X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Шлюбна поведінка птахів та улаштування пташиних гнізд

Завантажити презентацію

Шлюбна поведінка птахів та улаштування пташиних гнізд

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Шлюбна поведінка птахів та улаштування гнізд

Слайд 2

Шлюбна поведінка Шлюбна поведінка дуже різноманітна. Перед розмноженням самці та самки можуть утворювати пари на короткий час (більшість дрібних та середніх за розмірами птахів), на тривалий час або на все життя (великі за розмірами птахи), або зовсім не утворюють, а збираються у певних місцях. Для утворення пари, розмноження самцям необхідно привабити самку. Самці більшості видів змагаються між собою. Місця, де збираються багато птахів, називають токовищами.

Слайд 3

Приваблювання самок Самці різними засобами приваблюють самок: шлюбними танцями, боями, дарунками, шлюбними піснями, зміною і демонстрацією оперення. Самець знаходить, займає і захищає певну територію (гніздову), на якій може бути влаштоване гніздо. Спів самців не тільки приваблює самок, але й дає знати іншим самцям що територія зайнята.

Слайд 4

Приваблювання самок

Слайд 5

Приваблювання самок Деякі птахи використовують не власний спів, а інші звуки. Наприклад дятли стукають дзьобом з великою швидкістю по сухому сучку, білі лелеки закидають голову догори і стукають двома половинами свого дзьоба тощо. Шлюбна поведінка самця закінчується із закінченням періоду розмноження.

Слайд 6

Розмноження Розмноження в різних видів птахів відбувається у різний термін. В Україні воно починається навесні. За літо птахи можуть виводити або лише один раз пташенят (наприклад, білі лелеки), або кілька (до трьох – хатні горобці).

Слайд 7

Улаштування гнізд Для висиджування яєць більшість птахів будує гнізда (з трави, гілочок, каміння, моху тощо). Зозулі підкидають свої яйця у гнізда інших видів птахів. Кайри відкладають яйця на скелях, пінгвіни – не будують гнізд.

Слайд 8

Кайри відкладають яйця на скелях. Пінгвіни – не будують гнізд.

Слайд 9

Будова гнізда Гніздо має підняті краї та заглиблену внутрішню частину – лоток. У заглибленій частині й знаходяться яйця і пташенята. Гніздо може кріпитися в розвилина гілок (дрозди, щиглики, зяблики тощо), на кущах, на камінні тощо. Складні гнізда плетуть кропивники, ткачики, довгохвоста синиця – товстостінні, закриті, у вигляді кулі, мішка тощо з бічним виходом. З великих сучків, гілок будують гнізда ворони, граки, денні хижі птахи. Деякі види гніздяться на землі (чайки, жайворонок, крячки), в дуплах (дятли, синиці, повзики, крутиголівки тощо), у норах по берегах річок (рибалочки, берегові ластівки). Деякі стрижи та ластівки ліплять гнізда з грудочок глини, грязі, склеюють їх липкою слиною. Іноді самки вискубують з себе пух і вистилають ним гніздо (гаки, качки, гуси).

Слайд 10

Гнізда

Слайд 11

Яйця Кількість яєць в гнізді можу бути різною. У великих птахів кількість невелика – 1-2 (грифи, орли), у дрібних – більша (у великою синиці – до 14, сірої куріпки – до 26 тощо). Яйця бувають різними за розмірами, забарвленням (у закритих гніздах переважно біле, на відкритих просторах – маскуюче), формою (округлі, кулясті, грушоподібні тощо, але переважно яйцеподібні).

Слайд 12

Пташині яйця

Слайд 13

Насидна пляма На черевному боці в насиджуючого птаха утворюється насидна пляма. Це оголена ділянка тіла на період насиджування яєць.

Слайд 14

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство