X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Наркоманія – чума суспільства ХХ століття

Завантажити презентацію

Наркоманія – чума суспільства ХХ століття

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Наркоманія – чума ХХ століття!

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

За останні 5 років різко зросла кількість неповнолітніх, особливо підлітків, які вживають дурманні речовини, що викликають хворобливу пристрасть – токсикоманію. Токсикомани домагаються стану сп’яніння, дихаючи аерозолями – отруйними речовинами, що випаровуються. Під час вдихання ці речовини через дихальну систему потрапляють у кров і проникають у головний мозок. Ефірні та ацетонові сполуки змінюють процеси збудження і гальмування в корі головного мозку – виникає ейфорія. Але найстрашнішим є те, що такі сполуки спричинюють складні деструктивні зміни в клітинах печінки і нирок, які виконують функцію очищення (захисту) організму від токсичних речовин і продуктів обміну. Уживання дурманних (нейротропних) токсичних речовин може також спричинити пригнічення дихання, порушення серцевої діяльності, а часом – непритомність і навіть смерть. Виявлено, що вдихання аерозольних речовин призводить до того, що за найменшого фізичного напруження, наприклад, на уроці фізкультури або підчас танців на дискотеці, виникає критична серцева недостатність.

Слайд 5

Незалежно від виду наркотичної речовини у поведінці, характері та фізіології підлітків, які їх вживають, настають зміни, при цьому можуть відмічатися такі прояви: · безпідставні зникнення з дому на досить тривалий час; · пропуски занять у школі, зниження успішності у навчанні; · різкі несподівані зміни поведінки (необгрунтована агресивність, злобність, замкнутість, брехливість, відчуженість, неохайність); · поява боргів; зникнення з дому цінних речей і грошей, крадіжки; · втрата інтересу до навчання, праці; перегляду телепередач, улюбленої музики тощо; · байдужість до колишніх захоплень; · зникнення з дому або поява у підлітка таких хімічних речовин як оцет, питна сода, перманганат калію, йод, ацетон, флаконів з невідомими рідинами тощо; · наявність серед речей підлітка шприців, голок, гумових джгутів, таблеток, наркотичних речовин; · поява у лексиконі нових жаргонних слів: “баян, машина” – шприц, “колеса” – таблетки, “драп, план, дур, ширка” – назви наркотичних речовин та ін.; · наявність слідів від ін’єкцій на будь-яких частинах тіла, особливо на передпліччі; · розлади сну (безсоння або надзвичайно тривалий сон, сон удень, важке пробудження і засинання, тяжкий сон); · розлади апетиту (різке підвищення апетиту або його відсутність, вживання значної кількості солодощів, поява надзвичайної спраги); · коливання розміру зіниць (зіниці різко розширені або звужені до розміру булавкової головки) та зміни кольору шкіри (різко бліда, сірувата).