X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Шлюбна поведінка, розмноження та розвиток птахів

Завантажити презентацію

Шлюбна поведінка, розмноження та розвиток птахів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Шлюбна поведінка, розмноження та розвиток птахів Вчитель біології Тимошенко А.Й. {

Слайд 2

Мета уроку: Освітня: продовжити вивчати будову і процеси життєдіяльності птахів; розкрити особливості їх розмноження та індивідуального розвитку; ознайомити із будовою яйця та особливостями розвитку зародка птахів, процесом інкубації.,  показати ознаки ускладнення організації птахів у порівнянні з плазунами. Розвиваюча: розвивати уміння виділяти головне у матеріалі, що вивчається; уміння спостерігати, порівнювати і робити відповідні висновки; розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення. Виховна: виховувати в учнів любов до природи рідного краю, почуття прекрасного, відповідальність за тих, хто живе поряд з нами.

Слайд 3

Епіграф: Є багато пташок голосних, Любі, милі нам співи пташині. Та завжди наймилішими з них Будуть ті, що у рідній країні.

Слайд 4

Птахи Моногамні Полігамні

Слайд 5

Шлюбна поведінка птахів

Слайд 6

Шлюбна поведінка птахів

Слайд 7

Влаштування гнізд Південноазіатські кравці будують гнізда у формі мішечка, зшиваючи між собою декілька листків, що ростуть безпосередньо на дереві. Самець викльовує дірки в краях листя, а потім протягає крізь них рослинні волокна - саморобні нитки. Нитки кравці роблять з волокон бавовни, ниток з коконів тутового шовкопряда, з шерсті або павутини. Багато ластівок також будують закриті гнізда з болота і слини, що їх вони прикріплюють під нависаючими краями дахів, щоб захистити гнізда від дощу.

Слайд 8

Влаштування гнізд Звичайні суспільні ткачики бережуть сили і спочатку разом будують дах у вигляді парасольки, який захищає їх від дощу і вітру. Під цим великим дахом вони будують окремі гніздові камери, в кожній з яких селиться одна пара. Ткачики, ймовірно, є найздібнішими будівельниками гнізд.

Слайд 9

Влаштування гнізд

Слайд 10

Влаштування гнізд

Слайд 11

Влаштування гнізд

Слайд 12

Будова яйця

Слайд 13

Різноманітність забарвлення яєць

Слайд 14

Різноманітність забарвлення яєць

Слайд 15

Інкубація Ембріональний етап розвитку птахів відбувається під час інкубації (процесу обігріву яєць, у результаті якого відбувається розвиток зародка). Інкубація забезпечується дорослими птахами, які насиджують кладку, або в інший спосіб забезпечують обігрів яєць.

Слайд 16

Розвиток птахів

Слайд 17

Правила поводження в природі - Не тривожте птахів у період виведення потомства. Стає все менше птахів, які гніздяться на землі та кущах; - Дотримуйтесь тиші, коли відправляєтесь в природу; - Не чіпайте гнізд та яєць птахів; - Не беріть з гнізда пташенят; - По лісу та галявинах ходіть по стежечках , щоб раптово не наступить на пташине гніздо

Слайд 18

Турбота про потомство Тією чи іншою мірою всі птахи піклуються про потомство. Воно полягає в спорудженні гнізда, висиджуванні яєць, вигодовуванні, обігріві й захисті пташенят тощо. Але деякі види (звичайна зозуля) пташенят не висиджують, а підкладають свої яйця в гнізда інших видів, які й вигодовують їхнє потомство.

Слайд 19

Турбота про потомство

Слайд 20

Рефлексія Найбільше мені сподобалось… Мені ці знання знадобляться… Мені б хотілося дізнатися ще про…

Слайд 21

Домашнє завдання Опрацювати § 44, ст. 179-185, дати відповіді на питання 1-8 (с.р.), 1-3 (д.р.), ст. 185. Підготувати повідомлення на теми: «Як птахи орієнтуються під час перельотів?», «Метод кільцювання птахів»  

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія