X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Словьянська міфологія

Завантажити презентацію

Словьянська міфологія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Живана – 2011

Слайд 2

ЧОМУ СЛОВ'ЯНКИ НАЙКРАСИВІШІ Коли Род створив перших слов'ян, він доручив богині Живі роздути вогонь життя і вкласти живі іскорки в груди кожної людини. Жива зібралася взятися за це, проте їй не сподобалися обличчя, якими Род наділив людей. І вона швиденько змінила їх, зробивши жінку схожою на себе, а чоловіка - на Дажьбога. З тих пір слов'яни всі були незвичайно красиві, але невідмітно схожі один на одного. Жива дала їм імена: Муж і Дружина. Після Усесвітнього потопу, коли люди знов розплодилися, Жива більше не міняла їх обличчя по образу своєму і подібності, проте слов'янські жінки як і раніше найкрасивіші зі всіх, а імена Мужа і Дружини навіки збереглися в пам'яті людей.

Слайд 3

Жива - уособлення плодоносної сили, юності, краса всієї природи і людини – тобто весни. Деякі вважали її матір‘ю Перуна, Бодана і Пекленця (заступника пекельного полум'я). Жива володарює, коли зеленіють, розцвітають поля і ліси, сади і городи, коли люди, опритомнівши від смутного зимового сну, немов вперше бачать красу весняної природи, красу розцвітаючої молодості, вперше пізнають красу любові і ніжності. Саме навесні можна побачити Живу або Живиць, її молоденьких прислужниць: у вигляді прекрасних дів вони розвіваються над землею, кидаючи на неї такі ласкаві погляди, що вона ще більше квітне і зеленіє.

Слайд 4

21 січня Просинець Кришень, що проливає на Землю чарівну Сурью. Просинец відзначають водосвятінням. Славлять сьогодні Небесну Сваргу - Сонм всіх Богів. “Про-сяяти” - означає відродження Сонця. Середина Зими - вважається, що Холод починає спадати і повертаєтся по велінню богів в Землі слов'ян Сонячне тепло. Цього дня в храмах вед згадують, як в давнину Кришень дав вогонь людям, що гинули від холодів під час Великого Заледеніння. Потім він пролив з небесної Сварги на Землю чарівну Сурью.

Слайд 5

21 січня Просинець Пролита на Землю Сурья цього дня робить всі води цілющими, тому віруючі купаються в освячених водах. У річному крузі Перунових свят цей день відповідає також перемозі Перуна над Ськипером-звіром і купанню його сестер Живи, Марени і Лелі в молочній річці. Цього дня слов'яни купалися в холодній річковій воді і давали грандіозні бенкети, в яких неодмінно мали бути присутніми молоко і молочні продукти.

Слайд 6

Зображення богині Живи

Слайд 7

Зображення богині Живи

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне