X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Емма Андієвська. Казки-притчі. «Казка про яян»

Завантажити презентацію

Емма Андієвська. Казки-притчі. «Казка про яян»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Емма Андієвська. Казки-притчі. «Казка про яян»

Слайд 2

Українські письменники-емігранти І. Багряний Є. Маланюк У. Самчук В. Барка Т. Осьмачка О. Олесь Олена Теліга Олег Зуєвський

Слайд 3

Письменників переслідували через те, що вони: писали про Україну; оспівували її неповторність; любили свій народ; описували реальні події; виражали протест владі щодо ставлення до українського народу; Як наслідок-еміграція.

Слайд 4

Письменники, які покинули батьківщину, виїхавши за кордон за різних життєвих обставин, стали об'єднуватись у групи, які називаються діаспорою.

Слайд 5

Країни, де проживають представники української діаспори: Франція; США; Німеччина; Австралія; Канада; Чехословаччина.

Слайд 6

Австралія Зоя Когут; Григорій Вишневий; Божена Коваленко. Чехословаччина Олег Ольжич; Олена Теліга. Канада Олег Зуєвський. США Василь Барка; Євген Маланюк.

Слайд 7

Німеччина У Німеччині мешкає 25 тисяч українців, серед них-українська письменниця Емма Андієвська.

Слайд 8

«Я свою Україну ношу, як слимак свою хатку, в ній живу».

Слайд 9

Ім'япринародженні: ЄммаАндієвська Датанародження: 19березня1931рік Місценародження: м.Сталіно,ниніДонецьк. Громадянство: Впишітьсюди Професія: Українськаписьменниця(поетеса,прозаїк),малярка. Щопов'язуєзУкраїною: місценародження. Еміграція: Від1943живевеміграції: уФранції(Париж), США (Нью-Йорк),від1961 — у ФРН (Мюнхен).ЧленНаціональноїспілкиписьменниківУкраїни(від1994). ЧленМіжнародногоПЕН-клубу.

Слайд 10

Біографія Мама взяла нас за руку...Народилася Емма Андієвська у м. Сталіне 19 березня 1931 року. Під час війни разом з родиною емігрувала на Захід. Про цей факт письменниця писала:

Слайд 11

«Мама взяла нас, дітей, за руку і в переддень того, радянські війська зайняли Київ (це був кінець 1943 року), подалася на Захід. Мама не була певна, що нас не винищать — коротко перед тим знищили батька. Вія не був партійним, він був хіміком-винахідником, тому його, між іншим, і прибрали — аби його винаходи не дістались німцям. Мама — учитель-біолог, з українського козацького роду , але зросійщена. Так от мама па мигах упросила німецького солдата і той дозволив нам в останньому німецькому ешелоні з кіньми покинути Київ. І так ми поволі добралися на Захід, жили, вчилися...»

Слайд 12

Народилася 19 березня 1931 року у Донецьку. З 1943 року живе і працює в Німеччині. Від 1943 року живе в еміграції: у Франції (Париж), США (Нью-Йорк), від 1961 — у ФРН (Мюнхен).

Слайд 13

У 1957 році закінчила Український Вільний Університет. З 1955 по 1995 роки — режисер і редактор українського відділу радіо «Свобода». Від 1958 року — представник Нью-Йоркської групи. У 1984 році стала лауреатом літературної премії Фундації Тетяни та Омеляна Антоновичів.

Слайд 14

Слайд 15

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література