X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Технологія виготовлення деревостружкових плит (ДСП)

Завантажити презентацію

Технологія виготовлення деревостружкових плит (ДСП)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Технологія виготовлення деревостружкових плит (ДСП)

Слайд 2

ДСП – один з найпопулярніших матеріалів при виробництві меблів і інтер’єрного будівництва. Сировиною для ДСП є відходи лісопиляння і деревообробки: стружка, тирса, обрізки. ДСП виготовляється шляхом гарячого пресування крупнодисперсної стружки, яку отримують з відходів що виникають в деревообробних процесах, і введенням термореактивної смоли синтетичного виробництва, а також гідрофобізуючих антисептичних та інших добавок. Саме завдяки добавкам плита ДСП набуває особливої довговічності і міцності.

Слайд 3

Види та сорти ДСП: Можна класифікувати деревостружкову плиту за такими ознаками: за кількістю шарів ДСП може бути одношаровим, тришаровим і багатошаровим, за різними ознаками стійкості до зовнішнього середовища ДСП ділиться на 2 марки: П-А і П-Б. Крім того, ДСП буває різних сортів: Плити 1-го сорту, це ідеально рівна поверхня і рівні краї. У більшості випадків на виробництві таку плиту купити не вийде, тому що заводи таку плиту ламінують і потім самі реалізують вже ламіноване ДСП за ціною, значно перевершує шліфоване. Така плита, мабуть, підійде тільки меблярам або ж під обклеювання або шпонування, тому що фізико-механічні властивості вона має ідентичні з другим сортом, а стоїть на порядок дорожче. 2-й сорт ДСП, це ДСП, яке потрапило під вибракування при виробництві 1 сорту. Але не варто думати, що це брак, просто на плиті з краю можуть бути незначний скол або відшарування. Може так само присутні невеликі подряпини на поверхні плити, але по наповненню і всього іншого це все той же перший сорт, але за нижчою ціною. Такий сорт активно використовується як будівельниками, так і мебельниками. 3-й сорт, він же ОПН, це брак від 1-го і 2-го сортів. Плити ДСП 3 сорти можуть бути тріснуті посередині, мати значну розбіжність по товщині або розшарування по всій плиті. Дуже часто такий сорт намагаються видати за 2-й, в результаті чого, складається неправильне уявлення другому сорті. 3 сорт це простий брак плити, його набувають здебільшого будівельні компанії для одноразового використання, наприклад для виготовлення опалубки.

Слайд 4

Властивості ДСП. Головною властивістю ДСП, перш за все, є її порівняно невисока вартість і можливість швидкої та простої обробки. Експлуатаційні ж властивості ДСП, в основному, залежать від її щільності, форми та розміру деревних частинок, а також кількості та якості сполучного матеріалу. Бувають плити з дуже малою, малою, середньої і високою щільністю. Крім того, розрізняють плити одно-, трьох-і пятишарові. ДСП не рекомендується застосовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю, в таких приміщеннях слід застосовувати тільки гідрофобізовані (тобто покриті спеціальним водовідштовхувальним складом) або захищені покриттями плити. Основна і видима на око відмінність, це різниця між шліфованим і ламінованим ДСП. Шліфоване ДСП це плита, яка не має будь-якого покриття, тобто її лицьова сторона нічим не відрізняється від «виворітньої». У свою чергу ДСП ламіноване (ЛДСП) покрито меламіновою плівкою (дуже схожа на пластик), на яку нанесено зображення декорів, або ж плівка пофарбована в один колір. Така ДСП значно дорожча в ціні і застосовується на меблевому виробництві. Шліфоване ДСП застосовується на об’єктах і будовах в місцях, де воно не доступне для огляду, наприклад, для виготовлення внутрішньостінних перегородок, і т.п.

Слайд 5

Переваги і недоліки ДСП. Переваги ДСП: У першу чергу, деревостружкова плита – це матеріал досить вологостійкий. Навіть звичайна плита ДСП без спеціального просочування деформувалася при повному зануренні у воду не більше, ніж на третину. У приміщенні при вологості в 50% ДСП майже не деформується, в той час як для виробів з дерева потрібні хороші умови. Крім того, ДСП також нейтрально реагує на зміни температур. Якщо додати, що ДСП має рівну поверхню, вогнетривкість до певних меж і бюджетна за ціною, то виходить такий набір достоїнств, що покупець віддасть перевагу покупці виробів саме з цього матеріалу. Але, як вже було зазначено вище, є у деревостружкової плити і свої недоліки. Недоліки ДСП: Перший ми вже відзначили – це формальдегіди смол, якими скріплена тріска в складі ДСП. Як правило, зараз смоли очищаються, і кількість смол невелика. До того ж, ДСП оббивають або обклеюють всякими покриттями, і будь це плівка чи шпон, вони в будь-якому випадку уповільнюють проникнення шкідливих речовин в повітря навколишнього простору. Другий недолік ДСП – це наслідок пористої структури матеріалу. Він не дуже добре тримає шурупи, особливо при повторному вкручуванню. Гірше, у порівнянні з деревом, гнеться. Тому, для виробництва деяких конструкцій ДСП не підходить.

