X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Слов’янська міфологія

Завантажити презентацію

Слов’янська міфологія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слов’янська міфологія У що вірили наші предки? Презентація-галерея образів з міфології давніх слов’ян (із заданнями) Підготувала вчитель КЗШ № 106 Рудзик К. О. Кривий Ріг 2012

Слайд 2

Давньослов’янський міфологічний світогляд Чоловік дохристиянських часів не знав поняття гріха, але він чітко усвідомлював добро і зло. Отже, епос богів, витворений ним, не тільки результат марновірства, як це вважали в часи пізніші, а й образне втілення його мислительних понять – це було людині життєво необхідно, і вона богів творила „в лицях та подобах”, що відповідало стану її цивілізаційного рівня.

Слайд 3

Слов'янський пантеон богів, очолений великим Триглавом Світом Нави Велес Дажбог Святовит

Слайд 4

РІД Рід - Джерело Всесвіту, батько Богів. Був спочатку Рід укладений у яйці, був він насінням не пророщеним, був він ниркою прихований, але кінець прийшов ув'язненню, Рід породив Любов - Ладу-матінку. Рід зруйнував темницю силою любові, і тоді любов'ю світ наповнився. І породив він Царство Небесне, а під ним створив Царство Піднебесної. Відділив Океан - море синє від небесних вод твердю кам'яною. Розділив Світло і Темряву, Правду з кривдою.

Слайд 5

ДАЖБОГ Син Перуна, онук Сварога. Бог - свідок Великої Мудрості. Названий Дажбогом (що дає Богом) за те, що дав людям святої раси дев'ять Сантій (книг), що містять Священні Веди. У "Книзі Велеса" повідомляється, що всі Слов'яни - його онуки. Так що в кожному з нас присутння частинка його душі, його свідомості.   Дажбог зіграв найбільшу роль, як просвітитель наших пращурів - давніх слов'ян. І сьогодні глибина Божественної Мудрості, укладена в сантіях Тарха Дажбога, - спрямовує шляхом світла. І за давністю тисячоліть ні в чому не втратила свого початкового значення.

Слайд 6

СВЯТОВИТ Вишній Бог. Входить у великий Триглав Світу Нави - Велес, Дажбог, Святовит. Дає людям Духовний Світ. Це Дух Святий, що одухотворяє і животворить проявлені Світи Всесвіту. За своєю внутрішньою суттю представляє необумовлене, безособову Божественну Любов, її первородну енергію (Сонце світить всім однаково), і неспотворені, позачасові первинні знання Істини. Бог - Заступник Духа нашого, Родів і Отців наших, так про нього йдеться в Слов'яно-Арійських Ведах.

Слайд 7

ВЕЛЕС Середній Син Роду. Дав енергію руху матеріального Всесвіту, її коловороті, що відображено в Свастичних символах. Свастика - це інволюція, ущільнення Святого Духа до виявлених форм, втілених у Світі Яви, і еволюція, у міру завершення кожним свого перебування в нижніх, більш щільних і обмежених сферах буття і зростанням своєї досконалості, розущільнення і догляд через перетворення і піднесення в більш прекрасні і гармонійні світи Світу. У людському гуртожитку дає дари Земні, а також і дари духовні тим, хто цього заслуговує. Він - хранитель Воріт, що ведуть у Райський Сад - Вирій.

Слайд 8

ЗЕМЛЯ- МАТІНКА Земля-Матінка Богиня - Покровителька Мідгард-Землі, так у давнину наші пращури називали нашу зелено-блакитну планету, материнську колиску всього людства. Вони невпинно дякували їй за щедрі дари, складали і співали на честь Неї пісні, і Вона платила за любовне ставлення до людей Своєю Материнської турботою. Ліси дарували ягоди, горіхи, фрукти. Багатий і різноманітний був тваринний світ, річки і моря повні рибою. Сучасна людина ставиться до дарів природи часто споживацьки, вважаючи, що "власнику" Землі все дозволено. Тому-то бідніє і бідніє, здавалося б, невичерпний достаток, всихає любов нашої Матері до своїх дітей. Навіть на картині видно, з яким докором дивиться Вона на людей.

Слайд 9

СВАРОГ Старший Син Роду. Бог управитель Світу Прави. Завершив розпочату Родом творіння Миру. Бог - заступник Вирія (Слов'яно-Арійського райського саду), Небесного Асгарда (Граду Богів). На картині він представлений таким, що витягує з вогню творіння - нове Сонце.

Слайд 10

ЛАДА Любов - Лада матінка Божественна супутниця Сварога. Перша, кого породив Рід Небесний. У людському розумінні це все світле, добре, що об'єднує між собою людей на засадах взаємодопомоги, співпраці, братства. Вона дає Лад і Гармонію між чоловіком і жінкою. Веде всіх шляхом творення і співтворчості за законами і принципам божественного світу Прави. Мати Небесна, Богородиця. Мати Богів Раси Великої, Покровителька Великої Расеніі (Слов’яно-Арійських територій). На картині вона дарує всім квіти любові, і розуміння світла мудрості Буття.

