X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Відгадування загадок

Завантажити презентацію

Відгадування загадок

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

6. Відгадування загадок, словникова робота Чорно-біла одежина, Зверху - листяна хустина. Як весна – дарує сік, - П’ємо радо цілий рік. - Як ви здогадались? (Береза)

Слайд 2

Загадка В мене ніжка одна — Чобітка не маю, І хоч я без голови,— Шапку одягаю. (Гриб)

Слайд 3

- Як називається гриб, що росте під березою? - Як називається ліс, де ростуть лише берези? - Зараз ми будемо працювати над текстом про березовий ліс. ( Підберезник. ) ( Березняк. )

Слайд 4

7. Робота з текстом - Поясніть значення вислову “Ретельно стереже”. - Прочитайте текст. Біля селища росте березовий ліс. Там красуються старі й молоді берези, а під ними - гриби підберезники. Лісник обійшов лісові стежки й присів на пеньку послухати лісову казку. Він ретельно стереже березняк. - Про кого йде мова в тексті? - Що робив лісник у лісі? - Доберіть до тексту заголовок. - Випишіть споріднені слова, позначте корінь. ( Виставляння 5 частини пазла. )

Слайд 5

Спільнокореневі слова Березовий, берези, підберезники, березняк.

Слайд 6

Ліс, лісник, лісові, лісову.

Слайд 7

Робота з текстом (продовження) - Спишіть перше речення. - Визначте й підкресліть головні слова. - Усно встановіть зв'язок слів у реченні. - Побудуйте звукову модель слова біля. ( Виставляння 5 частини пазла. ) Ліс росте. Ліс (що робить?) росте. Ліс (який?) березовий. Росте (де?) біля селища. = =

Слайд 8

8. Робота по тестах Тест 1 - Спільна частина споріднених слів називається: а) коренем; б) реченням.

Слайд 9

Робота по тестах Тест 2 - Спільнокореневими називаються слова, які мають: а) однаковий корінь та спільне (однакове) значення; б) різні корені.

Слайд 10

Робота по тестах Тест 3 - Дібравши до слова кілька спільнокореневих слів, можна визначити: а) головні слова; б) корінь.

Слайд 11

Робота по тестах Тест 4 - Споріднені слова, в яких однаковий корінь називаються: а) близькими за значеннями; б) спільнокореневими.

Слайд 12

Робота по тестах Тест 5 - До слова білка спільнокореневими є слова: а) білочка, білчин; б) білий, біліє.

Слайд 13

Робота по тестах Тест 6 - До слова щастя близькими за значеннями є слова: а) радість, задоволення; б) щасливе, щастить. ( Виставляння 6 частини пазла. )

Слайд 14

V. Підсумок уроку - Ось нарешті ми склали пазл, у нас вийшла картина. Що на ній зображено? Ваше ставлення до природи? ( Природа. Літній та зимовий ліс, який гарний в різні пори року. )

Слайд 15

Якщо ти переконаний, що кожній людині треба піклуватися про природу, про все живе – простягни руку своїм сусідам і візьми їх за руки. Якщо ти ніколи не залишаєш сміття в лісі, то тупни ногами. Якщо ти не ламаєш гілочок дерев, кущів, то плесни в долоні. Якщо ти саджаєш і доглядаєш квіти, дерева, кущі, то підніми руки. Якщо тобі сподобалася наша картина і зображена на ній природа – посміхнись. Бережіть, турбуйтеся, любіть наш природний світ і він вам віддячить.

Слайд 16

VІ. Домашнє завдання Робота по картках (диференційовані завдання)

Слайд 17

Картка 1 - Прочитати речення. Записати їх у такому порядку, щоб вийшов текст. У споріднених словах позначити корінь. 1. Хліб починається з зернини. 2. Навесні трударі доглядають за посівами. 3. Люди збирають урожай і випікають пахучі хлібини. 4. Улітку виростає золотим колесом хлібне поле. 5. Восени хлібороби сіють добірне зерно. Група А

Слайд 18

Картка 2 Прочитати речення. Записати їх у такому порядку, щоб вийшов текст. У споріднених словах позначити корінь. Вип'є росу з трав. Незабаром вийде сонце. Щебетом привітають сонечко пташки. Починається новий день. Сонячні промені розженуть із галявини туман. Група Б

Слайд 19

Картка 3 Прочитати речення. Записати їх у такому порядку, щоб вийшов текст. У споріднених словах позначити корінь. Смачні будуть огірочки. Галинка пішла на город. Мама засолила їх на зиму. Там вона вибрала огірки. Група В

Слайд 20

На цьому наш урок закінчується. Дякую за увагу! М О Л О Д Ц І !

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство