X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Місце Т. Шевченка в українському національному відродженні

Завантажити презентацію

Місце Т. Шевченка в українському національному відродженні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Місце Т. Шевченка в українському національному відродженні Викладач історії та правознавства Бородянської СЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Матвієнко Н. В.

Слайд 2

«Від Кирило-Мефодієвського братства веде свою історію весь новий український політичний рух» М. Грушевський. .

Слайд 3

Мета уроку: Визначити місце Т. Шевченка в українському національному відродженні; Розглянути як поезія Шевченка закликала до боротьби за незалежність України; Формувати навички пошуково-дослідницької роботи, творчий потенціал, акторські здібності учнів, пізнавальні, інформаційні та життєві компетенції; Виховувати зацікавленність до вивчення минулого нашої країни, гордість за боротьбу передових людей щодо української національної ідеї; Зробити висновки про те, як у його творчості розвивалась ідея соборності України;

Слайд 4

Основні поняття і терміни: українська національна ідея,ідея відродження, братчики, федерація, Кирило-Мефодієвське братство, політична організація, республіка.

Слайд 5

Дидактична гра «Відоме – не відоме» -  012345678 «Союз порятунку» «Союз благоденства» повстання декабристів польське національно – визвольне повстання діяльність Кирило-Мефодієвського братства 1816 р. 1818 р. 1825 р. 1830-1831 рр. 1846-1847 рр.

Слайд 6

Історія в особистостях Микола Костомаров

Слайд 7

Василь Білозерський

Слайд 8

Микола Гулак

Слайд 9

Пантелеймон Куліш

Слайд 10

Кирило - Мефодієвське братство січень 1846 – березень 1847 рр.

Слайд 11

Історія в поняттях: Нація українська національная ідея національно-визвольний рух громадсько політичний рух

Слайд 12

Кобзар – це книга, яку український народ поставив на перше місце серед успадкованих з минулого національних скарбів.

Слайд 13

Розрита могила

Слайд 14

Гайдамаки

Слайд 15

Сон

Слайд 16

Слайд 17

Великий льох

Слайд 18

Слайд 19

Мені однаково…

Слайд 20

Висновки Тарас Шевченко став людиною-символом доби пробудження українського народу; Своєю творчістю зробив значний внесок у формування української літературної мови; У своїх творах Великий поет проголошував необхідність поєднання боротьби за національне та соціальне визволення українського народу;

Слайд 21

Він вважав український національний рух складовою визвольної боротьбив всіх слов’янських народів; Приймав активну участь у діяльності Кирило-Мефодіївського товариства; Кобзар відкрив світові Україну, а українцям дорогу в світ.

Слайд 22

Слайд 23

Домашнє завдання Опрацювати у підручнику § 13; Повторити революції в Західній Європі 1848-1849 рр., які гасла цієї революції ви знаєте? Написати лист Т. Шевченку.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література