X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Корифеї українського театру

Завантажити презентацію

Корифеї українського театру

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Театральне мистецтво в Україні сягало коренями у сиву давнину, брало початок з фольклору. У веснянках, купальських та обжинкових піснях, у колядках та щедрівках, в обрядах весілля та похорону наявні яскраві елементи лицедійства: слова, мелодії, танцю, пантоміми

Слайд 3

У другій половині 19 століття в Україні поширився аматорський театральний рух. В аматорських гуртках розпочинали діяльність корифеї українського театру — драматурги і режисери Михайло Старицький, Марко Кропивницький та Іван Карпенко-Карий.

Слайд 4

Заслуга швидкого розвитку театру належить і видатній родині Тобілевичів. Кожен із них не лише створив власну трупу, а й був видатним актором і режисером. Провідною зіркою українського театру того часу була Марія Заньковецька. Цей театр прийнято називати театром корифеїв. Марія Заньковецька П. К. Саксаганський - Тобілевич М.К. Садовський - Тобілевич М.К. Садовська – Барілотті -Тобілевич

Слайд 5

Театр корифеїв — перший професійний український театр. Його було відкрито 1882 року в Єлисаветграді.

Слайд 6

Корифеї українського театру працювали в різних жанрах сценічного мистецтва, їхній театр піднімався вище і вище, несучи глядачеві узагальнений образ хоч пригнобленого й убогого, але живого й нескореного народу. Недарма царський уряд не раз і не два обмежував творчі можливості українського театру, забороняв вистави, намагався не допускати на сцену серйозних творів, дозволяв виключно розважально- комічні.

Слайд 7

Оскільки репертуар на час виникнення театру корифеїв не був особливо широким ("Наталка Полтавка", "Москаль-чарівник" І. Котляревського, "Сватання на Гончарівці", "Шельменко-денщик" Г. Квітки-Основ'яненка, "Назар Стодоля" Т. Шевченка), то стало само собою зрозумілим, що театру потрібні нові твори, в яких відчувався би подих сучасності. Їхніми авторами стали М. Кропивницький, М. Старицький, І. Карпенко-Карий, які одночасно були й драматургами, й режисерами, й акторами.

Слайд 8

Робота в театральних трупах вимагала повної самовіддачі, зречення всіх благ. Творчі колективи М. Кропивницького, М. Старицького, М. Садовського, П. Саксаганського часто пішки мандрували з місця на місце, недоїдали, хворіли, ставали подібними до циганських таборів через мандрівний спосіб життя. Проте саме ці колективи з провідними акторами творили славу українського театру.

Слайд 9

Про гастролі корифеїв гаряче відгукнувся І. Франко, назвавши вистави у Петербурзі тріумфом українського мистецтва, а засновник МХАТу К. Станіславський у 1911 році писав: "Такі українські актори, як Кропивницький, Заньковецька, Саксаганський, Садовський — блискуча плеяда майстрів української сцени, увійшли золотими літерами на скрижалі історії світового мистецтва..."

Слайд 10

Театр корифеїв знаменує собою розквіт українського професійного театру XIX ст. Перша трупа Кропивницького М.Л.

Слайд 11

В плеяді великих діячів світової театральної культури яскраво сяє ім'я нашого земляка Панаса Карповича Саксаганського - Тобілевича. Народився він у селі Кам'яно - Костуватому, Бобринецького повіту Херсонської губернії (нині Братського р. Миколаївської обл.) 3(15) 05. 1859 року.

Слайд 12

Його батько, Карпо Адамович Тобілевич - шляхтич зубожілого роду - управитель у маєтках поміщиків, у тому числі й у власника Костуватої та Кам'янокостуватої- Сагайдака, енергійна людина з сильним і красивим голосом, майстер розповідати гумористичні історії і мати - Євдокія Зінов'ївна Садовська - кріпачка багатого поміщика Золотницького, господаря села Саксагань, яку майбутній чоловік, перед одруженням викупив із кріпацької неволі.

Слайд 13

З їх сім'ї вийшли Іван Карпович Карпенко -Карий - драматург, видатний артист і режисер Микола Карпович Садовський, чудова актриса Марія Карпівна Садовська - Барілотті - "український соловей" М.К. Садовський - Тобілевич І.К. Карпенко-Карий - Тобілевич М.К. Садовська – Барілотті -Тобілевич

Слайд 14

Ролі П. Саксаганського – “актора великої правди” (за словами В. Немировича-Данченка)

Слайд 15

Слайд 16

В історії культури важко знайти сім’ю, яка б дала таке сузір’я талантів, як скромна, роботяща сім’я Тобілевичів, де було шестеро дітей, і четверо з них стали корифеями національного театрального мистецтва. І саме про них висловився одного разу Олесь Гончар - «женьшеньовий кущ Тобілевичів». Загадка отого степового женьшеню, що так рясно вродив на берегах Висі й Інгулу, вражає, змушуючи думати про незнищенність, неубієнність українського духу, який не раз воскресав із попелу, поставав із руїн, щоб знову гордо ствердити: «Ми — є, ми — вічні, як саме життя».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література