X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ХРОНІЧНА КРИТИЧНА ІШЕМІЯ НИЖНІХ КІНЦІВОК (ХКІНК)

Завантажити презентацію

ХРОНІЧНА КРИТИЧНА ІШЕМІЯ НИЖНІХ КІНЦІВОК (ХКІНК)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тернопільська університетська лікарня Відділення судинної хірургії ХРОНІЧНА КРИТИЧНА ІШЕМІЯ НИЖНІХ КІНЦІВОК (ХКІНК) 2011 р.

Слайд 2

Термін «критична ішемія» кінцівок («critical limb ishemia») був вперше введений P.R. Bell у 1982 році для принципового виділення групи пацієнтів з болями у спокої, виразками і некрозами дистальних відділів нижніх кінцівок (НК).

Слайд 3

Критична ішемія кінцівки – синдром декомпенсації хронічної артеріальної недостатності кінцівки внаслідок захворюваннь периферичних артерій (ЗПА), основними клінічними ознаками якого є: болі в нижніх кінцівках у нічний час (ІІІ стадія за Fontaine), які порушують сон, тривалістю більше 2 тижнів і вимагають постійного знеболення, трофічні виразки на нижніх кінцівках, обумовлені ЗПА, поширені ішемічні зміни шкіри або гангрена (IV стадія за Fontaine). біль у ногах (нозі) при ходьбі на кілька кроків.

Слайд 4

ХКІНК відповідає 3 та 4 стадіям ішемії за класифікаціями Покровського А.В. або Фонтейна (або 4,5 і 6 стадіям за новими рекомендаціями Society for Vascular Surgery і International Society for Cardiovascular Surgery (SVS-ISCVS)). Термін «критична ішемія» обумовлює хронічну течію і має бути віддифференційований від гострої ішемії кінцівки. Діагноз ХКІНК має бути підтверджений результатами інструментальних методів обстеження (вимірювання кісточкового АТ (КАТ), пальцевого АТ (ПАТ), черезшкірного насичення тканин киснем, УЗДС, КТ, МРТ, ангіографія).

Слайд 5

10-50% пацієнтів не звертаються за медичною допомогою