Слайд 11

Макоша Сестра Сварога. Небесна Богородиця, Богиня Долі. Разом з доньками Долею і Недолею визначає Долі людей, виплітаючи свої нитки на кужелі. До того, хто гідно вершить своє земне життя, прагнучи дотримуватися законів і заповідей, Макоша посилає свою дочку Богиню Долю, богиню щасливої долі. Господинею ж долі тих, хто вершить нечестя в догоду своєму егоїзму, стає Недоля. На картині Вона ллє молоко Життя і дає достаток.

Слайд 12

перун Син Сварога і Лади. Бог воїнства Сил Світла, основним завданням яких, перш за все, є надання допомоги людині в очищенні від присутніх у ній демонічних якостей. В кожній людині зосереджені всі енергії Всесвіту. Є сили творення і сили руйнування, світле начало і темна сторона. Відповідно до закону Свободи Волі, кожен творить або благе діяння думкою, почуттям, словом і дією, або – неблаге і нечестиве, за що буде йому призначене покарання.

Слайд 13

ярило Сонце. Бог - Заступник Світлих помислів, чистого Серця і нашого світила. Завдяки енергії Тепла і Світла, що дає нам усім Ярило-Сонце, і можливе саме життя на Землі. Тому потрібно завжди про це пам'ятати, і віддавати Йому свою любов і подяку.

Слайд 14

берегиня У віруваннях древніх слов'ян - це Богиня, що береже та охороняє все живе. Життя будь-якої суті, що прийшла на землю, дароване Всевишнім, і воно священне. Серед людей ми бачимо Її прояв, перш за все через жіноче начало. Саме жінка є істинною Берегинею, і лежить на Її тендітних плечах ведення домашнього господарства, народження та виховання дітей, турбота про своїх близьких. Вона - Берегиня домашнього вогнища, уособлення родинного щастя. На картині видно, як тільки Вона проявилася з Тонкого Світу, до неї потягнулося все живе, адже вона і є - Втілена Любов.

Слайд 15

святогор Він четвертий Син Роду. На своїх могутніх плечах тримає звід небесний, щоб не змішалися чистий, світлий Світ Прави і наш земний Світ. Він могутній Стовп, Гора Світла, на вершині якої сяє Небесний Ірій, а внизу знаходиться царство піднебесне. У стародавніх слов'янських переказах Святогор представлений Могутнім, Грозним, Непереможним Витязем.

Слайд 16

Кришень і рада Молодший син Роду Небесного зі своєю Божественної супутницею. Він - Верховна Особистість Господа. Людина створена за образом і подобою Бога, і особистість кожного залежно від виявлених чистоти і святості, входить як частинка в Його Вселенську Особистість. Творець любить своїх дітей, їм Він, за своєї Великої Милості, все дав для благополучного щасливого і радісного життя в Світі Яви.  

Слайд 17

білобог Уособлення світлої сторони життя у віруваннях давніх слов'ян. У Слов'яно-арійському епосі - переказах давнини глибокої - про Нього сказано: "У правій руці він тримає шматок розпеченого металу, який дає людині. І якщо людина світла, то залишається ціла і неушкоджена. Якщо ж ні, - то вона згорає у вогні" . Сьогодні ми добре знаємо, що всі захворювання і страждання люди створюють собі самі, своїми руйнівними думками, емоціями та діями і таким чином скорочують наше земне перебування. І це є "кара небесна" за відхід від законів світу Прави.

Слайд 18

семаргл (Агні) Бог Небесного Вогню, що несе синам і дочкам людським очищення і перетворення, і дає можливість еволюційного зростання. Це вогонь праведного Божественного Суду, який випалює накопичену скверну. Семаргл є посередником між людьми і Небесними Богами.

Слайд 19

жива Богиня життя і покровителька Душ людських. Божественна дружина Тарха Дажбога. На картині вона показана квітучою весною, де світ наповнений торжеством і радістю буття. Так і людська Душа прагне до любові, щастя і краси цього Світу.

Слайд 20

марена Зима-Матінка Богиня Зими, спокою. У народних казках про неї йдеться як про Снігову Королеву. Кожен з нас по-своєму любить цю пору року, незважаючи на суворі морози і холод, за її чарівність, білий сніговий покрив, за внутрішню тишу, умиротворення і спокій. Все це - прояви прекрасної Богині Мари.

Слайд 21

морозко Бог зимових морозів. Завдяки Йому земля покривається білим покривом, а річки та озера - льодом. Воістину Новий Рік, де Морозко грає головну роль, є самим радісним і веселим святом, як в стародавні часи, так і в наш час.

Слайд 22

Як бачимо, християнське віровчення, яке активно поширювалося у Х-ХІІІ ст. у Давній Русі, мало серйозного конкурента – давньослов’янський міфологічний світогляд. Його не можна було знищити ні наказом, ні зброєю. Фольклор з його тисячолітньою традицією формувався на ґрунті політеїзму. В особливо тяжкі часи (засуха, неврожай, голод, хвороби, грізні знамення в природі) люди зверталися до вірувань і ритуальних дій, що мали магічний вплив на хід природних процесів і повинні були відвертати нещастя.

Слайд 23

Завдання на вибір 1) Розповісти про одного зі слов’янських богів (богинь), пояснити, чи залишилися вірування про нього (неї) сьогодні? 2) Створити сюжетний малюнок і придумати невеличку історію про богів (богинь), зображених на ньому.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література