X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕКСПЕДИЦІЯ УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

Завантажити презентацію

ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕКСПЕДИЦІЯ УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Миколаївська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 36 «Мій рідний край, моя земля очима сучасників».

Слайд 2

НАПРЯМОК ЕТНОГРАФІЧНЕ КРАЄЗНАВСТВО

Слайд 3

Во сне дороги – словно реки. Кибитка кораблем плывет, И шумный гомон пестрых юбок за той повозкою идет. Лишь Богу одному известно, где будет завтра сей народ, Цыган и сам не замечает, какой дорогою идет. А может, Божье провиденье поможет счастье им найти, И будет не нужна дорога, и будет некуда идти. Георгий Цветков «Рома»

Слайд 4

Цигани (самоназва — рома) мають індійське походження. Роми походять із касти "дом", яка включала професійних танцюристів, співаків і музикантів. За свою історію вони мали дві держави. Перша ромська держава Ельзот знаходилась на березі Аравійського моря (одна з гілок ромів так і називається — "зоти"). Друга країна Циганія — була на узбережжі Чорного моря на території сучасної Туреччини, де нині — Курдистан.

Слайд 5

У Європі появу циган вперше зафіксовано у хроніці угорського короля Андраша ІІ (1219). У Словаччині їхня поява відображена у хроніці Далиміла 1242 року. Але це були невеличкі групи циган. Масова їх поява у Чехії відома з 1399 року. В Угорщині цигани масово з'явилися близько 1417 року, коли імператор Сигизмунд погодився видати їм охоронні грамоти. Вони прибули до Вестфалії, ганзейських міст, Швейцарії. 1419 року цигани перейшли кордони сучасної Франції, а у 1427 року вперше з'явился біля брам Парижа. Перші згадки про циган у португальських джерелах належать до XVI ст. Майже тоді ж вони з'явилися в Шотландії та Англії. Одним з найважливіших явищ циганської історії було розселення румунських циган «керделарів» (котлярів), нащадки яких складають приблизно половину усіх циган світу. З пізнього середньовіччя Румунія була чи не головною «циганською» країною світу і мала значне циганське населення. Сьогодні кількість циган у світі припускають в межах 2-8 млн.