X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
СТИЛІ БАТЬКІВСЬКОГО ВИХОВАННЯ

Завантажити презентацію

СТИЛІ БАТЬКІВСЬКОГО ВИХОВАННЯ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Особлива тема для особливих батьків, які виховують особливих дітей

Слайд 2

Стилі виховання дитини в сім’ї

Слайд 3

“Дитина — рентгенівський знімок сім’ї. ” А.Макаренко “Якими діти народжуються, не залежить ні від кого, але щоб вони шляхом правильного виховання стали гарними нам під силу ”. Плутарх

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

«Ваші справи говорять так голосно, що я не чую ваших слів»

Слайд 8

Хочу бути телевізором

Слайд 9

Авторитетний Авторитарний Стилі батьківського виховання Високий рівень контролю, теплі стосунки; визнають та заохочують ріст автономії власних дітей; відкриті до спілкування та обговорення з дітьми встановлених правил поведінки; допускають зміну своїх вимог в розумних межах; діти дуже добре адаптовані: впевнені в собі, у них розвинений самоконтроль і соціальні навички; вони добре вчаться в школі та мають високу самооцінку. Високий рівень контролю, теплі стосунки; віддають накази та чекають їх точного виконання; закриті для постійного спілкування з дітьми; встановлюють жорстокі вимоги та правила не допускають їх обговорення; дозволяють дітям лише незначною мірою бути незалежними від них; діти як правило відлюдні боязкі та похмурі невибагливі дратівливі; дівчатка залишаються пасивними, хлопці можуть стати некерованими й агресивними.

Слайд 10

Низький рівень контролю, теплі стосунки; слабко або зовсім не регламентують поведінку дитини; відкриті для спілкування з дітьми але домінуюча спрямованість комунікації – від дитини до батьків; дітям надана необмежена свобода за умови незначного керування з боку батьків; батьки не встановлюють будь-яких обмежень; діти схильні до неслухняності та агресивності; в присутності людей поводять себе неадекватно та імпульсивно невибагливі до себе; в деяких випадках діти стають активними, рішучими та творчими людьми. Низький рівень контролю, холодні стосунки; Не встановлюють для дітей ніяких обмежень; байдужі до власних дітей; закриті до спілкування через те що обтяжені власними проблемами; інколи байдужість поєднується з ворожістю; діти часто проявляють свої руйнівні імпульси; схильні до асоціальної поведінки; в спілкуванні часто виявляють агресивність. Ліберальний Індиферентний Стилі батьківського виховання

Слайд 11

Галявина виховання ПОКАРАННЯ НАКАЗИ ЗАУВАЖЕННЯ ГЛУЗУВАННЯ ПРИСОРОМЛЮВАННЯ НОТАЦІЇ ЗАСТЕРЕЖЕННЯ ІГОНОРУВАННЯ ОБРАЗА ДОПИТ КРИТИКА ВМОВЛЯННЯ КЕРУВАННЯ ПОВЧАННЯ МОРАЛІЗУВАННЯ ОСОБИСТИЙ ПРИКЛАД ВИСЛУХОВУВАННЯ КОМПЛІМЕНТ ЗАОХОЧЕННЯ ПОХВАЛА ДОБРОЗИЧЛИВІ ІНТОНАЦІЇ ЗАЦІКАВЛЕНІСТЬ ПОСМІШКА ПІДТРИМКА

Слайд 12

Робота в групах ВПРАВА “ЗАЙМИ ПОЗИЦІЮ” ЗА та ПРОТИ

Слайд 13

Гра-тренінг «Мами на вибір»

Слайд 14

Тривожна мама – їй завжди щось здається. Навіть якщо для малюка не існує жодної загрози, вона вся у тривогах. Їй здається, що без неї дитині ніяк не обійтися. Вона метушиться, її поведінку важко передбачити.

Слайд 15

Тужлива мама – цім ніколи нічого не подобається: ні її статус у суспільстві ні становище в сім’ї, ні стосунки з чоловіком. Дитина для неї обуза. Вона нервова і дратівлива їй страшно потрапляти «під руку».

Слайд 16

Впевнена у собі, владна мама – це та яка швидше за все ще до народження дитини намітила план її виховання і нізащо від нього не відступить. Вона нав’язує свої вимоги ігнорує думку дитини а дитячий бунт завжди карає. Одне слово, вона «завжди права».

Слайд 17

Спокійна врівноважена мама сприймає свою дитину такою якою вона є. Вона знає все про свого малюка і вчасно приходить йому на допомогу. Вона уважна до найменших подробиць життя дитини, врівноважена, висуває реальні вимоги до дитини.

Слайд 18

Дорогі мами, «приміряйте» на себе ці визначення і будьте при цьому якомога об’єктивнішими. І якщо ви побачили себе не в дуже привабливому світлі, подумайте, що можна змінити у ваших стосунках з дитиною. Адже стиль вашого спілкування позначається на здоров’ї дитини і формує її характер. Любімо дітей з розумом!

Слайд 19

Тест для батьків « Чи можете Ви…»

Слайд 20

А – МОЖУ І ЗАВЖДИ ТАК РОБЛЮ Б – МОЖУ, АЛЕ НЕ ЗАВЖДИ ТАК РОБЛЮ В – НЕ МОЖУ

Слайд 21

Якщо Ви набрали від 30 до 39 балів. Це означає, що дитина – найбільша цінність у вашому житті. Ви прагнете не тільки зрозуміти, але й пізнати її, ставитесь до неї з повагою, дотримуєтесь прогресивних принципів виховання і постійної лінії поведінки. Іншими словами, ви дієте правильно і можете сподіватися на гарні результати.

Слайд 22

Сума від 16 до 30 балів. Турбота про дитину для Вас питання першорядної важливості. Ви маєте здібності вихователя, але на практиці не завжди застосовуєте їх послідовно і цілеспрямовано. Іноді Ви надмірно суворі, в інших випадках – надмірно м’які, крім того, Ви схильні до компромісів, які послаблюють виховний ефект. Вам слід серйозно замислитись над своїм підходом до виховання дитини.

Слайд 23

Порахуйте бали. Відповідь «А» оцінюється в 3 бали, відповідь «Б» оцінюється в 2 бали, відповідь «В» оцінюється в 1 бал.

Слайд 24

Кількість балів менше 16 говорить про те, що у вас серйозні проблеми з вихованням дитини. Вам недостатньо або знань, або бажання і прагнення зробити дитину особистістю, а можливо, і того, й іншого. Радимо звернутися за допомогою до фахівців-педагогів і психологів, познайомитися з публікаціями з питань сімейного виховання.

Слайд 25

Робота в парі Психологічна вправа « Позитив – негатив» з асоціативними картками

Слайд 26

МОЯ ДИТИНА “Я хочу, щоб мій син (моя донька), стали, були ... Для цього я ...”

Слайд 27

МАМО, Я ХОЧУ БУТИ ДЛЯ СВОЇХ ДІТЕЙ ТАКОЮ, ЯК ТИ…

Слайд 28

ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота