X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Віночок вити — життя любити"

Завантажити презентацію

"Віночок вити — життя любити"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

"Віночок вити — життя любити"

Слайд 2

Вінок — невід'ємна частина українського дівочого національного костюма. Це не тільки прикраса, це — оберіг, "таємничий знахар душі".

Слайд 3

Сьогодні на уроці ми дізнаємось багато нового і цікавого про обов'язковий елемент дівочого українського вбрання — вінок. Кожна дівчина знала влас-тивості квітів і трав, які з любов'ю вплітала до вінка, бо вони символізували різні моральні якості, оберігали її від хвороб, зла, всіляких негараздів.

Слайд 4

Діти, відгадайте кросворд на основі загадок про квіти, що вплітались до вінка. Під час цієї роботи користуйтесь тематичним тлумачним словником, який лежить на кожній парті По горизонталі: 1. Виглядають із пшениці синьоокі чарівниці. 2. Стоять у полі сестриці золотоокі з білими віями. 3. Хто з вас, діти, нас не знає? Ми у лісі проживаєм. Дзвоном сонце зустрічаєм, маєм гарні, сині очки, називаємось... 4. Йде на літо він у поле, сам росте чубатий, голий; а на зиму йде до хати, щоб усіх позодягати. 5. Сіяв шпак червоний..., а вродило просо. Здиву вався: як це так? Де воно взялося? По вертикалі: 1. Золоте решето чорних хатинок повне. 2. Є в степу такий полин: запах чудодійний має наших пагорбів й долин. Раз дихнеш — здоровий бу деш, рідний край свій не забудеш. 3. Все мороз поглушив, а мого цвіту не згубив. 4. Мов жаринки, ... квітнуть на осонні. Ще й у мене у руці — на моїй долоні.

Слайд 5

Слова для довідок: Волошка. Ромашка. Дзвіночки. Льон. Мак. Соняшник. Євшан. Барвінок. Чебрець. 7 3