X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Микола Куліш"

Завантажити презентацію

"Микола Куліш"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

1892 - 1937 Микола куліш

Слайд 2

Український письменник, режисер, драматург, громадський діяч, газетяр і редактор, діяч української освіти, педагог. Микола Куліш став драматургом, творчість якого відкрила нові напрямки у розвитку світового драматичного мистецтва 20 і 21 століть.

Слайд 3

Микола Гурович Куліш народився 5 грудня 1892 року в селі Чаплинка на Херсонщині  в сім'ї селян-незаможників. Батько майже все життя провів у наймах, мати від важкого життя (теж у наймах) передчасно померла.

Слайд 4

Миколі з дитинства довелося служити у панських економіях. "Люблю… голоту. Серцем її люблю", - напише згодом драматург. Матеріальні нестатки, життя в сирітському будинку все ж не перешкодили здібному хлопцеві закінчити сільську школу (1901-1905)  1905 року місцева інтелігенція, зважаючи на неординарні здібності Миколи та його прагнення до навчання, зібрала гроші і послала хлопця вчитися у вищу початкову школу в Олешків (тепер - Цюрюпінськ). Але коштів на закінчення навчання не вистачило, і Микола опинився в притулку олешківського благодійного товариства. Через його бунтарський дух М, Куліша 1908 року виключили зі школи. Тут вдруге на допомогу майбутньому драматургові приходить прогресивна інтелігенція. Завдяки турботам молодих вчителів Микола Гурович вступає до громадської чоловічої гімназії.

Слайд 5

Будинок в Олешках Будинок в Олешках

Слайд 6

Брав участь у Першій світовій війні У 1917 р. Куліша, як найавторитетнішого і найпрогресивнішого офіцера, обрано депутатом на військовий з'їзд Західного фронту, що проходив у Луцьку. . На початку 1918 року М. Куліш повертається до Олешок, його обирають головою міськради.  Із 1922 року Куліш переїздить до Одеси, де очолює губернський відділ народної освіти.

Слайд 7

Як письменник він знайшов себе не в прозі, а в драматургії. Його дебютом стала п'єса "97". Успіх цього твору спричинив переїзд М. Куліша до Харкова, де він із головою поринув у бурхливе літературне життя.