X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Шлюбна поведінка птахів та улаштування гнізд

Завантажити презентацію

Шлюбна поведінка птахів та улаштування гнізд

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Шлюбна поведінка птахів та улаштування гнізд

Слайд 2

Шлюбна поведінка Шлюбна поведінка дуже різноманітна. Перед розмноженням самці та самки можуть утворювати пари на короткий час (більшість дрібних та середніх за розмірами птахів), на тривалий час або на все життя (великі за розмірами птахи), або зовсім не утворюють, а збираються у певних місцях. Для утворення пари, розмноження самцям необхідно привабити самку. Самці більшості видів змагаються між собою. Місця, де збираються багато птахів, називають токовищами.

Слайд 3

Приваблювання самок Самці різними засобами приваблюють самок: шлюбними танцями, боями, дарунками, шлюбними піснями, зміною і демонстрацією оперення. Самець знаходить, займає і захищає певну територію (гніздову), на якій може бути влаштоване гніздо. Спів самців не тільки приваблює самок, але й дає знати іншим самцям що територія зайнята.

Слайд 4

Приваблювання самок

Слайд 5

Приваблювання самок Деякі птахи використовують не власний спів, а інші звуки. Наприклад дятли стукають дзьобом з великою швидкістю по сухому сучку, білі лелеки закидають голову догори і стукають двома половинами свого дзьоба тощо. Шлюбна поведінка самця закінчується із закінченням періоду розмноження.

Слайд 6

Розмноження Розмноження в різних видів птахів відбувається у різний термін. В Україні воно починається навесні. За літо птахи можуть виводити або лише один раз пташенят (наприклад, білі лелеки), або кілька (до трьох – хатні горобці).

Слайд 7

Улаштування гнізд Для висиджування яєць більшість птахів будує гнізда (з трави, гілочок, каміння, моху тощо). Зозулі підкидають свої яйця у гнізда інших видів птахів. Кайри відкладають яйця на скелях, пінгвіни – не будують гнізд.