X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Маріїнський палац

Завантажити презентацію

Маріїнський палац

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Маріїнський палац

Слайд 2

Маріїнський палац у Києві зведений у 1750—1755 рр. за зразком палацу, який проектував Бартоломео Растреллі для Гетьмана Розумовського. 1744 року імператриця Єлизавета Петрівна під час відвідувань Києва, сама вибрала для нього місце.

Слайд 3

Спорудженням палацу керував видатний російський зодчий Іван Федорович Мічурін. Головний фасад Маріїнського палацу «дивиться» на Маріїнський парк, закладений 1874 в пейзажному стилі. Алеї цього парку — звивисті, наче «вписані» в ландшафт.

Слайд 4

З протилежного боку палацу — Міський (Царський) Сад, закладений 1743 р. на основі старовинного саду. Його стиль — класичний регулярний: мережа прямих алей, що перехрещуються під прямим кутом.

Слайд 5

Палацовий комплекс має строго симетричну композицію. Головний двоповерховий корпус і одноповерхові бокові флігелі утворюють широке подвір'я. Архітектура палацу вирішена у стилі бароко: чітке планування, виразне компонування об'ємів, багата пластика фасадів, що проявилася в пишних формах коринфського ордера, рустуванні стін і ажурному парапеті.

Слайд 6

До Жовтневої революції палац був резиденцією царської родини. В період подорожі по Україні тут разом зі своїм почтом зупинялась імператриця Катерина II. У палаці жили також військовий губернатор, полководець Михайло Голенищев-Кутузов і герой Вітчизняної війни 1812 року Микола Раєвський.

Слайд 7

Слайд 8

У 1979—1982 роках, після ретельних дослідницьких робіт, палац реставровано переважно у формах архітектури кінця XIX століття. Форма фонтанів, малюнок зелених насаджень мають традиційний для XVIII століття характер. Фонтани прикрашено парними скульптурними композиціями — копіями скульптур середини XVIII століття, які зберігаються у музеях країни.

Слайд 9