X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Основні функції мови

Завантажити презентацію

Основні функції мови

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація

Слайд 2

Мова – це найскладніша система значень і відносин, розпоряджень і оцінок, етики й естетики, віри і переконань, концепції часу і простору. Чітке вираження своєї думки, точний підбір слів, багатство мови формують мислення людини і її професійні навички у всіх напрямках людської діяльності. І по тому, як людина говорить, ми легко і відразу можемо судити про те, з ким ми маємо справу: ми можемо визначити ступінь інтелігентності людини, ступінь її психологічної урівноваженості, ступінь її можливої закомплексованості.

Слайд 3

Функції мови(від лат. functio — виконання, здійснення) — призначення, роль, завдання, що їх виконує мова в суспільному вжитку. Оскільки мова — явище системне, усі її функції виступають не ізольовано, а проявляються в тісній взаємодії. Відмінність чи неповнота використання якоїсь із них згубно впливає на мову в цілому, а це, у свою чергу, відбивається на долі народу.

Слайд 4

Функція в якій мова використовується для інформаційного зв’язку. Суть цієї фунуції полягає у спілкуванні, обміні інформацією. Це одна з найважливіших функцій мови, адже спілкування, з одного боку, необхідне для самозбереження людини як особистості, а з другого – це чинник розвитку мови. Мова, якою не спілкуються, стає мертвою; народ, який втрачає мову, зникає.

Слайд 5

Спілкуватися за допомогою якоїсь мови можуть лише носії цієї мови. Ідентифікаційна функція виявляється в часовому й у просторовому вимірах. Ми, сучасні українці, відчуваємо свою спільність і з пращурами, і з нащадками, і з тими, хто перебуває поряд, і з тими, хто в інших краях. Кожна людина має своєрідний індивідуальний мовний «портрет», мовний «паспорт», у якому відображено всі її національно-естетичні, соціальні, культурні, духовні, вікові та інші параметри. Лише для тих хто знає мову, вона є засобом спілкування, ідентифікації, ототожнення в межах певної спільноти.

Слайд 6

Полягає в тому, що вона є універсальним засобом вираження внутрішнього світу людини. Вона дає можливість перетворити внутрішнє, суб’єктивне в зовнішнє, об’єктивне, доступне для сприйняття. Кожний Індивід має унікальний неповторний світ, сфокусований у його свідомості, у надрах інтелекту, у гамі емоцій, почуттів, мрій, волі. І цей прихований світ може розкрити для інших лише мова: чим досконаліше володієш мовою, тим виразніше, повніше, яскравіше постаєш перед людьми як особистість.