X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Основні умови, можливості та технології енерговикористання соломи

Завантажити презентацію

Основні умови, можливості та технології енерговикористання соломи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Фахова агенція з відновлювальної сировини(FNR) Д-р інж. Андреас Шютте управляючий Основні умови, можливості та технології енерговикористання соломи 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Слайд 2

План Вступ Основні умови та потенціал: Можливості та обмеження використання соломи, зумовлені особливостями сільського господарства Наявність соломи як енергоносія Технології енерговикористання соломи Діяльність FuE з метою впровадження іновативних методів вироблення енергії з сооми Висновки, перспективи 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Слайд 3

Фахова агенція з відновлювальної сировини(FNR) Функції: Організація з виконання проектів та централізованого координування в галузі відновлювальної сировини в Німеччині Заснована: у жовтні 1993р. Місцезнаходження: Гюльцов/Бютцов Кількість членів: 67 Кількість співробітників: 57 Підтримка: Федерального міністерства продовольства, сільського господарства та захисту прав споживачів (BMELV) Бюджет: 45 Mлн. € у 2009 р. 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Слайд 4

Основні умови використання соломи у виробництві енергії на прикладі Німеччини 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Слайд 5

Основні умови використання соломи у виробництві енергії на прикладі Німеччини 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Слайд 6

Тверді біоенергоносії Гранулят з деревини Тріски з кругляку Цурки та дрова Відходи лісової та деревообробної промисловості Солома, зерно, та відходи сільськогосподарського виробництва Енергомісткі рослини 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Слайд 7

Солома – енергоносій? Чому? Солома є наявною та постійно відновлюваною сировиною Хоча соломи достатньо в регіонах, але видобувати енергію з неї досить складно; крім того, можливий негативний вплив на довкілля Універсальні можливості застосування для вироблення теплової та електроенергії або палива, відносно низькі експлуатаційні витрати/витрати на паливо Не конкурує з продовольчими культурами Використання соломи в якості сировини можливе в інтегрованих потоках матеріалів Економічна ефективність використання в сільській місцевості 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Слайд 8

Quelle: BMELV, Statistisches Jahrbuch 2006 Площа Німеччини: 35,7 Mлн. гa Потенціал соломи як енергоносія на прикладі Німеччини 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Слайд 9

Потенціал соломи як енергоносія на прикладі Німеччини Сценарій 2010р.: Біоенергетичний потенціал Німеччини Технічний потенціал соломи у Німеччині у 2009р.: Quellen: TLL, BMELV, * Annahme: Korn-Stroh-Verhältnis 0,9 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Слайд 10

, Замкнення кругообігу Сільське та лісове господарство CO2 - Фосфор Азот Сірка Орг.речовини … Біомаса Перетворення 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Слайд 11

Принципи керування кругообігом Щоб зберегти родючість грунтів необхідно компенсувати обсяг видалених поживних речовин та гумусу. Солома є важливим чинником сівообороту, тому необхідно розробляти концепції постійного відновлення На відміну від іншої енергомісткої сировини, такої як напр. солома для спалення в енергоустановках, інші рослини складно повернути після використання у природний круообіг: Після використання, матеріал насамперед спалюється, При спаленні залишається попіл, погано придатний до подальшого використання Слід розробляти концепції використання соломи як енергоносія 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Слайд 12

Сфери застосування соломи Сільське господарство: Повернення поживних речовин у грунт та збереження частки гумусу, Підстилка для худоби (зокрема - коней), Кормова складова Використання в якості матеріалу Сировина для вироблення лігноцелюлози (напр. в очищувальних біоустановках) Ізоляційний матеріал Виробництво панелей та будматеріалу, У деревообробній промисловості Використання в якості енергоносія Термічне перетворення: тепло, міні-ЕС, біопальне, Ферментаційні процеси (після підготовки):біогаз, біоетанол 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Слайд 13

Процес перетворення Біомаса/солома теплохімічне біохімічне Фізико-хімічне Види твердого біопального Газ від переробки, піролізне масло, кокс Біоетанол (не на належному рівні*) Спалення Енергія Сировина Перетворення Проміжний продукт Перетворення Продукт Технологічні розробки в галузі „Застосування соломи в енергетиці“: Дослідження, розробка та демонстрація всього виробничого ланцюжка Синтез * Біоетанол 2 покоління (BtL) 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Слайд 14

Постачання соломи як енергоносія Солома-енергоносій 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Слайд 15

Вироблення тепла: Солом'яний гранулят 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Слайд 16

Вироблення тепла: Солом'яний гранулят Quelle: Ökotherm GmbH 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Слайд 17

