X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Інструментальне соло

Завантажити презентацію

Інструментальне соло

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Інструментальне соло

Слайд 2

Слайд 3

Музичний словничок Інструментальну музику, яку виконує один інструмент, називають сольною, а виконавця такої музики — солістом.

Слайд 4

Н. Паганіні. Рондо зі скрипкового концерту № 2. Соната для скрипки та гітари Ф. Шопен. Етюд № 2 фа-мінор.

Слайд 5

Аналіз музичного твору Які характерні риси цих творів? Чим вони подібні та чим відрізняються? Який з творів прозвучав у сольному виконанні? Чи схожа музика Паганіні на ту, яку ви слухали раніше? Який з інструментів виконував соло? Розкажіть про засоби музичної виразності кожного твору.

Слайд 6

Фридерик Франсуа Шопен — найвидатніший польський композитор та піаніст. Його твори для фортепіано та фортепіано з оркестром вважають вершиною інструментальної музики. Композитор є автором2 концертів, 57 мазурок, 16 полонезів, 19 ноктюрнів та вальсів, 27 етюдів та інших творів.

Слайд 7

Музичний словничок Слово «етюд» може означати: Твір образотворчого мистецтва допоміжного характеру, виконаний з натури; Невеликий літературний твір; Невеликий музичний твір віртуозного характеру або п’єса навчального характеру.

Слайд 8

Мені здається, що осінь приходить ще в серпні. Раптом бачиш, що сонце стало не таке рішуче і настирне, тіні не такі чіткі й контрастні, а трава висушена за літо безжалісною спекою, пожовтіла, втратила соковиту пружність і сухо потріскує під ногами. Але найголовніше – в повітрі з’являється особливий ледь-ледь вловимий солодкувато-медовий запах. І буває він тільки в серпні. Його ніби й немає, а повіє легенький вітерець, і вловлюєш шляхетний і стриманий запах деревію, гіркуватий – полину, такий, що повертає в дитинство – нагідок, солодкувато-п’янкий чебрецю, а ще ромашок, заячої морковки, солодки... Живописний етюд Нотний текст етюду Ф. Шопена Фотоетюд Літературний етюд Photo Photo Photo Photo Photo Photo

Слайд 9

Музичний словничок Соліст-виконавець може виконувати музичний твір із супроводом (оркестру, ансамблю тощо). Виконання музичного твору двома музикантами називають дуетом, а трьома музикантами — тріо

Слайд 10

Ніколо Паганіні — італійський скрипаль-віртуоз, композитор та гітарист. Автор 24 каприсів для скрипки соло, 6 концертів для скрипки та оркестру, 12 сонат для скрипки та гітари, 12 струнних квартетів й інших творів. Одинадцятирічним хлопчиком Паганіні вперше виступив на концерті в Генуї. Він добре володів інструментом й невдовзі став найвідомішим виконавцем у всій Італії. З 1828-1834 концертував, заявивши про себе як найдивовижніший віртуоз епохи.

Слайд 11

Музичний словничок Концерт — великий віртуозний за характером музичний твір, написаний для одного інструмента в супроводі оркестру або ансамблю.

Слайд 12

Норвезька народна пісня «Чарівний смичок».

Слайд 13

Узагальнення Розкажіть про свої враження після прослуханих творів. У чому, на вашу думку, геніальність Ф. Шопена та Н. Паганіні? Чим вразила вас музика цих геніїв? Дайте визначення поняттям: соло, дует, тріо.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Музика