X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Реалізм"

Завантажити презентацію

"Реалізм"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Реалізм

Слайд 2

Реалізм—літературномистецький напрям, який полягає у всебічному відображенні взаємин людини і середовища соціально-історичних обставин на формування особистості. Своїх класичних форм реалізм набуває у Франції у 30-х рр. ХІХ ст., а згодом завойовує інші країни. Термін “реалізм” з’явився значно пізніше, ніж саме явище, вперше його застосували маловідомі французькі письменники Жан Шанфльорі та Л.-Е.-Е. Дюранті. Які виступили з утворенням принципів реалізму у збірці “Реалізм” (1857р.) та в однойменному журналі(1850-1857). Теоритичне обгрунтування нового напряму міститься в працях Стендаля(“Трактат”) та Бальзака(передмова до “Людської комедії”). Реалізм, як літературний напрям(особливо в прозі) набув найбільшого розвитку в середині ХІХ ст.

Слайд 3

Видатні представники реалізму: У Франції: Стендаль Оноре де Бальзак Проспер Меріме Гюстав Флобер Гі де Мопассан Еміль Золя В Англії: Чарльз Діккенс Уільям Теккерель Шарлотта Бронте В Росії: Гончаров Тургеньев Лєсков Михайло Салтиков-Щедрін Достаєвський Лев Толстой Чехов

Слайд 4

Особливості реалізму: Детальне зображення реального життя та дослідження закономірностей його розвитку. Логічність, раціаналізм і майже науковий аналіз зображеного. Принцип життєподібностей, аналіз суспільних, економічних аспектів і їх роль у розвитку суспільства і особистості. Історизм(чітке усвідомлення плинності і мінливості життя). Увага до проблем сучасності. Естетичне узагальнене раніше не з естетичних тем, образів і мотивів(описи буденої праці, жахливих умов, кращих прошарків суспільства…………….

Слайд 5

7. Домінування пізнавальної і виховної функції мистецтва. 8. Типовий характер, у типових обставинах. 9. Герой—це людина конкретної професії, яка займається своєю буденною роботою(селянин, робітник, чиновник, лихвар, слідчий). 10. Героєм є складна суперечлива особистість, яка постійно змінюється (“діалектика душі”). 11. Життя персонажа описане надзвичайно детально. 12. Взаємодія людини і суспільства. 13. Зображення добре знайомої читачам сучасності. 14. Перевага епічних жанрів(проза), найпопулярніший соціально……..

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література