X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Про замки і палаци України

Завантажити презентацію

Про замки і палаци України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Замки і палаци України Підготувала викладач історії КПЕМЛ, спеціаліст І категорії Кокош Лариса Володимирівна

Слайд 2

Привіт, я Маша. Тепер я – п’ятикласниця!

Слайд 3

Маша дуже любить історію. Сьогодні вона зі своїм другом ведмедем Мішею вирушить у захопливу подорож і відвідає величні пам’ятки нашої Батьківщини – замки, фортеці та палаци.

Слайд 4

Машо, ти підготувалася до уроку? Так, я вивчила все. Можеш ставити будь-які запитання.

Слайд 5

Розгляньте зображення сторінок рукописної книги та розкажіть, що ви знаєте про елементи їх оформлення:книжкову мініатюру,сторінковий орнаменттабуквицю.

Слайд 6

Де і коли було створено Остромирове Євангеліє?

Слайд 7

Хто зображений на портреті? Що вам про нього відомо?

Слайд 8

Коли і де було надруковано першу книгу і як вона називалася?

Слайд 9

…Архітектура - також літопис світу: вона говорить тоді, коли вже мовчать і пісні, і легенди… М.Гоголь

Слайд 10

А тепер ми вирушаємо в мандрівку. Ура-а-а!

Слайд 11

Київ Судак Генуезька фортеця

Слайд 12

Генуезька фортеця Фортеця в місті Судак (Крим, Україна), побудована генуезцями з 1371 по 1460 рік. Фортеця розташована на стародавньому кораловому рифі, що є конусоподібною горою (Киз-Кулле-Бурун або Кріпосна), біля Судацької бухти Чорного моря. Площа фортеці майже 30 гектарів. Зі сходу і півдня цитадель була неприступна, із заходу — важкодоступна, з північного сходу доступ перегороджував глибокий рів. Фортеця має два яруси оборони між якими розташовувалось місто. Оборонний пояс протяжністю біля кілометра є масивною зовнішньою стіною заввишки 6—8 метрів і завтовшки 1,5—2 метри. Стіна була укріплена чотирнадцятьма бойовими 15-метровими баштами і комплексом Головних воріт, які були захищені двома баштами. Центром фортеці є Консульський замок — комплекс споруд, що складається з головної башти — донжона і башти в північно-східному кутку замку. Сьогодні це головна визначна пам'ятка Судака.

Слайд 13

Слайд 14

Кам’янець-Подільський Кам’янець-Подільська фортеця Судак

Слайд 15

Кам’янець-Подільська фортеця Збудована в другій половині ХІV століття. Вона складається з двох частин: Старої фортеці (Старого замку), що захищала підхід до перешийку між півостровом, на якому розміщувалася найдавніша частина Кам'янця-Подільського — Старе місто, та «материком». Нової фортеці (Нового замку), яка прикривала Стару фортецю з боку поля. До складу Кам’янецької фортеці входять дванадцять башт та веж і два бастіони, кожна з яких має свою назву й історію.

Слайд 16

Слайд 17

Кам’янець-Подільський Бахчисарай Бахчисарайський палац

Слайд 18

Бахчисарайський ханський палац Родова резиденція династії Гераїв — правителів Кримського ханства у 1532—1783 рр.. Це єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури. Територія палацового комплексу займає 4,3 гектари. Палац розташований на лівому березі річки Чурук-Су. До складу комплексу входять північні та південні ворота, Свитський корпус, палацова площа, головний корпус, гарем, ханська кухня і стайня, бібліотечний корпус, соколина вежа, ханська мечеть, Персидський сад, ханський цвинтар, гробниця (дюрбе) Диляри-бікеч, гробниці Північне і Південне дюрбе, надгробна ротонда, баня «Сари-Гюзель», набережна з трьома мостами, сади і паркові споруди, Єкатерининська миля, «Фонтан Сліз» та інші об'єкти.

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Бахчисарай Київ Маріїнський палац

Слайд 22

Маріїнський палац Державна резиденція президента України. Саме тут проходять урочисті події загальнодержавного рівня, зустрічі з іноземними гостями, урочисті прийоми. Його збудовано в 1744 році на замовлення імператриці Єлизавети за проектом архітектора Бартоломео Растреллі. Палац являє собою композицію з трьох корпусів, двоповерхового центрального й двох бічних одноповерхових флігелів, в яких велику територію займає палацовий двір, окрасою цього архітектурного ансамблю був Регулярний сад (заснований Петром I) з його теплицями та оранжереями.

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Маріїнський палац Генуезька фортеця Бахчисарайський палац Кам’янець-Подільська фортеця Бахчисарай Судак Кам’янець-Подільський Київ

Слайд 26

Перевір себе! Машо, давай перевіримо як ти запам’ятала мою розповідь. Давай, я тебе дуже уважно слухала.

Слайд 27

Машо, розгадай ребус. Які слова тут закодовані? Цікаво, треба подумати. ц р я о т ф е а ц а л п

Слайд 28

Якщо ви любите історію і хочете дізнатися якомога більше про архітектуру, більше пізнати її пам’ятки, потрібно виробити в собі бажання зберігати і примножувати матеріальні та духовні багатства своєї Батьківщини, сприяти її зміцненню і процвітанню.

Слайд 29

До нових зустрічей! До побачення, друзі!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України