X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Післявоєнна Німеччина та німецьке економічне диво 50-60х рр"

Завантажити презентацію

"Післявоєнна Німеччина та німецьке економічне диво 50-60х рр"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація з всесвітньої історії на тему: Післявоєнна Німеччина та німецьке економічне диво 50-60х рр. 2013 Вчитель: Гуріна Л.В Учень:Мельник Дмитро 11-А

Слайд 2

1. Розпад Німеччини. 2. Економічне диво 50-60х рр 3. Берлінська стіна

Слайд 3

1. Територія Німеччини була розділена на 4 зони. Її управління здійснювала РМЗС (Рада Міністрів Закордонних справ). У 1947 р. був підписаний мирний договір з Німеччиною, 1955 з Австрією. За рішенням Контрольної Ради, Німеччина більше не повинна була бути загрозою миру. У Німеччині необхідно було провести:

Слайд 4

Суперечностей з приводу майбутнього Німеччини ставало все більше. СРСР не влаштовував план США з приводу Німеччині, а США радянський. Протистояння призвело в 1949 р. до утворення Федеративної Республіки Німеччини (ФРН) на Заході і Німецької Демократичної Республіки (НДР) на Сході.

Слайд 5

ФРН НДР Бонн – столиця ФРН Берлін – столиця НДР

Слайд 6

Вирішальне значення в розвалі Німеччини зіграло введення в Західній зоні західної марки, також приєднання Західної зони до плану Маршалла. Відповіддю СРСР було введення в Східній зоні своєї валюти. У серпні 1949 р. відбулися вибори в бундестаг (парламент ), 7 вересня 1949 р. в Західній зоні проголошена ФРН, канцлером став лідер Конрад Аденауер. У 1955 р. ФРН вступила в НАТО. Західна марка Марка НДР Федеральний канцлер ФРН Конрад Аденауер, 1949-1963 рр.

Слайд 7

Економісти ФРН пустили економіку країни у вільне плавання. Це дало результати. 50-і, 60-і рр. називають роками «німецького економічного дива». Більше 55% західних німців відносили себе до середнього класу. Це псували лише світові економічні кризи. Західний Берлін, через 10 років після війни.

Слайд 8

Причини економічного піднесення Німеччини виробництво відроджувалося на новій технічній основі; розвивалися новітні галузі, такі як електроніка, нафтохімія тощо; раціонально використовувалися допомога за «планом Маршалла» (2,7 млрд дол., з них 0,5 млрд як подарунок), кошти з державного бюджету, що виділялися для інвестування економіки, самофінансування підприємств; місткий внутрішній ринок і дешевизна робочої сили, що зумовили приплив іноземних капіталів; відсутність військових витрат, 10 млн переселенців із Центральної та Східної Європи як резерв дешевої робочої сили, подолання господарських диспропорцій розподілу;

Слайд 9

Етапи економічного прогресу 1948 – 1949   1950 –1951 1952 1953 – 1955 1955 – 1960 підвищення ставок реальної зарплати з урахуванням росту продуктивності праці , значне зростання виробництва; час найбільшої напруги в історії поствоєнного німецького ринкового розвитку , піднімається середньорічний рівень зайнятості; припинення зростання цін і перевірка створюваної економічної системи на міцність і придатність початок ери « добробуту для всіх» Період гальмування економічного підйому і перехід до спокійного прогресу.

Слайд 10

До результату цього десятиліття національний дохід подвоївся, виробництво чавуну зросло на 30,7%, сталі - на 33, алюмінію - на 67,4, сірчаної кислоти - на 39,9, електроенергії - на 209%. Найбільш високими темпами розвивалося виробництво пластмас: воно зросло в 4,4 рази, легкових автомобілів - на 87%, радіоприймачів - на 65, телевізорів - на 34%, а видобуток природного газу з 0,04 млрд. м3 в 1960 р. зросла до 12,6 млрд., тобто в 31,5 тис. разів Промисловість Зміни в структурі промисловості ФРН виразилися в зменшенні більш ніж удвічі частки добувної промисловості, в першу чергу за рахунок кам'яновугільної, що пов'язано з падінням ролі вугілля як джерела палива. Зменшилася частка галузей "легкої промисловості, таких як текстильна і взуттєва.