Вироблення тепла: спалення соломи Quellen: Lin-Ka, Fachhochschule Münster 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Слайд 18

Теплотехнічні характеристики соломи З теплотехнічної точки зору, солома – складне пальне, яке важко піддається термохімічному перетворенню: Неповне згоряння, довготривалі технологічні перерви - в зоні горіння необхідно збалансувати надходження повітря та палива, Низька ефективність енергоустановок (к.к.д.), Високий вміст золи (до 10 M.-%) та хлору (0,2 - 1 M.-%), ризик корозії при замалому показнику точки роси Занизька температура плавлення золи (за звичай, набагато нижче 900°C), можливе утворення шлаків, отже - необхідність частих профілактичних робіт Підвищений рівень викидів: пил/дрібнодисперсний пил та окис вуглецю, особливо при експлуатації з перервами – проблема отримання дозволів на експлуатацію. 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Слайд 19

ТЕЦ на соломі – приклад ТЕЦ в м. Слагельзе/Данія Пуск: 1990 р. Потужність: 11,4 MW Витрати соломи: 30.000 т/рік Параметри пари: 67 bar/450°C Велика ТЕЦ з соломоспалювальними системами потужністю > 1 MWel – сучасний технічний рівень! 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Слайд 20

Іновації FuE з вироблення енергії з застосуванням соломи ТЕЦ з системою утворення газу з біомаси CarboV-Compact FKZ 99NR015 TAF GmbH: натуральна біомаса: від деревини до соломи, 2-етапний метод газоутворення, FWL 500 kWth /125 kWel ТЕЦ з системою утворення газу з біомаси (солома), FKZ: 08NR208 REW GmbH, 2-етапний метод газоутворення, /паровий риформінг, потужність – 50 -150 kWel ТЕЦ з соломоспалювальними системами потужністю < 1 MWel – ще не на належному технічному рівні! 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Слайд 21

Перспективи використання соломи Нові розробки в галузі енерговикористання соломи: Кондиціонування соломи заради спрощення подальшого видобутку енергії – приклади: Bioliq-процес від дослідницького центру м. Карлсруе (BtL), Абляційний флеш-піроліз PyTec, Ферментаційне перетворення в етанол Розробка первинних та вторинних заходів з метою покращення показників виробничих викидів, оптимізації теплотехнічних характеристик спалювальних систем У разі інтенсифікації використання соломи для виробництва енергії,питання незамкненого кругообігу поживних речовин залишається відкритим 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Слайд 22

Вимоги директиви ЄС: RL 2009/28/EG щодо неперервного використання біоенергії Німеччина, NachV: Види біопалива, які мають слугувати цілям розвитку відновлювальних енергоджерел та/або під використання котрих надаються фінансові дотації, повинні відповідати вимогам сталого розвитку. Quelle: Directive of the European Parliament and of the Council on the promotion of the use of energy from renewable sources 2009/28/EG Вимоги до видів біопалива та їхнього виробництва THG-економія насамперед мінімімум 35% Не використовувати площі з великим біологічним різномаїттям Ліси та лісові насадження Документально підтверджені заповідні зони Не використовувати площі з високим вмістом вуглецю Вологі землі, торфовища Суцільні лісопосадки Cross Compliance (EC1782/200317) Довкілля Гарні с/г та екологічні умови (Ст. 5) Луки, пасовиська, вигони Інші площі з деревами > 5m… Діє тільки в ЄС Прямі зміни у землекористуванні включаються до балансу THG 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Слайд 23

Проект співробітництва MOE 08/01 від GFA Проектні цілі: Стимулювання використання відновлюваної сировини – з акцентом на її енерговикористання – в Україні та Російській Федерації Загальна мета: Впровадження вирощування та енерговикористання відновлюваної сировини в Росії та Україні Окремі цілі: Взаємний інформаційний обмін у галузі біоенергетики, розробка та підготовка інформаційних матеріалів Визначення контактних осіб та осередків з метою поглибленого консультування за проектами мультиплікативного характеру; З метою устаткованого розвитку технологій використання біомаси - створення інформаційної платформи з наданням поглиблених консультаційних послуг; Координування діяльності та контактів на промисловому та державному рівнях 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Слайд 24

Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V. (FNR) Щиро дякую за увагу! Фахова агенція з відновлюваної сировини Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V. Hofplatz 1 18276 Gülzow, Deutschland Tel: +49(0)3843/6930-0, Fax: +49(0)3843/6930-102 E-Mail: info@fnr.de Internet: www.fnr.de Відвідайте наш Інтернет-портал: www.nachwachsende-rohstoffe.de 26. Oktober 2009, Kyiv, Ukraine Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне