X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ми нащадки Піфагора

Завантажити презентацію

Ми нащадки Піфагора

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ми нащадки Піфагора

Слайд 2

Біографія Піфагора Дата і місце народження: бл. 570 до н. е., Самос Дата і місце смерті: бл. 490 до н. е., Метапонт (Італія)

Слайд 3

Троя

Слайд 4

Місто Троя Відомо, що в місті Троя жили 3 великих математика Архімед, Піфагор, Евклід. Саме тому місто Трою вважають містом звідки пішла математика.

Слайд 5

Піфагор Самоський 570 - 500 рр. до н.е.

Слайд 6

Піфагор Самоський Давньогрецький філософ Релігійний і політичний діяч Засновник піфагореїзму Математик

Слайд 7

Біографія Піфагора Батьки - Мнесарх і Партеніда з Самоса; У 18-річному віці відправився в подорож в Єгипет, Вавилон; Повернувся на батьківщину в 56 років; У грецькій колонії Кротоні в Південній Італії заснував свою школу; Був одружений на своїй учениці Феано, мав сина і дочку.

Слайд 8

Легенди та міфи Умів розмовляти з птахами і тваринами Повелівав духами і робив передбачення здатний роздвоюватися зцілював людей Перевтілений бог Аполлон Мав золоте стегно

Слайд 9

Визначальний теза системи вчення Піфагора - переконання в нерозривному зв'язку природи, людини і КОСМОСУ і в рівність всіх людей перед обличчям вічності та природи.

Слайд 10

«ЗОЛОТІ ВІРШІ» ПІФАГОРА У них Піфагор висловив моральні правила, суворе виконання яких призводить душі заблудших до досконалості.

Слайд 11

Ось деякі з них: Не роби ніколи того, чого ти не знаєш, але навчися всього, що слід знати, і тоді ти будеш вести спокійне життя. Терпи лагідно жереб, який він є, і не нарікай на нього. Привчайся жити без розкоші.

Слайд 12

«ЗОЛОТІ ВІРШІ» ПІФАГОРА «Будь справедливий і в словах, і у вчинках своїх незмінно, Слідуючи в них непохитно велінням розуму і закону, Пам'ятай, що рок неминучий до смерті людей всіх призводить, Пам'ятай, що блага земні, як з легкістю людям даються,Також легко зникають ... »

Слайд 13

У школі Піфагора глибоко шанують математику та філософію.«ВСЕ Є ЧИСЛО» - кредо філософії Піфагора. А математика стає знаряддям пізнання світу.

Слайд 14

Основні досягнення Піфагора в його школі: довів теорему, яка носить зараз його ім'я; ввів доказ в геометрію; заклав основи теорії пропорцій (арифметичних, геометричних і гармонійних); розвинув теорію музики й акустики; висловив здогад про кулястість Землі; за допомогою чисел намагався осмислити: справедливість, смерть, постійність, чоловік, жінка та інше.

Слайд 15

Вислови Піфагора Велика наука жити щасливо полягає в тому, щоб жити тільки в сьогоденні.  Дружба є рівність. Життя подібне ігрищам: інші приходять на них змагатися, інші торгувати, а найщасливіші - дивитися. З двох чоловік однакової сили сильніше той, хто правий.

Слайд 16

Піфагорійська школа Умови прийому до школи Піфагора: відмовитися від особистої власності на користь союзу; не проливати крові; не вживати м'ясної їжі; берегти таємницю вчення свого вчителя; не навчати інших за винагороду.

Слайд 17

Розпорядок дня в школі

Слайд 18

Розпорядок дня в школі

Слайд 19

«Геометрія володіє двома скарбами: одне з них - це теорема Піфагора» Іоганн Кеплер

Слайд 20

Без перебільшення можна сказати, що це найвідоміша теорема геометрії, бо про неї знає переважна більшість населення планети, хоча довести її здатна лише дуже незначна його частина. Теорема Піфагора!

Слайд 21

У чому ж причина такої популярності «Піфагорових штанів»? а) простота, б) краса, в) значимість. Знавці стверджують, що причин тут три:

Слайд 22

«У прямокутному трикутнику квадрат  гіпотенузи дорівнює сумі квадратів катетів ». Формулювання теореми Піфагора різні. Загальноприйнятою вважається наступна:       За часів Піфагора формулювання теореми звучала так: «Квадрат, побудований на гіпотенузі прямокутного трикутника, рівновеликий сумі квадратів, побудованих на катетах».

Слайд 23

Як стверджують всі античні автори, Піфагор перший дав повноцінне доказ теореми, що носить його ім'я. На жаль, ми не знаємо, в чому воно полягало, тому що стародавні математики та письменники про це мовчать, а від самого Піфагора і ранніх піфагорійців до нас не дійшло жодного письмового документа.

Слайд 24

Теорема Піфагора - одна із самих головних теорем геометрії. З неї або з її допомогою можна вивести більшість теорем. Сама ж теорема Піфагора чудова тим, що вона проста, але не очевидна. Але, крім того, теорема Піфагора має величезне практичне значення: вона застосовується в геометрії буквально на кожному кроці.

Слайд 25

До теореми Піфагора його учні складали віршики, на зразок: «Пифагоровы штаны во все стороны равны» А також малювали такі карикатури: Шарж из учебника XVI века.

Слайд 26

Теорему називали «мостом ослів», так як слабкі учні, заучувати теореми напам'ять, без розуміння, і прозвані тому «ослами», були не в змозі подолати теорему Піфагора, слугувала для них начебто непереборного моста. Або «втеча убогих», так як деякі «убогі» учні, які не мали серйозної математичної підготовки, бігли від геометрії. "Dons asinorum" "elefuga"

Слайд 27

Теорема Піфагора Пребудет вечной истина, как скоро Её познает слабый человек! И ныне теорема Пифагора Верна, как и в его далёкий век.

Слайд 28

Теорема Піфагора - одна з найголовніших теорем геометрії тому, що з її допомогою можна довести багато інших теорем і вирішити безліч завдань.    Піфагор та школа Піфагора зіграли велику роль в удосконаленні методів вирішення наукових проблем: в математику твердо увійшло положення про необхідність строгих доказів, що і додало їй значення особливої науки.

Слайд 29

Математика - Цариця наук!

Слайд 30

Вивчення різних наук і пізнавання світу перетворило нас їх тварин в людей! Коли ми вивчаємо якусь науку, ми розвиваємося в певному напрямку. Вивчаючи математику, ми вдосконалюємо себе. Це своєрідний спосіб самовиховання.

Слайд 31

«Якість життя залежить від знання математики»

Слайд 32

Низька успішність з математики в школі позначається на якості життя людини.

Слайд 33

Погане знання математики позначається на якості життя людини, в першу чергу, таких її сторонах, як фінансове становище, здоров'я і майбутнє благополуччя. Оскільки надолужити згаяне у дорослому житті дуже важко, низька успішність у школі з цього важливого предмету віддається потім луною на всьому протязі життєвого шляху.