Слайд 11

Зростання промислового виробництва у Німеччині після другої світової війни

Слайд 12

Після аграрної реформи 1947 - 1949 рр. . , Що скоротила число юнкерських господарств , основна частина земельних угідь стала належати середнім і дрібним господарствам . У післявоєнний період частка зайнятих у сільському та лісовому господарстві систематично знижувалася : у 1950 р. тут було зайнято 21,6 % економічно активного населення , в 1954 р. - 19,6 , в 1960 р. - 13,8 , а в 1970 г . - тільки 8,2 %. Однак абсолютний розмір продукції сільського господарства за ці роки збільшувався. Висока інтенсивність даної галузі економіки забезпечувалася широкою механізацією і електрифікацією селянських господарств , застосуванням добрив і отрутохімікатів . До початку 70 -х рр. . за кількістю тракторів і комбайнів на одиницю площі ФРН перевершувала будь-яку з країн Західної Європи. Одночасно зростала продуктивність праці та врожайність у сільському господарстві. У цей період структура сільськогосподарського виробництва стала характеризуватися переважанням тваринництва , в основному м'ясо-молочного напрямку , продукція якого перевищила 70 % вартості сільськогосподарської продукції. В ході технічного перевороту , пов'язаного з інтенсифікацією виробництва , посилився процес укрупнення господарств. Дрібноселянське землеволодіння початок поступатися більш великому , більш стійкого в конкурентній боротьбі. Сільске господарство

Слайд 13

Розвиток науково- технічного прогресу в ФРН проходило в кілька своєрідних умовах. Його особливість полягала в тому , що головною базою для впровадження нової техніки в промисловість країни в перший період були не власні наукові дослідження і розробки , а іноземні патенти та ліцензії. Їх було вигідніше імпортувати , ніж витрачати великі суми на повторення вже створених передових технологій. Засоби , які неминуче були б витрачені на власні наукові дослідження , прямували у вигляді капіталовкладень на розширення і оновлення основних фондів народного господарства , що також прискорило загальне економічне зростання . Науково-технічний прогрес перетворився на вирішальний фактор економічного зростання країни. Він зумовив значну перебудову матеріальної бази всього народного господарства Науково-технічний прогрес

Слайд 14

Серед факторів , що сприяли розвитку економіки , окрім зазначених, слід назвати і такі , як оновлення основного капіталу , здійснення значної інтенсифікації праці робітників , високий рівень капіталовкладень Важливо й те , що країна протягом перших повоєнних років не несла скільки-небудь значного тягаря власних військових витрат , що дозволило уряду витрачати на капіталовкладення більшу частину національного доходу , ніж США , Англія та інші розвинені країни. Це пов'язано з тим , що до 1955 ФРН не мала права на власні збройні сили і виробництво військової продукції.

Слайд 15

Кузови Beetle ("Жуків") на німецькому заводі Volkswagen, 1960 р. В 50-х роках німецький ринок автомобілів значно перемагає британський, що лідирував до цих пір. Під керівництвом Івана Херста створюются так звані Beetle (народні автомобілі)

Слайд 16

. 17 червня 1953 відбулися хвилювання в містах пригнічених радянськими військами: Берліні, Лейпцигу, Галле та інших. Німці продовжували бігти в Західний Берлін. У 1961 р. відбувається «Берлінська криза», результатом стало зведення Берлінської стіни. Берлінська стіна

Слайд 17

Будівництво стіни Втеча німців з НДР до ФРН

Слайд 18

Наслідки Економічний підйом Німеччини у 50-60х роках спричинив у подальшому економічну кризу, пов’язану з надвиробництвом, що явило собою недостатню кількість робочих місць і розмежування території Німеччини.

Слайд 19

Висновок: Таким чином, після воєнної відбудови Німеччина дуже швидко займає одне з провідних місць у світі за дуже короткий час, що дійсно прирівнюєтся справжньому «економічному диву».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне