X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ГОЛОДОМОР 1932-33 РОКІВ

Завантажити презентацію

ГОЛОДОМОР 1932-33 РОКІВ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“Україна пам’ятає! Геноцид проти Українського народу”.

Слайд 2

* Мета уроку: визначити суть, причини та наслідки Голодомору 1932 – 1933 рр. * Основні поняття: Голодомор, геноцид, злочин супроти людяності, розкуркулення, натуральні штрафи, “чорні дошки”, Закон України “Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні”.

Слайд 3

Що таке Голодомор? Голодомор – це зумисне організований радянською владою у 1932 – 1933 роках штучний голод, який призвів до смерті мільйонів українців і є геноцидом українського народу.

Слайд 4

З чого все почалося? Особливе занепокоєння влади викликає Україна. Потужна національна еліта, економічно незалежне і національно свідоме селянство становили головну загрозу для більшовиків. Водночас із утисками селян влада розгортає переслідування національної інтелігенції та церкви. Режимом фабрикуються справи проти неіснуючих організацій, як “Сілка визволення України” та інших. За цими справами засуджено тисячі кращих представників української інтелігенції, простих громадян.

Слайд 5

Як чинився Голодомор? - Насильне вилучення всіх продовольчих припасів - “Закон про п’ять колосків” - Натуральні штрафи - Блокада голодуючих мешканців окремих територій та усієї України - Занесення села на “чорну дошку” було рівнозначним смертному вироку мешканцям цього села - Створено штучно десятки, сотні тисяч голодних гетто в Україні

Слайд 6

- Заборона виїзду за межі України “за хлібом” - Таких заходів більше НІДЕ І НІКОЛИ не застосовувались в СРСР В результаті зумисних дій влади більшість мешканців України були приречені на голодну смерть. Смертність продовжува- лась фактично до нового врожаю.

Слайд 7

Найбільше постраждали Найбільше постраждали від Голодомору тодішні Харківська та Київська області (теперішні Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Київська, Житомирська ). Смертність населення у 1932-1933рр. Тут перевищувала середній рівень попередніх років 8-9 і більше разів. У нинішніх Вінницькій, Одеській, Дніпропетровській областях рівень смертності був вищий у 5-6 разів, на Донбасі – у 3-4 рази.

Слайд 8

Свідчення очевидців

Слайд 9

Ця історія є лише краплею в морі людського горя, яке довелося пережити мільйонам українських сімей у 1932 – 1933 роках. Вона засвідчує, що Голодомор був не стихійним лихом, а рукотворним актом, страшним злочином комуністичного режиму проти Українського народу. Ця історія вкотре доводить, що правда немає кордонів та національності. Вона дійшла до Москви та піде по всьому світу. Правду потрібно шукати, а пам’ять шанувати.

Слайд 10

Голод не був наслідком засухи чи неврожаю, а став результатом цілеспрямованої політики комуністичного режиму. Шляхом тотального вилучення харчів, блокади сіл і цілих районів, заборони виїзду за межі голодуючої України, репресій незгодних сталінський режим створив для українців умов, несумісні із життям.

Слайд 11

Такі дії влади є злочином і відповідають визначенню геноциду у Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року. На цій основі 28 листопада 2006р Верховна Рада України за ініціативою Президента України Віктора Ющенка прийняли Закон “Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні”, яким Голодомор визнано геноцидом Українського народу.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України