X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сатирична комедія І.Карпенка-Карого "Хазяїн"

Завантажити презентацію

Сатирична комедія І.Карпенка-Карого "Хазяїн"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сатирична комедія “ Хазяїн” І.Карпенка – Карого При народженні: Тобілевич Іван Карпович Псевдоніми, криптоніми: Карпенко-Карий, Гнат Карий Дата народження:17 (29) вересня 1845 Місце народження:с. Арсенівка  Бобринецького повіту Херсонської губернії Дата смерті:2 (15) вересня 1907 (61 рік) Місце смерті:Берлін Національність:українець Громадянство: Російська імперія Мова творів:українська Рід діяльності:драматург, актор, театральний діяч Роки активності:1884–1907 Жанр:комедія, трагедія, драма

Слайд 2

Автор про свій твір « Я сам бачу, що це найкраща моя комедія і мабуть — не то краща, а вже й такої не напишу. «Хазяїн» вже пройшов три рази, при хороших всякий раз зборах і має ще бути виставлений два рази на одній неділі.» «Хазяїн — зла сатира на чоловічу любов до стяжання, без жодної іншої мети. Стяжання для стяжання!»

Слайд 3

П’єса «Хазяїн »— соціальна комедія Івана Карпенка-Карого, написана в 1900 році. Автор характеризував п'єсу, як злу сатиру на людську любов до стяжання без жодної іншої мети. Прем'єра комедії відбулася 10січня 1901 в Києві з гучним успіхом. Пузиря виконував сам Карпенко-Карий, економів — Феногена і Ліхтаренка — Саксаганський іСадовський, Золотницького — Кропивницький.

Слайд 4

  Бесіда за твором 1. З яким твором І. Карпенка-Карого найбільше споріднена комедія «Хазяїн» і чому? 2. Чим зацікавив вас цей твір як читачів? 3. Чого більше в комедії «Хазяїн» — гумору чи сатири і чому, на вашу думку? 4. Чи є в комедії персонажі, яким ви імпонуєте? Хто ці персонажі?

Слайд 5

Проблематика комедії «Хазяїн» Проблема добра і зла (Пузир, Феноген, Ліхтаренко; загибель Зозулі). Проблема збагачення заради збагачення (Пузир — історії з халатом та кожухом, авантюра з переховуванням статків банкрота Петра Михайлова, епізод з гусьми — «грабіжниками» Пузиревого добра). Проблема взаємин батьків і дітей ( Пузир — Соня). Проблема взаємин «пузирів» та ітелігенції (Пузир — Золотницький, Пузир — Калинович, Пузир — Соня). Проблема моралі, духовності (Пузир: пам’ятник Котляревському і орден Станіслава — що вагоміше і що вигідніше? Зневага до бідного інтелігента Калиновича — і дозвіл на одруження Калиновича з Сонею (виявляється, що брат Калиновича — прокурор і може врятувати Пузиря від тюрми і ганьби!)