Замки і палаци України
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Замки і палаци України Підготувала викладач історії КПЕМЛ, спеціаліст І категорії Кокош Лариса Володимирівна
Маша дуже любить історію. Сьогодні вона зі своїм другом Ведмедем вирушить у захопливу подорож і відвідає величні пам’ятки нашої Батьківщини – замки, фортеці та палаци.
Розгляньте зображення сторінок рукописної книги та розкажіть, що ви знаєте про елементи їх оформлення: книжкову мініатюру, сторінковий орнамент та буквицю.
…Архітектура - також літопис світу: вона говорить тоді, коли вже мовчать і пісні, і легенди… М.Гоголь
Генуезька фортеця Фортеця в місті Судак (Крим, Україна), побудована генуезцями з 1371 по 1460 рік. Фортеця розташована на стародавньому кораловому рифі, що є конусоподібною горою (Киз-Кулле-Бурун, або Кріпосна), біля Судацької бухти Чорного моря. Площа фортеці - майже 30 гектарів. Зі сходу і півдня цитадель була неприступна, із заходу — важкодоступна, з північного сходу доступ перегороджував глибокий рів. Фортеця має два яруси оборони, між якими розташовувалося місто. Оборонний пояс протяжністю біля кілометра є масивною зовнішньою стіною заввишки 6—8 метрів і завтовшки 1,5—2 метри. Стіна була укріплена чотирнадцятьма бойовими 15-метровими баштами і комплексом Головних воріт, які були захищені двома баштами. Центром фортеці є Консульський замок — комплекс споруд, що складається з головної башти — донжона і башти в північно-східному кутку замку. Сьогодні це головна визначна пам'ятка Судака.
Кам’янець-Подільська фортеця Збудована в другій половині ХІV століття. Вона складається з двох частин: Старої фортеці (Старого замку), що захищала підхід до перешийку між півостровом, на якому розміщувалася найдавніша частина Кам'янця-Подільського — Старе місто, та «материком». Нової фортеці (Нового замку), яка прикривала Стару фортецю з боку поля. До складу Кам’янецької фортеці входять дванадцять башт та веж, кожна з яких має свою назву й історію.
Бахчисарайський ханський палац Родова резиденція династії Гераїв — правителів Кримського ханства у 1532—1783 рр.. Це єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури. Територія палацового комплексу займає 4,3 гектари. Палац розташований на лівому березі річки Чурук-Су. До складу комплексу входять північні та південні ворота, Свитський корпус, палацова площа, головний корпус, гарем, ханська кухня і стайня, бібліотечний корпус, соколина вежа, ханська мечеть, Персидський сад, ханський цвинтар, гробниця (дюрбе) Диляри-бікеч, гробниці Північне і Південне дюрбе, надгробна ротонда, баня «Сари-Гюзель», набережна з трьома мостами, сади і паркові споруди, Єкатерининська миля, «Фонтан Сліз» та інші об'єкти.
Маріїнський палац Державна резиденція Президента України. Саме тут проходять урочисті події загальнодержавного рівня, зустрічі з іноземними гостями, урочисті прийоми. Його збудовано в 1744 році на замовлення імператриці Єлизавети за проектом архітектора Бартоломео Растреллі. Палац являє собою композицію з трьох корпусів, двоповерхового центрального й двох бічних одноповерхових флігелів, у яких велику територію займає палацовий двір, окрасою цього архітектурного ансамблю був Регулярний сад (заснований Петром I) з його теплицями та оранжереями.
Перевір себе! Машо, давай перевіримо, як ти запам’ятала мою розповідь. Давай, я тебе дуже уважно слухала.
Якщо ви любите історію і хочете дізнатися якомога більше про архітектуру, краще пізнати її пам’ятки, потрібно виробити в собі бажання зберігати й примножувати матеріальні та духовні багатства своєї Батьківщини, сприяти її зміцненню і процвітанню.
Схожі презентації
Категорії