формували культуру Важливий етап розвитку індійської музики пов'язаний з найдавнішими літературними пам'ятками — Ведами.

Слайд 3

Індія - визнана академія танцю. Цей вид мистецтва дійшов до наших днів з якнайдавніших часів і фактично залишився незмінним. Перші згадки про нього містяться в «Рігведе». Своє теоретичне обгрунтування танець отримав в трактатах Бхарати «Натьяшастра» (II в. н. е.) і Нандікешвари «Абхинайя Дарпана» (1000 р. н. е.).

Слайд 4

Фрески, скульптура і рельєфи стародавніх храмів відтворюють різноманітні танцювальні пози і композиції. Так, барельєфи храму Шиви в Чидамбараме (штат Тамілнад) зображають 108 канонічних поз-рухів класичного танцю Бхарат Натьям.

Слайд 5

Індуська традиція приписує танцю божественне походження. Його творцем і першим виконавцем вважається бог Шива - Натараджа– «Володар танцю» один з трьох великих богів індуїзму. У Стародавній Індії танець був обов'язковою частиною релігійного ритуалу. Його виконували храмові танцівниці девадаси («рабині Бога»).. Тематика танців заснована на міфах, легендах і творах класичної літератури.

Слайд 6

Індійський храмовий танець частина релігійного обряду Індійський храмовий танець – це форма «динамічної медитації» з метою досягнення гармонії тіла і емоцій. При правильному виконанні танець - це спосіб звільнення від нескінченного ланцюга перероджень. Танець розглядався як явище божественне, дар богів людству. У індуїзмі танець - засіб духовного розвитку людини.

Слайд 7

мудра і хаста правила, що визначають мову рук, тулуба, плечей, шиї. Існує 24 типи рухів однією кистю, 13 типів рухів кистями рук, 10 рухів руками цілком, 5 типів рухів для грудної клітки і по 5 типів для торсу, живота і стегон. Є типи рухів для брів, а також 36 типів поглядів.

Слайд 8

мудра і хаста Існують правила позицій ступнів. Майже всі танці індуїстів виконуються босоніж – традиції, що прийшли з історії, оскільки в храм можна було заходити виключно босоніж. На виконавці храмового танцю величезне число прикрас, Бронзові дзвіночки на ногах, золоті браслети на зап'ястях і над ліктями, в носі кільце натх, сполучене ланцюжком з мочкою вуха, на шиї намисто, голову обхвачує плоский обруч з підвіскою.

Слайд 9

Слайд 10

класичний Індійський танець (релігійний танець) Відомі сім стилів класичного танцю - Бхарат Натьям, Катхак, Катхакалі, Маніпурі, Одісси, Мохиніаттам і Кучипуді. Перші чотири форми вважаються основними, інші напівкласичні Рухи класичних танців були канонізовані (Бхарата, "Натья-Шастра"). Аж до настання 20-го ст. танець був частиною храмових обрядів.

Слайд 11

Бхарата-Натьям. Бхарата-натьям вважається найстародавнішим. Це - танець-молитва, танець-розмова, що виконувався девадасі в храмах Шиви. Саме слово "Бхарата-натьям" переводиться як "індійський танець". Цей танець - жива історія, зв'язок старовини і сучасності.

Слайд 12

Катхак це танець жерців-брамінів, які висловлювали за допомогою танцю і пантоміми історію свого віровчення. Катхак заснований на міфологічних сюжетах з життя бога Крішни і його дружини Радхи. Танцюрист здійснює безліч обертань

Слайд 13

Катхакалі. розповідь-мистецтво, пантомімічний танець-драма. За традицією виконавцями катхакали можуть бути тільки чоловіки і виступи повинні бути груповими. Цей танець, що поєднує в собі пантоміму і драму, бере початок в староіндійських епосах Рамаяна і Махабхарата.

Слайд 14

Маніпурі. танець, присвячений богу Крішна, зображає відносини між Крішною і його дружиною Радхою. Як правило, танець виконують чоловіки і жінки, знаходячись в крузі або півколі. Виконання супроводжується піснями

Слайд 15

Індійський танець – видовище святкове і захоплююче за яким стоять роки тренувань і неухильне дотримання стародавніх канонів. На розучування танцювальних рухів затрачають 5-9 років.

Слайд 16

народні танці. Рухи народних танців канонізовані не були і вони не мають зафіксованих письмових традицій. Народні танці в Індії тісно пов'язані з повсякденним життям В кожному штаті Індії існують свої народні танці.

Слайд 17

Естрадний танець або кінотанець з'явився одночасно з «комерційними» фільмами. Кінотанець є суміш класичних, народних і європейських танців. Він завжди відповідає духу часу, використовує сучасні мелодії і ритми, комп'ютерну графіку і спецефекти.

Слайд 18

Зірки індійського кінематографа Діпіка Падуконе Каріна Капур Айшварія Рай

Слайд 19

Китайська опера Виникла на основі давнього китайського народного музичного театру. Поєднує в собі елементи музики, співу, діалогу, танцю, акробатики, і вправ військового мистецтва з майстерно написаним текстом і технікою втілення

Слайд 20

Найвизначніша форма китайського музичного мистецтва. Бере свій початок у ХVІІІ ст. Музика в опері виконується оркестром і має чіткий ритм. Вокальна частина складається з мовлення і співу Пекінська опера

Слайд 21

Гранд - театр Чаньань Один з найбільш відвідуваних театрів Китаю. Його легко можна впізнати за маскою перед входом. Вистави пекінської опери тут йдуть кожен день і користуються великою популярністю

Слайд 22

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Музика