X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Міфологія Китаю

Завантажити презентацію

Міфологія Китаю

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Розгляньте ілюстрації

Слайд 2

Розгляньте ілюстрації

Слайд 3

Розгляньте ілюстрації

Слайд 4

Розгляньте ілюстрації

Слайд 5

Розгляньте ілюстрації

Слайд 6

Запитання до учнів Чи здогадалися ви про яку країну піде мова на уроці? Що вам відомо про цю державу?

Слайд 7

Тема Давньокитайський міф про створення світу. ©

Слайд 8

Мета: ознайомитись з давньокитайськими міфами про створення світу і людей; розвивати допитливість, навички виразного читання ; виховувати інтерес до міфології народів світу.

Слайд 9

Актуалізація опорних знань Ігрове завдання “Хто вони такі?” Брахма – Варуна – Вівасват – Вішну – Яма – Адіті – Асури – Ману – Відповіді: творець Всесвіту, бог океану, бог сонця, хранитель Всесвіту, володар царства мертвих, мати богів, найвищий клас демонів, смертний, від якого народилися люди після потопу.

Слайд 10

Китай – “Піднебесна країна”

Слайд 11

Цікаві факти про Китай і китайців Велика Китайська стіна – найдовша стіна у світі. Її довжина становить близько 6700 км. Це єдина споруда, яку видно з космічної орбіти. Вона повинна була захищати країну від набігів кочових племен.

Слайд 12

Цікаві факти про Китай і китайців Жителі Давнього Китаю були великими винахідниками. Вони винайшли компас, папір, шовк, порох, порцеляну. Китайці винайшли також годинниковий механізм. Ще 1000 років тому вони зробили великого водяного годинника, який приводило в дію водяне колесо. Завдяки китайцям ми можемо не боятися дощу. Вони винайшли парасольку більше ніж 3000 років тому.

Слайд 13

Цікаві факти про Китай і китайців Повітряні змії з’явилися в Китаї ще 3000 років тому. Вони слугували не лише для розваги, а й допомагали будівельникам піднімати на дах черепицю, а рибалкам – ловити рибу.

Слайд 14

Цікаві факти про Китай і китайців Китайці почали будувати морські вітрильні судна за сотні років до європейців. Вони винайшли також навісне крило, завдяки якому можна пливти на кораблі у будь-якому напрямку, незалежно від вітру.

Слайд 15

Пантеон китайських богів Бог Паньгу – першопредок

Слайд 16

Пантеон китайських богів Богиня Нюйва, що створила із глини людей

Слайд 17

Словникова робота Чжан – міра довжини, що складає приблизно 3,2 м. Лі – міра довжини, приблизно 0,5 км. Янь – світла сила, символ чоловічого начала. Інь – темна сила, символ жіночого начала.

Слайд 18

Бесіда з учнями Хто і як створив перших людей? (Нюйва) Чи досягла своєї мети богиня Нюйва? (Так, вона перестала почуватися самотньою, бо з’явилося багато людей) Якою богинею вважали Нюйву давні китайці? (Богинею сватання та шлюбу) У чому, на думку давніх китайців, полягала головна заслуга Паньгу? (Він розділив небо і землю, а себе віддав для створення всього необхідного на землі)

Слайд 19

Підсумки уроку Чи погоджуєтесь ви з думкою угорського поета Шандора Петефі, який вважав: “Той, хто дивиться у минуле, так же бачить майбутнє, як видно у дзеркалі глибоких вод високе небо”? Чому потрібно знати міфологію різних народів?

Слайд 20

Домашнє завдання Підготувати переказ давньокитайського міфу про створення світу і людей. Намалювати до нього ілюстрації. Автор: Сімон Л. Е.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література