Слайд 6

Області застосування ДСП. ДСП в будівництві: ДСП дуже активно і успішно застосовують при будівництві, для обшивки зовнішніх стін, внутрішньої сторони даху, для виготовлення стінових панелей, перегородок, підлог, довних балок, підвіконь. Плити низького гатунку використовують для будівництва тимчасових огорож або розбірних конструкцій. Це все відноситься до шліфованих плит, саме вони застосовуються при будівництві. У домашньому ремонті плити застосовують для перегородок або підстави для підлоги, під паркет або лінолеум. Одним із суттєвих недоліків ДСП є те, що цей матеріал сильно боїться вологи. При намоканні або знаходженні у вологому приміщенні, деревостружкова плита набухає і втрачає міцність. І навіть так зване вологостійке ДСП, за цим параметром сильно поступається іншим плитам. Меблі з ДСП: Друге за значущістю застосування ДСП, це меблева промисловість, там часто використовують ламіновані плити, але і без шліфованих не обходиться. Зараз майже 90% меблів виготовляється з ДСП різних декорів і товщини. Основні та найпростіші, повсякденні вироби з ДСП це столи, стелажі, полиці, шафи. Правда у ДСП є два основних недоліки. По-перше, матеріал досить «крихкий», тому погано утримує цвяхи і шурупи, особливо при повторному закручуванні. По-друге, необроблена (нічим не покрита) деревостружкова плита все-таки екологічно небезпечна. Тому, якщо вже і вибирати меблі з ДСП, то неодмінно з безпечної ДСП, так званого класу “Super E”.

Слайд 7

Виготовлення ДСП. На першому етапі виробництва відбувається переробка сировини. Використання круглої деревини скорочується за рахунок використання таких матеріалів, як тріска, тирса і вторинна деревина. Часто у виробництво ДСП йдуть всі види сировини одночасно, чи то в змішаних видах. Отриману стружку сортують, очищають і сушать. Потім з просмоленим стружки формується так званий килим, з якого після пресування виходить плита. Далі плити крайку і піддаються різним формам кінцевої обробки - шліфування, нанесення покриттів і іншим.

Слайд 8

Процес виготовлення ДСП: Сировина для виготовлення ДСП Відходи лісопильного заводу – це сировина для виробництва деревостружкових плит. Процес починається зі тирси яку вивозять з заводу у величезній кількості. Іншими компонентами являються деревні стружки і щіпки.

Слайд 9

Підготовка сировини: Стружки і щіпки завантажують дробарку, котра діє як гігантський кухонний комбайн, розмелюючи їх на дрібні шматочки. Товщина отриманих в результаті частинок не перевищує 0,7 мм.

Слайд 10

Видалення зайвої вологи зі стружки: Щоб видалити зайву вологу частинки на 25 хвилин поміщають в гігантські сушки. В їх камерах згорання спалюють деревний пил, що залишився в дробарці.

Слайд 11

Сортування частинок за розмірами: Із сушок висушені частинки деревини потрапляють в механічне сито, котре сортує їх за розміром. Занадто великі шматки повторно пропускають через дробарку. Більш крупні частинки утворюють внутрішній шар деревостружкової плити. Дрібні частинки утворюють більш гладкий верхній шар.

Слайд 12

Склеювання частинок та утворення полотна: Із смоли, води, парафіну і хімічних затверджувачів змішується клей. Машини змішують клей з частинками і формують суцільне довге полотно. Холодний прес видаляє з утвореного полотна повітря, а гарячий – активізує дію клею та спресовує його.

Слайд 13

Розрізання та охолодження плит: Після пресування пилка розрізає суцільне полотно на великі шматки котрі називаються плитами. Вони ще гарячі після гарячого пресу тому їх залишають охолоджуватись на протязі 30 хвилин.

Слайд 14

Шліфування та остаточне розрізання плит: Після того як плити охололи їх шліфують. Потім штабелювальний механізм складає їх одна на одну по 80 штук. Потім їх розпилюють на менш крупні шматки і відправляють споживачам.

Слайд 15

Висновки: Все, що раніше робилося з дерева, сьогодні може бути зроблено з ДСП. Для деяких ДСП – це синонім дешевого матеріалу, і тому складається враження, що він недовговічний, неміцний, або має інші недоліки, через які продається дешевше виробів з дерева. Деревостружкова плита, виготовлена з деревної тріски і смоли. Тріска підбирається певного розміру, а весь процес виготовлення ДСП регламентується ГОСТами. Це досить зручний матеріал для виготовлення меблів. Саме виробництво корпусних меблів і підштовхнуло дослідників в Америці середини ХХ століття до винаходу ДСП. З часом, технологію перейняли інші країни, і за роки існування ДСП люди переконалися в тому, що матеріал цей міцний, економічний і зручний.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Трудове навчання